Документація з обліку матеріальних цінностей.



Усі операції руху матеріальних цінностей поділяють на дві групи: прибуткові та видаткові і оформляють їх відповідними документами.

Видаткові документи, у свою чергу, поділяють на документи, якими оформляють внутрішнє переміщення (склад — виробництво) і документи на реалізацію на сторону.

До прибуткових документів на одержані товарно-матеріальні цінності належать зовнішні документи (одер­жані від постачальника) та внутрішні (оформлені на підприємстві).

Розрізняють такі зовнішні документи: накладні, товарно-транспортні накладні, акти купівлі-продажу.

Накладна на відпуск товарно-матеріальних цін­ностей (ТМЦ) є підставою для списання ТМЦ підприємством, яке здійснило їх відпуск, для оприбуткування цих ТМЦ підприємством-одержувачем і для дозволу на вивезення їх з території підприємства-постачальника, а також для їх складського оперативного та бухгалтерського обліку. Таку накладну виписує підприємство, що здійснює відпуск ТМЦ, у трьох примірниках на підставі договору (контракту), нарядів, інших відповідних документів і підписує особа, що дала дозвіл на відпуск ТМЦ, головний бухгалтер.

Внутрішніми документами є прибуткові ордера(фор­ма М-3 або М-4), які заповнює матеріально відповідальна особа, а номери їм присвоює бухгалтер. Крім цих документів, можуть бути й інші: авансові звіти осіб, які закуповують матеріальні цінності, закупівельні акти.

Документи на внутрішнє переміщення матеріальних цінностей — це документи на передачу матеріалів однією особою іншій: «Склад — виробництво», «Склад — ма­газин (кіоск)». Оформляють таке переміщення накладними (форма М-11), у яких зазначають найменування матеріальних цінностей, їхню кількість, вартість одиниці та суму, а також лімітно-забірними картками, вимогами. У бухгалтера є журнал реєстрації цих накладних та інших документів.

Списання товарно-матеріальних цінностей може здійснюватися за актами (наприклад, списання недостач і втрат, виявлених під час інвентаризації, перевірки).

 

 

                                

 

 

Урок 10

 

 

Облік основних засобів та МШП.

Економічний зміст основних засобів. Задачі їх обліку. Синтетичний облік основних засобів.

Класифікація основних засобів і їх оцінка.

Документальне оформлення господарських операцій з обліку основних засобів. Аналітичний облік основних засобів.

4. Економічний зміст основних засобів. Задачі їх обліку.Синтетичний облік основних засобів

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №7 «Основні засоби» основні засоби – це матеріальні активи, які підприємство використовує в процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально – культурних функцій, очікуваний строк корисного використання яких становить більше одного року.

Завдання бухгалтерського обліку основних засобів:

v Контроль за збереженням всіх основних засобів господарства;

v Правильне документальне відображення поступлення, руху і вибуття основних засобів;

v Своєчасне і повне відображення в облікових регістрах руху основних засобів;

v Правильне нарахування амортизації і зносу;

v Точне відображення витрат на ремонт основних засобів;

v Визначення фінансових результатів від ліквідації основних засобів.

Синтетичний облік основних засобів ведеться за допомогою рахунку 10 «Основні засоби», що призначений для обліку господарських засобів, тобто узагальнення інформації про наявність та рух власних або отриманих на умовах фінансового лізингу об’єктів і орендованих цілісних майнових комплексів, які віднесені до складу основних засобів. рахунок 10 є активний, балансовий, призначений для обліку господарських засобів. по дебету рахунку 10 відображається надходження основних засобів на баланс підприємства, які обліковуються за первісною вартістю, сума витрат, яка пов’язана з поліпшенням об’єкту, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкту; сума до оцінки вартості об’єкту основних засобів. по кредиту – вибуття основних засобів внаслідок продажу, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом, а також у разі часткової ліквідації об’єкту основних засобів, сума уцінки основних засобів. 

Проводки з обліку основних засобів:

- отримано основні засоби від постачальників Д 152 (придбання основних засобів) К 631;

- відображення суми податкового кредиту з ПДВ: Д 644 К631;

- зарахування об’єктів до складу основних засобів: Д10 К 152;

- формування витрат по надходженню основних засобів, що виготовлені самостійно: Д152 К 661, 23, 65;

- безоплатно одержані основні засоби: Д10 К 424 (безоплатно отримане майно).


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 678; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!