Аналіз позикового капіталу підприємства



Позиковий капітал підприємства відповідно до терміновості погашення зобов’язань поділяють на довгострокові і короткострокові кредити та позики, поточні зобов’язання за розрахунками.

Згідно з П(С)БО ! “Загальні вимоги до фінансової звітності” зобов’язання– це заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої у майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди. Відповідно до П(С)БО 11 “Зобов’язання” з метою бухгалтерського обліку зобов’язання поділяють на: довгострокові, поточні, забезпечення, непередбачені зобов’язання.

Довгострокові зобов’язання складаються з довгострокових кредитів банків, довгострокових фінансових зобов’язань, строчених податкових зобов’язань, інших довгострокових зобов’язань.

Поточні зобов’язання підприємства включають: короткострокові кредити банків, поточну заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями, короткострокові векселі видані, кредиторську заборгованість за товари, роботи, послуги, поточні зобов’язання за розрахунками, інші поточні зобов’язання.

Довгострокові кредити і позики підприємства отримують під витрати на реконструкцію та модернізацію, покращання організації виробництва, на технічне переозброєння, впровадження нової техніки і технології та інші цілі. Короткострокові кредити і позики підприємства використовують для формування оборотних активів. Кредиторська заборгованість у підприємства виникає внаслідок несвоєчасного погашення платіжних зобов’язань за товари, роботи, послуги; з оплати праці; за розрахунками з бюджетом; з одержаних авансів тощо.

Особливої уваги потребує аналіз кредиторської заборгованості із залученням інформації поточного аналітичного обліку, а саме – в розрізі окремих кредиторів, термінів виникнення та тривалості непогашення боргів, виявити прострочену заборгованість тощо.

Аналізуючи кредиторську заборгованість, треба мати на увазі, що вона є джерелом покриття дебіторської заборгованості підприємства. У зв’язку з цим доцільним є проведення порівняльного аналізу дебіторської та кредиторської заборгованості підприємства. У випадку виявлення перевищення суми дебіторської заборгованості над кредиторською, говорять про іммобілізацію власного капіталу в дебіторську заборгованість, у протилежному – про недостатність власного капіталу для фінансування діяльності.

 

Контрольні питання

1. У чому полягає значення аналізу капіталу підприємства?

2. Розкрийте економічну сутність поняття “капітал”.

3. Назвіть основні завдання аналізу капіталу підприємства.

4. Які джерела інформації використовують при проведенні аналізу капіталу?

5. Назвіть основні етапи аналізу динаміки капіталу підприємства.

6. Як класифікують показники, що характеризують стан використання капіталу підприємства?

7. Назвіть основні етапи аналізу загальної суми та структури капіталу підприємства.

8. За якими критеріями класифікують власний капітал підприємства?

9. У чому полягає значення структурного аналізу капіталу підприємства?

10. За якими критеріями класифікують позиковий капітал підприємства?

 

Аналіз грошових потоків

При вивченні цієї теми студенти повинні:

- отримати уявлення про те, які показники використовують в процесі аналізу грошових потоків;

- зрозуміти доцільність розрахунку показників, що характеризують рух та ефективність використання грошових активів підприємства;

- опрацювати літературні джерела щодо методики аналізу грошових коштів підприємства;

- навчитись проводити обчислення фінансових показників та розуміти їх економічну сутність.

Ключові слова:грошові кошти та їх еквіваленти, вхідний грошовий потік, вихідний грошовий потік, синхронність грошових потоків, рівномірність надходження грошових коштів, рівномірність витрат грошових коштів.

 

6.1. Поняття грошового потоку та його значення для фінансової діяльності підприємства

6.2. Аналіз просування грошових коштів

6.3. Аналіз дебіторської заборгованості

6.4. Оцінка оборотності дебіторської заборгованості

    6.5. Оптимізація грошових потоків підприємства

 


Дата добавления: 2018-05-01; просмотров: 685; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!