ОРГАНІЗАЦІЯ І КЕРІВНИЦТВО ВИПУСКНИМИ КВАЛІФІКАЦІЙ-НИМИ РОБОТАМИ



Студент має право обрати тему кваліфікаційної роботи згідно комплексного плану наукових досліджень викладачів кафедри, а також запропонувати власну тему. Офіційно теми закріплюються за студентами ОКР «Бакалавр» у кінці 6-го семестру, тобто за рік до захисту.

Тему кваліфікаційної роботи можна уточнювати і змінювати за поданням кафедри до затвердження її наказом ректора.

Обов’язки керівника кваліфікаційної роботи:

ü видати дипломнику завдання, що затверджене завідувачем кафедри;

ü допомогти дипломнику розробити календарний план;

ü надати консультації з необхідної для виконання кваліфікаційної роботи літератури;

ü надати дипломнику методичні рекомендації і консультативну допомогу;

ü не рідше одного разу на тиждень заслуховувати звіт дипломника про хід виконання дипломної роботи;

ü перевіряти виконання календарного плану та правильність розрахунків виконання дипломником етапів роботи;

ü підготувати відзив на кваліфікаційну роботу дипломника;

ü критично прочитати дипломну роботу і зробити необхідні зауваження стосовно недоліків, які студенти повинен усунути;

ü прочитати роботу в останньому варіанті до її переплетення і вказати на недоліки, які ще можна усунути;

ü консультувати студента щодо його доповіді на захисті, ілюстративного матеріалу, надати поради з процедури виступу (зовнішній вигляд, манера поведінки, відповідей на питання, заключне слово).

Кваліфікаційна робота після її закінчення й останньої перевірки керівником, перевіряється нормоконтролером, підписується студентом, керівником, консультантом, подається завідувачу кафедри.

По мірі готовності кваліфікаційних робіт, але не пізніше як за 10 днів до захисту, проводиться їх попереднє слухання на засіданні кафедри. Після оцінювання ступеня готовності кваліфікаційної роботи завідувач кафедри допускає студента до її захисту.

Допущену до захисту кваліфікаційну роботу до початку роботи ДЕК направляють на зовнішню рецензію. Склад рецензентів затверджує ректор за поданням декана. Рецензентом можуть бути викладачі вищих навчальних закладів із числа професорів і доцентів, які не працюють на цій кафедрі, спеціалісти наукових установ і виробництв, що мають відповідну кваліфікацію і стаж роботи не менше 5 років.

У разі невиконання студентом плану і завдання кваліфікаційної роботи на засіданні кафедри з подання керівника роботи розглядається питання про неможливість допуску такої роботи до захисту перед ДЕК. Протокол засідання кафедри передається в деканат, який виносить прийняте рішення на затвердження вченою радою факультету. Недопуск до захисту є підставою до відрахування студенту.

ТЕМАТИКА ТА НАПРЯМ ВИПУСКНИХ РОБІТ

Тематика кваліфікаційних робіт повинна відповідати кваліфікації, виробничій та науковій діяльності садово-паркового та лісогосподарського спрямування. Тематичне спрямування кваліфікаційних робіт має відповідати змісту освітньо-кваліфікаційної характеристики та освітньо-професійної програми підготовки фахівців напрямку 1304 «Лісове і садово-паркове господарство».

Спрямування тем кваліфікаційних робіт може бути технологічним, проектним і науковим. Рекомендується розробка таких питань за цими напрямками.

Технологічне спрямування

Досвід створення і вирощування штучних лісових і декоративних насаджень різного призначення: лісових культур, захисних насаджень, зелених насаджень населених пунктів, садово-паркових об’єктів.

Аналіз технології вирощування декоративних культур підприємствами зеленного будівництва у відкритому та закритому ґрунті розсадника; агротехніка догляду за газоном. Перспективи розвитку інтродукції і використання інтродуцентів у міських та лісових насадженнях. Товарна структура деревного запасу. Вдосконалення технології лісозаготівель.

Біологічні особливості розвитку шкідників та збудників хвороб лісових та декоративних культур.

Обґрунтування відновлення та раціонального використання лісових ресурсів, організація збереження лісових природних комплексів.

Досвід створення декоративних угрупувань, живоплотів, вертикального озеленення, квітників, газонів, розсадників.

Аналіз господарської діяльності підприємства.

Наукове спрямування

Визначення механізмів функціонування штучних рослинних насаджень різного цільового призначення, їх структурних компонентів, вивчення еколого-фізіологічних особливостей росту і розвитку, репродуктивного відновлення декоративних культур.

Дослідження еколого-фізіологічних механізмів мінерального живлення декоративних рослин; розробка наукових основ застосування добрив, стимуляторів росту, гербіцидів, антитраспірантів у розсадниках, штучних лісових насадженнях і садово-паркових об’єктах.

Вивчення біологічних особливостей формування деревостану аборигенних та інтродукованих культур, аналіз росту дерев, чагарників і трав’янистих видів у садово-паркових та інших насадженнях.

Визначення характеру впливу кліматичних та едафічних чинників на ріст, розвиток і функціонування декоративних рослин садів і парків, деревних порід штучних лісових насаджень.

Основи підвищення продуктивності та біологічної стійкості садово-паркових ценозів, насаджень урбатехногенних територій, штучних лісів тощо.

Аналіз стану популяції рідкісних і зникаючих видів на заповідних територіях державних підприємств лісового господарства, ліспаркгоспу та заходи щодо їх збереження.

Проектне спрямування

Проект заходів з покращення санітарного стану зелених насаджень на об’єктах комплексної зеленої зони міста.

Проекти рекультивації порушених ландшафтів.

Сучасні тенденції створення газонів, квітників, дендрокомплексів, топіарне мистецтво. Проекти створення парків, скверів, дендропарків, дендрокомплексів.

Ландшафтна реконструкція зелених насаджень різного функціонального призначення (загального, обмеженого, спеціального).

Проект створення декоративного, лісового розсадника.

Проект вдосконалення виробництва садивного матеріалу.

Проект лісівничих та організаційних заходів поліпшення ландшафтів.

Проект підвищення продуктивності лісових насаджень.

Кваліфікаційні роботи науково-дослідного характеру доцільно виконувати студентам, які у період навчання брали участь у роботі науково-студентських гуртків, залучались до виконання науково-дослідної тематики кафедри. Необхідно чітко уявляти методологію досліджень, що дозволяє  отримати характеристику об’єкту та предмету досліджень, сукупність засобів, які необхідні для вирішення задач, а також формує уявлення про послідовність прийомів дослідження.

 

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 105; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!