Види та склад інвесторської кошторисної документації. Правила складання інвесторської кошторисної документації.



 

2.3.1.1. Елементи будівництва.

 

Кошторисну документацію складають в певній послідовності, поступово переходячи від дрібних до крупніших елементів будівництва, які є видом робіт (витрат):об'єкт - пусковий комплекс - черга будівництва - будівництво в цілому.

Об'єкт будівництва -кожна окремо розташована будівля (виробничий корпус або цех, склад, житловий будинок і т.п.) або споруда зі всіма пристроями (галереями, естакадами і т.п.), устаткуванням, меблями, інвентарем, підсобними і допоміжними пристроями, що відносяться до нього, а також, при необхідності, з прилеглими до нього інженерними мережами. На будівництво об'єкту повинен бути складений окремий проект і кошторис або кошторисний розрахунок (об'єктний кошторис або об'єктний кошторисний розрахунок).

Якщо на будівельному майданчику за проектом зводиться тільки один об'єкт основного призначення, без будівництва підсобних і допоміжних об'єктів (у житлово-цивільному будівництві - житловий будинок, будівля школи і т.п.), то поняття об'єкту будівництва співпадає з поняттям будівництва.

Пусковий комплекс -сукупність об'єктів (або їх частин), що є частиною будівництва або її черги.

Черга будівництва- визначена проектною документацією сукупність об'єктів.

Будівництво - сукупність будівель і споруд (об'єктів) різного призначення, будівництво яких здійснюється, як правило, по єдиній проектно-кошторисній документації із зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва (розрахунком вартості будівництва).

 

2.3.1.2. Види та склад інвесторської кошторисної документації.

 

Для визначення кошторисної вартості будівництва проектованих підприємств, будівель, споруд або їх черг складається інвесторська кошторисна документаціянаступних видів (рис. 3):

Локальні кошториси(форма № 4) є первинними кошторисними документами і складаються на окремі види робіт і витрат по будівлях і спорудах або по загальномайданчикових роботах на підставі об'ємів, які визначилися при розробці робочої документації (робочих креслень).

Локальні кошторисні розрахункискладаються також на окремі види робіт і витрат по будівлях і спорудах або по загальномайданчикових роботах замість локальних кошторисів в тих випадках, коли об'єми робіт і розміри витрат остаточно не визначилися і підлягають уточненню.

Об'єктні кошториси(форма № 3) об'єднують в своєму складі на об'єкт в цілому дані з локальних кошторисів.

Об'єктні кошторисні розрахункиоб'єднують в своєму складі на об'єкт в цілому дані з локальних кошторисних розрахунків і локальних кошторисів і підлягають уточненню.

Кошторисні розрахунки на окремі види витратскладаються в тих випадках, коли необхідно визначити, як правило, в цілому по будівництву засоби, необхідні для відшкодування витрат, не врахованих кошторисними нормативами (наприклад: компенсації у зв'язку з вилученням земель під забудову; витрати, зв'язані із застосуванням пільг і доплат, встановлених урядовими рішеннями, отриманням архітектурно-планувальних завдань, технічних умов, експертних висновків і т.п.).

Зведені (сводные) кошторисні розрахунки вартості будівництва(форма № 1) підприємств, будівель, споруд (або їх черг) складаються на основі об'єктних кошторисів, об'єктних кошторисних розрахунків і кошторисних розрахунків на окремі види витрат.

Зведення (сводка) витрат(форма № 2)- це кошторисний документ, об'єднуючий зведені кошторисні розрахунки вартості будівництва. Складається у випадках, коли одночасно з будівництвом виробничих об'єктів передбачається будівництво об'єктів житлово-цивільного призначення або бази будівельної індустрії, профтехучилищ, профілакторіїв, об'єктів підсобного сільського господарства і побутового обслуговування населення, міського наземного пасажирського транспорту, доріг, шляхопроводів і подібних інженерних споруд, а також об'єктів, будівництво яких здійснюється за рахунок засобів на виробниче будівництво.

Відомість кошторисної вартості будівництва об'єктів, що входять в пусковий комплекс,складається у тому випадку, коли здійснення будівництва і введення в експлуатацію підприємства, будівлі або споруди передбачається окремими пусковими комплексами. Ця відомість містить в собі кошторисну вартість об'єктів, загальномайданчикових робіт і витрат, які входять до складу пускового комплексу.

До локального кошторису додається Відомість ресурсів локального кошторису (форма № 4а) (витрати праці в люд. год., витрати на будівельні машини в маш-годину, витрати матеріальних ресурсів).

До зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва додається Відомість ресурсів (форма № 4б) як сума ресурсів по всіх об'єктах будівництва.

Склад інвесторської кошторисної документації визначається залежно від стадійноїності проектно-кошторисної документації, що розробляється, і технічної складності об'єкту.

Документація

Розробляються в складі

проекту робочого проекту робочої документації
- зведення витрат; При необхідності При необхідності _
- зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва (розрахунок вартості будівництва);     +     +     _
- об'єктні і локальні кошторисні розрахунки;   + При необхідності   _
- кошторисні розрахунки на окремі види витрат;   +   +   _
- кошториси на проектні і дослідницькі роботи.   +   +   _
- об'єктні і локальні кошториси; _   +   +
- відомості ресурсів до локальних кошторисів; _   +   +

При розробці передпроектної документації (техніко-економічні обгрунтування інвестицій і ескізні проекти) визначається розрахункова вартість будівництва, і складаються локальні, об'єктні розрахунки і зведений розрахунок вартості будівництва.

До інвесторської кошторисної документації у складі затверджуваного проекту (робочого проекту) додається пояснювальна записка, в якій повинні бути приведені:

- посилання на територіальний район, де розташовано будівництво;

- відомості про те, з якого роки введені норми, і про ціни, в яких складена інвесторська кошторисна документація;

- обгрунтування для складання розрахунків інших витрат;

- розміри кошторисного прибутку;

- посилання на документи, відповідно до яких розробляється інвесторська кошторисна документація;

- розрахунок розподілу засобів по напрямах капітальних вкладень (для житлово-цивільного будівництва).

Загальні правила оформлення інвесторської кошторисної документації.

Нумерація локальних кошторисів (локальних кошторисних розрахунків) проводиться при формуванні об'єктного кошторису (об'єктного кошторисного розрахунку) з урахуванням того, в який розділ зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва вона включається.

Як правило, нумерація локальних кошторисів (локальних кошторисних розрахунків) проводиться таким чином, що перші дві цифри відповідають номеру глави зведеного кошторисного розрахунку, другі дві цифри -номеру рядка у розділі і треті дві цифри означають порядковий номер локального кошторису (локального кошторисного розрахунку) в даному об'єктному кошторисі (об'єктному кошторисному розрахунку). Наприклад: № 02-04-12. Номери об'єктних кошторисів (об'єктних кошторисних розрахунків) по такій системі нумерації не включають останні дві цифри, відповідні номерам локальних кошторисів (локальних кошторисних розрахунків). Наприклад: № 02-04.

Результати обчислень і підсумкові дані в кошторисній документації наводяться в такому порядку:

- у локальних кошторисах (локальних кошторисних розрахунках) порядкові і підсумкові цифри округляються до цілих гривень;

- у об'єктних кошторисах (об'єктних кошторисних розрахунках) підсумкові цифри з локальних кошторисів (локальних кошторисних розрахунків) показуються в тисячах гривень з округленням до двох знаків після коми;

- у зведених кошторисних розрахунках вартості будівництва (зведення витрат) підсумкові суми з об'єктних кошторисів (об'єктних кошторисних розрахунків) показуються в тисячах гривень з округленням до двох знаків після коми.

У такому ж порядку наводяться результати обчислень і підсумкові дані в Розрахунках вартості будівництва.

 


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 1058; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!