Положення, інструкції. Правила оформлення документів.



Інструкція — правовий акт, який створюється органами державного управління для встановлення правил, що регулюють організаційні, науково-технічні, технологічні, фінансові та інші спеціальні сторони діяльності та відносин установ, закладів, підприємств, службових осіб.

Що має реквізити, назву виду документа (інструкція);гриф затвердження;заголовок (сюди іноді входить назва документа);дата; індекс;місце видання;текст;підпис; види погодження.

Текст викладається у вказівно-наказовому стилі з формулюваннями типу «винний», «слід», «необхідно», «не дозволено». Текст документа має бути стислий, точний, зрозумілий, оскільки він призначений для постійного користування. Зміст викладається від 2-ї, 3-ї особи, рідше — у безособовій формі.

Поло́ження — нормативно-правовий або локально-правовий акт, що визначає основні правила організації та діяльності державних органів, структурних підрозділів органу, а також установ, організацій і підприємств (філій), що їм підпорядковуються, тимчасово створюваних комісій, груп, бюро і т.п.

Положення також для тимчасово створюваних комісій, груп, бюро, проектів і т.п. описує мету, структуру, взаємні обов'язки групи людей чи організацій, які об'єдналися для досягнення спільної мети.

Положення може мати такі реквізити: Реквізити: герб, назва відомства, організації, структурного підрозділу; гриф затвердження, назва виду документа, положення; місце видання; дата; індекс; заголовок до тексту; текст; підпис; відмітка про погодження.

Текст звичайно складається з таких розділів: 1. Загальні положення. 2. Власність і кошти підприємства. 3. Виробничо-господарська діяльність. 4. Права та обов'язки підприємства або його підрозділів. 5. Структура управління. 6. Реорганізація і ліквідація установи, організація підприємства.

У першому розділі вказують цілі, що послужили підставою для створення підприємства, установи, організації або їх структурних підрозділів, головні завдання, функціональні зв'язки з іншими організаціями, підрозділами і т.п.

У другому — вказуються основні та обігові кошти, порядок придбання власності, амортизаційні відрахування та їх призначення, прибуток, відрахування на преміювання робітників та службовців, житловий фонд, службові приміщення, порядок розпоряджання надлишками невикористаних обігових коштів.

В останніх розділах регламентується виробничо-господарська діяльність підприємства, визначаються завдання за якістю вироблюваної продукції.

У залежності від специфіки діяльності положення можуть відображати хід капітального будівництва, винахідництва і раціоналізації; стан матеріально-технічного забезпечення; трудовий режим; порядок розподілу житлової площі; організація соціального страхування; оплата кредитів та ін.

Оформлення

Положення оформляють на загальних або спеціальних бланках формату A4. Якщо положення не виходить за межі підприємства, то його можна оформляти на чистих аркушах паперу.

Заголовок до тексту може поєднуватися з назвою виду документа, наприклад: «Положення про психологічну службу системи освіти України», «Положення про Міністерство фінансів України».

Статут. Основні вимоги до укладання документа, реквізити

І

СТАТУТ - це організаційний документ, що містить зведення правил, які регулюють діяльність установ, товариств і громадян, їх взаємини з іншими установами і громадянами, права й обов'язки в певній сфері державного управління, господарської або іншої діяльності.

Оформлення статуту має певну специфіку.

На його титульній сторінці мають бути присутні такі реквізити:

· запис про державну реєстрацію, засвідчений печаткою органу, який здійснив реєстрацію (проставляється у лівому верхньому куті);

· гриф затвердження статуту засновниками або учасниками (проставляється у правому верхньому куті);

· назва виду документа (проставляється у центрі сторінки);

· організаційно-правова форма установи та її індивідуальна назва (проставляється у центрі сторінки під назвою документа);

· місце та рік складання або видання (над межею нижнього берега, посередині).

Текст статуту оформляють на інших сторінках. Для чіткого викладення змісту статуту і кращого сприйняття тексту його поділяють на розділи (статті), підрозділи, пункти, підпункти, які нумерують арабськими цифрами.

Структура тексту статуту може змінюватися залежно від форми власності та організаційно-правової форми установи (державного підприємства, акціонерного товариства, комунального підприємства тощо). Наприклад, у статуті акціонерного товариства мають бути присутні такі розділи:

o Загальні положення;

o Юридичний статус товариства;

o Мета та предмет діяльності товариства;

o Засновник та акціонери товариства;

o Статутний фонд товариства;

o Акції товариства;

o Права та обов'язки акціонерів;

v Порядок розподілу чистого прибутку та покриття збитків товариства;

o Трудовий колектив товариства;

o Облік та звітність;

o Порядок внесення змін та доповнень до Статуту.

o Порядок припинення товариства.

v Статут комунального підприємства може мати такі розділи:

o Загальні положення

o Мета та предмет діяльності підприємства;

o Юридичний статус підприємства;

o Майно підприємства;

o Права та обов'язки;

o Управління підприємством та самоврядування трудового колективу;

o Господарська та соціальна діяльність підприємства;

o Внесення змін та доповнень до Статуту.

o Реорганізація та ліквідація товариства;

Статут оформляють на аркушах паперу формату А4 друкарським способом. Усі аркуші статуту зшивають, прошнуровують і скріплюють печаткою.

Статут є підставою для розроблення положень, правил та інших документів, утворюваних в установі.


Дата добавления: 2018-05-02; просмотров: 259; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!