Питання друге. Основні принципи визначення ефективності інвестицій.



Співвідношення результату від вкладень до інвестиційних витрат характеризує ефективність інвестицій. Для визначення ефективності інвестицій в будь-яке підприємство розробляється інвестиційний проект, в якому дається основна економічна доцільність, обсяги та строки здійснення капітальних вкладень, в тому числі опис проекту об’єкта будівництва та практичні дії щодо здійснення інвестицій (бізнес-плану).

Ефективність проекту оцінюється з метою визначення потенційної привабливості проекту для можливих учасників та пошуку джерел фінансування. Показники ефективності проекту характеризують проектні рішення об’єкта будівництва з економічної точки зору. Ефективність проекту включає: суспільну соціально-економічну ефективність проекту та комерційну ефективність проекту.

Показники суспільної ефективності розкривають соціально-економічні наслідки здійснення інвестиційного проекту для суспільства в цілому, як безпосередні результати та витрати проекту, так і “зовнішні” у суміжних секторах економіки, екології, соціальні та зовнішньоекономічні ефекти.

Показники комерційної ефективності проекту засвідчують фінансові наслідки його здійснення для учасників, що реалізують інвестиційний проект.

В основу оцінок ефективності інвестиційних проектів закладені наступні основні принципи незалежно від їх технічних та технологічних рішень, фінансових, галузевих або регіональних особливостей:

розгляд проекту протягом усього його життєвого циклу – від проведення передінвестиційних досліджень до припинення його функціонування;

моделювання грошових потоків, включаючи усі зв’язки із здійснення проекту грошових надходжень та витрат;

принцип позитивності та максимум ефекту: при порівнянні альтернативних варіантів переваги надаються проекту з найбільшим значенням ефекту;

фактор часу, в тому числі розрив у часі між початком будівництва та вводом в експлуатацію, нерівноцінність різночасових витрат;

врахування усіх найбільш істотних наслідків проекту, наявність різних учасників проекту, вплив оборотного капіталу, інфляції, невизначеностей та ризиків.  

Проект, як і будь-яка фінансова операція, пов’язаний з отриманням доходів та дійсненням витрат, породжує грошові потоки. Грошовий потік – це грошові поступлення за визначений період часу в ході реалізації проекту, основу якого складають чистий прибуток та сума амортизаційних відрахувань та нематеріальних активів.    


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 205; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!