Обслідування маршрутів руху і ділянок (об’єктів) робіт



Організується і проводиться з метою своєчасного одержання даних про обстановку, потрібних для прийняття рішення і успішного проведення рятувальних робіт в осередках ураження, а також у районах стихійного лиха, аварій і катастроф.

Для проведення загального обслідування використовуються розвідгрупи, розвідланки, а також ПРХС (пости радіаційного та хімічного спостереження). Для проведення спеціального обслідування використовуються групи (ланки) радіаційної, хімічної, пожежної, інженерної, медичної розвідок, а також установи мережі спостереження та лабораторного контролю. Загальне обслідування проводиться з метою швидкого одержання загальних даних про обстановку.

Спеціальне обслідування проводиться для одержання більш повних даних про характер радіоактивного, хімічного, бактеріологіч­ного зараження місцевості, повітря та інших об’єктів зовнішнього середовища, для уточнення пожежної обстановки і визначення заходів боротьби з вогнем, виявлення характеру руйнування загальних комунально-енергетичних мереж, уточнення даних про медичну обстановку.

Розвідгрупи ОНГ і розвідланки формувань виконують такі роботи: визначають рівні радіації, виявляють наявність хімічного зараження, характер руйнувань будов, пожеж, визначають шляхи під’їзду до ділянок роботи, місця накопичення уражених, відшукують захисні споруди, схованки, визначають стан та умови рятування людей, а також визначають місця і характер руйнувань на комунально-енергетичних і технологічних мережах.

 

Локалізація і гасіння пожеж та рятування людей
із палаючих будинків

Роботу щодо локалізації та гасіння пожеж організовує протипожежна служба. Її виконують протипожежні формування (команди, ланки пожежогасіння, лісопожежні команди), при взаємодії з пожежними частинами МВС.

Палаючі будівлі потрібно обстежити швидко і обов’язково з додержанням заходів безпеки. Двері в задимлені приміщення треба відчиняти обережно, через дуже задимлені будинки пересуватися плазом, при цьому обов’язково використовуючи ізолювальний або фільтрувальний протигаз з додатковим патроном. Людей рекомендується шукати шляхом відгуку. Місця перебування людей позначають спеціальними або виготовленими знаками. Гасіння пожеж у першу чергу виконується на маршрутах висунення сил ЦО до осередку ураження, а потім вже в осередках ураження на самому об’єкті. На ділянках робіт протипожежні формування локалізують і гасять пожежі, які перешкоджають введення формувань на ділянки робіт або ускладнюють проведення рятувальних робіт, гасять пожежі, що загрожують будинкам, спорудам, рятують і евакуюють людей із будинків, які горять, споруд і осередків пожеж.

 

Пошук уражених людей, рятування їх з-під обвалів

В осередках ураження люди можуть опинитися під обвалами, в пошкоджених і палаючих будинках. Розпочинати пошук потрібно з обстеження не пристосованих для укриття людей підвальних приміщень, різних допоміжних споруд, в приямках, на східцях, поміж стінами нижніх поверхів будівель.

Обстежити треба всю ділянку робіт. Дуже важливо встановити зв’язок з людьми шляхом переговорів або перестукування і обов’язково виявити їх кількість та стан.

У пошкоджених будинках пошук людей потрібно розпочинати з огляду будинку, оцінки його стану, звертаючи увагу на зовнішні стіни, балкони, карнизи, східці і майданчики.

Огляд багатоповерхових будинків потрібно розпочинати з нижніх поверхів, оглянути внутрішні стіни, стовпи, перетинки, визначити місце розташування людей та можливі засоби для їх евакуації із будинку.

Уражених, які перебувають недалеко від поверхні обвалу або під легкими уламками, рятують, розібравши обвал вручну, а людей, які перебувають під обвалом (або в глибині обвалу), слід евакуювати через проходи в обвалі, використовуючи порожнини, щілини, що виникають від значних елементів зруйнованих будинків, або розібравши обвал згори за допомогою інженерної техніки.

Досвід ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії в 1988 р. показав, що невоєнізовані формування треба забезпечити повністю сучасною інженерною технікою, особливо кранами великої вантажності для розбирання обвалів, а також забезпечити інфрачервоними камерами, звуковловлювачами та пошуковими собаками.

Рятуючи уражених з-під обвалів або з-під окремих уламків, треба уникати зсувів елементів обвалу і нанесення потерпілому додаткових уражень, звільняючи в першу чергу голову і верхню частину тулуба. Після витягування ураженому надається перша медична допомога, а за першої можливості — ще до його витягнення з-під обвалу.

Способи рятування людей з-під обвалів визначає командир формування залежно від висоти і стану обвалів, труднощів і небезпеки розбирання, а також місця перебування і стану людей у завалі.

Для врятування людей з-під завалів можуть використовуватись такі способи, як розбирання обвалу згори, улаштування проходів, пробивання отворів у стіні. Людей, які перебувають у верхніх шарах обвалу, рятують розбираючи обвал. Розбирання виконують обережно і так, щоб не було переміщень обвалених елементів конструкцій. Для рятування людей, які перебувають у пристінних просторах зруйнованих будинків, доцільно робити отвори в стіні приміщення. Спочатку розчищають обвал біля внутрішньої стіни, а за потреби і викопують приямок у землі. Після цього в стіні роблять отвір розміром 0,80,8 м і через нього виносять людей, надають їм першу медичну допомогу і евакуюють у безпечну зону.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 238; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!