Вимоги до оформлення структурних частин.



Вступ, кожний розділ, висновки та пропозиції, список використаних літературних джерел починають з нової сторінки. Назва розділів і підрозділів повинні бути короткими і відповідати їх змісту. Якщо заголовки складаються з двох, або трьох рядків, то повинно бути їх симетричне розміщення. В заголовках не допускається перенос слів та крапка в кінці. Підкреслювати, або розфарбовувати заголовки не дозволяється. Відстань між заголовком і наступним за ним текстом складає 10 мм., а між останнім рядком і розміщеним нижче заголовком - 15 мм.

В тексті курсової роботи необхідно обов'язково посилатись на літературні джерела, які приведені в кінці курсової роботи. При цьому вказується порядковий номер джерела, взятий в квадратні дужки, наприклад:[15]. В курсовій роботі допускається цитування літературних джерел. Дослідні (текстуальні) цитати вводяться в текст в лапках з дотриманням орфографічної точності з текстом (в лапках з дотриманням) цитованого джерела. Допускаються також смислові цитати, тобто викладення використаного матеріалу в своїй редакції, але зі збереженням суті його змісту. Передача смислового змісту власними словами не беруться в лапки. В усіх випадках цитування вказується номер літературного джерела з вказівкою сторінок, наприклад:[13.с.54-56]. Коли ми посилаємось на декілька джерел (тобто, коли висловлюється одна думка у цих джерелах), то в квадратних дужках проставляється лише номер джерела у списку літератури в зростаючому порядку, наприклад: [ 5,9,13], проставляють лише після закінчення думки автора (авторів).

Цифровий матеріал курсової роботи повинен бути викладений у вигляді таблиць. Таблиці не слід перевантажувати великою кількістю показників, не рекомендується вміщувати в них другорядні та проміжні показники. В курсовій роботі застосовуються лише відкриті таблиці. Кожна таблиця повинна мати короткий заголовок, який відображає її зміст. Заголовок необхідно починати з великої літери, він не підкреслюється і не розфарбовується, в ньому не допускаються переноси. Таблиці нумеруються в межах кожного розділу двома арабськими цифрами, розділеними крапкою: перша означає номер розділу, а друга порядковий номер таблиці. Заголовні графи (шапка) в таблицях пишуться з великої літери, а підзаголовні (напів шапка) - з малої. Слово "таблиця" та її номер пишуться в правому кутку над заголовком, а після заголовка крапка не ставиться. Якщо у шапці таблиці вказані роки (тобто дається динаміка показників), то в заголовку таблиці ці роки не дублюються і навпаки. Розміщувати таблиці слід так, щоб можна було читати їх без повороту курсової роботи, або, що мало бажано, з поворотом її за годинниковою стрілкою. Одиниці виміру в таблицях вказують в загальному заголовку (якщо всі показники мають однакову розмірність), або в заголовках підмета і присудка таблиці (якщо показники мають різну розмірність), але не виділяють графи "одиниці виміру". В таблицях одиниці виміру вказують у відповідності з державними стандартами і позначають скорочено: центнер - ц. ; тонна - т.; гектар — га.; грам - г.; людино-година - люд.г,; людино-день - люд.-день, і т.ін. Після таких скорочень крапку не ставлять, а грошові одиниці виміру позначають з крапкою: грн. тис. грн. По тексту курсової роботи будь-які скорочення не допускаються. Але при цифрах можливе скорочення у вигляді: г. (грам); км.(кілометрів); кг.(кілограм); м.(метрів); %(відсотків). Без цифр всі ці та інші скорочення пишуться прописом. Дробові числа в таблицях переводяться у вигляді десяткових дробів. В межах однієї графи, або рядка числові значення повинні мати однакове число десяткових знаків. Якщо цифрові дані в таблиці не проставляються, то ставлять тире. По даних таблиці робляться короткі локальні висновки. При цьому рекомендується писати: на підставі таблиці, виходячи з даних таблиці і таке інше. Розривати таблицю, яка може розміститись на одній сторінці не можна. Якщо частина сторінки заповнена текстом і чергову таблицю на ній розмістити не можна, то її розміщують на наступній сторінці, а тут пишуть висновки по даній таблиці та додатки, які займають дві і більше сторінок. В цьому випадку при їх переносі на наступну сторінку пишуть: "Продовження таблиці 2.2.", або "Продовження додатку 3". При посиланні на таблицю вказують в дужках її повний номер, а слово "таблиця" пишеться скорочено, наприклад: урожайність озимої пшениці підвищилась з 45,3 ц. з гектара до 52,8 /табл.2.2./.

Результати досліджень, показані в таблицях, повинні супроводжуватись розгорнутими поясненнями, мати аналіз цифрових даних з відповідними висновками . Але не слід переказувати, повторювати приведені в таблицях дані. Таблиці повинні бути накреслені тим же чорнилом, яким написана курсова робота.

В курсовій роботі деякі дані можуть бути виконані у вигляді ілюстрації (схеми, діаграми і т.д.), які називають малюнками. Всі графічні зображення необхідно виконувати охайно і чітко у відповідності з правилами їх побудови. Кожен малюнок повинен мати заголовок який відображає його зміст. Розміщують малюнок зразу по тексту після посилання на нього, або на наступній сторінці так, щоб можна було розглянути його без повороту курсової роботи. Нумерація малюнків здійснюється послідовно на протязі всієї курсової роботи наростаючим підсумком, але попереду номера малюнка проставляється номер розділу незалежно від того, де розміщено малюнок по тексту чи у додатку. Наприклад: Мал.2.1.; Мал.3.2. і таке інше. Номер малюнка та його назва (заголовок) пишуться не зверху, а під ним. При цьому слово "малюнок" пишеться скорочено з великої літери (Мал.) і вказується його номер розділений крапкою, а далі одним рядком з номером малюнка пишеться заголовок. На малюнку, який розташовано в додатку, буде проставлено ще й номер додатку. Наприклад: наверху листка - додаток В, а під малюнком - мал.4.6. і його назва.

Схеми нумеруються, як таблиці, послідовно (за винятком схем поданих у додатках) в межах розділу. У правому верхньому кутку над відповідним заголовком схеми розміщується напис «Схема» із зазначенням її номерна. Номер повинен складатися з номера розділу та порядкового номеру схеми, між якими ставиться крапка. Знак «№» перед цифрами не ставиться. Наприклад: «Схема1.2.» (друга схема першого розділу). Якщо в курсовій роботі одна схема, її нумерують за загальними правилами. Наприклад: «Схема 1.1.» (перша схема першого розділу).

Кожна схема повинна мати назву, яку розміщують над схемою, друкують симетрично до тексту. Назву не підкреслюють.

Формули в курсовій роботі нумерують в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу та порядкового номера формули у розділі, між якими ставиться крапка. Номери формул пишуться біля правого поля аркуша на рівні відповідної формули. Наприклад: (2.1.) (перша формула другого розділу). Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів подаються безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони дані у формулі. Значення кожного символу або числового коефіцієнта подається з нового рядка. Перший рядок пояснення починається зі слова «де» без двокрапки.

 

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 243; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!