Оцiнка лiквiдностi та платоспроможностi пiдприємства



Ліквідність – здатність підприємства виконувати свої фін. зобов’язання перед усіма контрагентами і державою. Аналіз лiквiдностi та платоспроможності підприємства, розраховується за допомогою ряду коефiцiєнтiв: * К-т абсолютної лiквiдностi визначається відношенням грошових коштів до короткострокових зобов’язаннь, характеризує, яку частину короткострокової заборгованостi пiдприємство може лiквiдувати найближчим часом. Нормативне значення > 0,2-0,25. * К-т миттєвої лiквiдностi – це відношення дебіторської заборгованість до короткострокових зобов’язань. Прогнозує платоспроможнiсть пiдприємства на перiод рiвний середнiй тривалостi обороту дебiторської заборгованостi при умовi своєчасного проведення розрахункiв з дебiтором. Норматив лежить в дiапазонi 0,7-0,8 i залежать вiд галузi діяльності. * К-т поточної лiквiдностi співвідоношення суми грошових коштів, дебіторської заборгованісті, запасів і затрат до короткострокових зобов’язань. Показує платiжнi можливостi пiдприємства при умовi своєчасностi розрахункiв з дебiторами. Норматив вiд 2 до 2,5. * Маневреність грошових коштів визначається відношенням грошових коштів до власних коштів. * К-т покриття загальний розраховуються як відношення оборотних активів до короткострокових зобов’язань. Норма > 1, позитивна тенденція зростання. * К-т швидкої ліквідності визначається відношенням оборотних активів, за мінусом виробничих запасів, до короткострокових зобов’язань. Аналогічний до коефіцієнта покриття. Норма > 1. * К-т платоспроможності, відношення грошових коштів до поточних зобов’язань. Нижня межа 0,2. Показує яку частину короткострокових зобов’язань підприємство може погасити наявними грошовими коштами.

Види ануїтету та його розрахунок

Майбутня вартість ануїтету при нарахуванні складного відсотку один раз на рік.

Виникають ситуації коли отримують (виплачують) не одну суму, а декілька. При чому виплату (отримання) цих сум проводять за такими правилами: однакова сума через рівні проміжки часу за однією і тією ж відсотковою ставкою. Такий механізм припливу (відпливу) грошей одержав назву ануїтету, або ренти.

Розрізняють два основних види рент: Безумовні ренти – це ренти з фіксованим строком, дати першої і останньої виплати зазначені до початкової ренти.

Умовні ренти – це ренти, в яких дати першої і останньої виплат залежать від деякої події:

Майбутня вартість ануїтету при здійсненні виплат m-разів на рік

Майбутня вартість ануїтету при нарахуванні відсотків m-разів на рік

В даному випадку на відміну від попереднього відрізняється тим, що складний відсоток нараховується протягом року m разів, а платежі по ануїтету здійснюється тільки в кінці року. Це означає, що відсоток по першому платежу нараховується із початку другого року і здійснюється m разів на рік. По другому платежу з початку третього року і здійснюється m разів на рік.

Приведена вартість ануїтету при нарахуванні відсотку один раз на рік

Приведена вартість ануїтету - це теперішня вартість майбутніх рівномірних платежів, що їх проводять через рівні проміжки часу.

1,6 Приведена вартість ануїтету при здійсненні виплат m разів на рік

1,7 Довічна рента – це рента, виплати якої необмежені ніякими строками

1,8 Негайний ануїтет (приведена рента), це рахунок в банку, земельна рента, премії по страхування.

При авансовому ануїтеті платежі здійснюються не наприкінці кожного періоду нарахування відсотків, а на початку. При цьому кількість платежів однакова, а період нарахування відсотків на 1 більше.

Приведена вартість негайного ануїтету (Pn)

Приведена вартість негайної довічної ренти


Дата добавления: 2018-05-01; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!