Синтетичний та аналітичний облік розрахунків з оплати праці.



Витрати на заробітну плату штатного та нештатного складу відоб­ражаються по коду КЕКВ 1111 «Заробітна плата».

Для узагальнення інформації про розрахунки з працівниками по заробітній плат призначений пасивний рахунок 661 «Розрахунки по оплаті платі».

По кредиту цього рахунку відображаються суми нарахованої за­робітної плати, допомоги по тимчасовій непрацездатності за перші 5 днів, премії, матеріальні допомоги за рахунок фонду оплати праці тощо.

По дебету цього рахунку відображаються утримання із зарплати, її ниплата, а також сума зарплати, що не отримана в строк і віднесена на рахунок «Депоненти».

До рахунку 66 відкривається ряд субрахунків, на яких відобра­жаються операції пов’язані з оплатою праці:

662 «Розрахунки зі стіпендіатами»;

    663 «Розрахунки з працівниками за товари, продані в кредит»;

    664 «Розрахунки з працівниками за безготівковими перерахуван­нями на рахунки з вкладів у банках»;

    665 «Розрахунки з працівниками за безготівковими перерахуван­нями внесків за договорами добровільного страхування»;

    666 «Розрахунки з членами профспілок по безготівкових перера­хуваннях сум членських профспілкових внесків»;

    667 «Розрахунки з працівниками за позиками банків»;

    668 «Розрахунки за виконавчими документами та інші утримання»;

    669 «Інші розрахунки за виконані роботи».

Аналітичний облік розрахунків по заробітній платі ведеться по кожній особі. Для цього в бухгалтерії при прийманні на роботу на кожного працівника відкривається картка-довідка ф. 417 (особовий рахунок). На лицьовій стороні вказуються'всі дані про працівйика: П.І.Б., посада, професія, розмір окладу, рік народження, пільги та Інше. Щомісяця в картках записується сума нарахованої зарплати, утримань із неї, суми до видачі.

ТЕМА 9. ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ ЗІ СТРАХУВАННЯ

1. Розрахунки із Пенсійним фондом України.

2. Розрахунки з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України.

3. Розрахунки із Фондом соціального страхування на випадок безробіття.

4. Розрахунки з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

5. Синтетичний та аналітичний облік розрахунків із соціального страхування

Розрахунки із Пенсійним фондом України.

 

Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України – Міністра соціальної політики України.

Пенсійний фонд України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).

Для бюджетних установ сума єдиного внеску розподіляється:

· на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) – 91,4601 %.

· на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – 4,1322 %;

· на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, – 3,8567 %;

· на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, – 0,551 %;

Пропозиції щодо змін розміру єдиного внеску та пропорцій його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування вносяться Кабінетом Міністрів України одночасно з проектом закону про Державний бюджет України на наступний рік.

Завданнями Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Для обліку розрахунків по пенсійному страхуванню передбачено рахунок 651 «Розрахунки із пенсійного забезпечення».

 

Розрахунки з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України.

 

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) створений відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

У своїй діяльності Фонд керується Конституцією України, Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», Кодексом законів про працю України, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, а також Статутом Фонду.

Кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не включаються до Державного бюджету України, не підлягають вилученню та використовуються тільки за цільовим призначенням. У разі їх невикористання в поточному році вони переходять на наступний фінансовий рік.

За загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, Фондом надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:

· допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

· допомога по вагітності та пологах;

· допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві);

· забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим особам та членам їх сімей, часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв підприємств, установ, організацій, утримання дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячих оздоровчих таборів і позашкільного обслуговування.

Для обліку розрахунків по страхуванню з тимчасової втрати працездатності передбачено рахунок 652 «Розрахунки із соціального страхування».

 

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 531; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!