МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИВЧЕННЯ ОКРЕМИХ МОДУЛІВ ТА ТЕМ ДИСЦИПЛІНИ



 

Змістовний модуль 1. Підйомне обладнання

Тема 1. Деталі та вузли вантажопідйомних машин

 

Класифікація технологічного обладнання

Технологічне обладнання АТП поділяється на основне, допоміжне і спеціальне.

До допоміжного обладнання відносяться: різні візки, шафи, ванни, столи, стелажі, ящики і ін.

До спеціального обладнання відносяться інструменти для ТО і ремонту автомобілів: ключі (ріжкові, торцеві, динамометричні); оправки; знімачі; манометри; щупи; динамометри; різні пристрої та ін.

Основне технологічне обладнання загальнотехнічного призначення поділяється на такі групи:

1. Підйомне обладнання.

2. Транспортне обладнання.

3. Обладнання для проведення складальних операцій.

4. Обладнання для прибирання і миття автомобілів.

5. Мастильно-заправне обладнання.

6. Обладнання для проведення фарбувально-сушильних робіт та антикорозійної обробки.

7. Обладнання для проведення робіт по ремонту кузовів.

8. Шиномонтажне та шиноремонтне обладнання.

9. Обладнання для проведення діагностичних робіт:

9.1. Обладнання для визначення тягово-швидкісних характеристик автомобіля.

9.2. Обладнання для визначення паливно-економічних характеристик автомобіля.

9.3. Обладнання для визначення екологічних характеристик автомобіля.

9.4. Обладнання для визначення характеристик, що впливають на безпеку руху:

Гальмівних систем.

Рульового управління.

Ходової частини.

Звукової та світлової сигналізації.

10.  Пересувні засоби для проведення ТО та ремонту автомобіля.

Повна класифікація технологічного обладнання АТП наведена на рис.1.

Призначення технологічного обладнання

На станціях технічного обслуговування і автотранспортних підприємствах України широко застосовують підйомне обладнання. До підйомного обладнання відносяться: підйомні механізми – деталі та лебідки; крани – прольотні та стрілові; підйомники – електромеханічні та електрогідравлічні. Це обладнання застосовують для піднімання, переміщення та подачі у потрібне місце автомобілів та їх агрегатів, а також для піднімання і утримання в піднятому стані автомобіля з метою забезпечення вільного доступу до всіх вузлів та агрегатів при огляді і ремонті.

До транспортного обладнання відносяться гаражні ланцюгові конвеєри: несучі, штовхаючі і ведучі – підвісні та підлогові. Це обладнання застосовується для транспортування автомобілів та їх агрегатів при ТО і ремонті. Конвеєри забезпечують сталу та потрібну швидкість руху автомобілів і їх агрегатів та зменшують забруднення повітря робочої зони. Завантаження і розвантаження конвеєра відбуваються без зупинки при безперервному русі робочого органу.

Обладнання для проведення складальних операцій призначене для забезпечення механізації збірно-розбірних операцій при виконанні ТО та ремонту автомобілів. До цього обладнання відносяться: ручні інструменти, силові та інерційно-ударні гайковерти, автомати і напівавтомати для складання різьбових з’єднань (закручування і відкручування гайок, болтів, шпильок).

Класифікація технологічного обладнання АТП
Рис. 1

Обладнання для прибирання і миття автомобілів призначене для видалення сміття і пилу з салону, кузова, платформи автомобіля та миття автомобіля в цілому. До цього обладнання відносяться різні пилосмоки, струминні, струминно-щіткові установки, лінії для миття і сушіння автомобілів та допоміжне обладнання для очищення відпрацьованої води.

До змащувально-заправного обладнання відноситься: маслороздавальне обладнання, обладнання для змащування пластичними мастилами, комбіноване мастило-заправне обладнання, обладнання для заправки гальмівною рідиною та повітряроздавальне обладнання. Це обладнання призначене для забезпечення заправки мастилами, гальмівною рідиною агрегатів і вузлів автомобіля та накачки шин і контролю тиску в них.

До фарбувально-сушильного обладнання відносяться фарбувально-сушильні камери, установки для нанесення лако-фарбувальних матеріалів, фарборозпилювачі та фарбомішалки.

Обладнання для нанесення антикорозійних покрить передбачає подачу і розпилення покриття за допомогою стиснутого повітря безпосередньо на днище, в колісні ніші та в закриті порожнини кузова.

Обладнання для проведення робіт по ремонту кузовів застосовується для відновлення геометричних розмірів кузова після його пошкодження. До цього обладнання відносяться спеціальні стенди різних конструкцій та механізований інструмент.        

Шиномонтажне та шиноремонтне обладнання застосовується для монтажу і демонтажу шин коліс автомобілів та ремонту камер і шин. До цього обладнання відносяться різні стенди, спредери, мульди, електровулканізатори.

Пересувні засоби для технічного обслуговування, ремонту і діагностування автомобілів застосовуються для перевірки і регулювання вузлів, систем і агрегатів автомобіля; ТО і обмеженого обсягу ремонтних робіт (заміна окремих вузлів, виконання електрозварювальних і шиномонтажних робіт); буксування несправного автомобіля. Такі пересувні засоби виготовляються у вигляді автомайстерень змонтованих, як правило, на базі легкового або вантажного автомобіля. Автомайстерні мають необхідне обладнання, контрольно-вимірювальні і діагностичні прилади, інструмент, запасні частини і матеріали, спеціальні буксувальні і вантажопідйомні механізми.

Відомі автомайстерні 2716-02 і А-728 призначені для проведення робіт по гарантійному обслуговуванню і ремонту автомобілів, надання їм технічної допомоги на дорогах, доставки несправних автомобілів на СТО або АТП.

Діагностична станція ПДС-1 призначена для обслуговування всіх моделей легкових автомобілів і мікроавтобусів в польових і дорожніх умовах.

Обладнання для проведення діагностичних робіт в цьому курсі не розглядається.


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!