Загальні відомості про підйомне обладнання. Класифікація та призначення.



Підйомне обладнання призначено для піднімання, переміщування та подавання вантажів у потрібне місце, обслуговування виробничих процесів при ремонті і ТО транспортних засобів на СТО і АТП. Існує багато типів підйомних машин, конструкція яких залежить від виду вантажу, місця та умов установлення, ступеня складності. У підйомних машинах бувають такі робочі механізми: піднімання вантажу, переміщення та повороту крана, зміни вильоту стріли. Ці механізми можуть застосовуватися в різних комбінаціях, але у всіх механізмах цього класу завжди є механізм підйому.

До основних типів підйомного обладнання належить вантажопідйомне та підйомно-оглядове обладнання.

Класифікація підйомного обладнання наведена на рис. 1.1.

В ремонтних зонах СТО і АТП найчастіше застосовують мостові крани і талі. Мостові крани монтують у цехах на підкранових балках. Вони обслуговують прямокутну площадку прольоту (рис.1.2, а). Талі застосовують для підйому вантажів при виконанні ремонтних і монтажних робіт (рис.1.2, б). До підйомних механізмів належать також домкрати (рис. 1.2, в) і лебідки (рис. 1.2, г).

Підйомне обладнання циклічної дії із зворотно-поступальним рухом вантажозахоплювального органу називається машиною вантажопідйомною.

Машина циклічної дії, що призначена для підйому та переміщення в просторі вантажу, підвішеного за допомогою гака або утримуваного іншим вантажозахоплювальним органом, називається краном вантажопідйомним.

Вимоги Держнаглядохоронпраці України

Державний нормативний акт про охорону праці (ДНА ОП № 0.00-1.03.02) розроблений комісією створеною Держнаглядохоронпраці і затверджений наказом Мінпраці та соціальної політики України від 20.08.02. за №409, регламентує Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів. Ці правила є обов’язковими для всіх міністерств, відомств, підприємств, організацій, юридичних та фізичних осіб, пов’язаних з проектуванням, виготовленням, монтажем, ремонтом, реконструкцією, експлуатацією та діагностикою вантажопідйомних машин.

В даних Правилах наведені норми, яким повинні відповідати виготовлювані вантажопідйомні машини, а також вимоги до їх розробки, установлення і безпечної експлуатації. Дані Правила поширюються на вантажопідйомні крани всіх типів.

Терміни та визначення, що стосуються вантажопідйомних машин, установлюються чинними нормативними документами (НД).

 

Класифікація підйомного обладнання Рис.1.1

 

Розроблення конструкторської документації на виготовлення вантажопідйомних машин повинні здійснювати головні науково-дослідні та спеціалізовані організації, які мають дозвіл органів Держнаглядохоронпраці.

Вантажопідйомні машини та їх вузли, придбані за кордоном, повинні відповідати вимогам даних Правил. Паспорт, інструкція та інша документація, яка поставляється з вантажопідйомною машиною, повинна бути перекладена українською мовою.

В Правилах наведені міжнародні стандарти ISO. Згідно цих стандартів при проектуванні кранів необхідно враховувати умови їх експлуатації для забезпечення потрібного рівня безпеки та довговічності відповідно до вимог споживача.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 498; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!