Методи визначення основних показників морозива



Визначення водневого показника (рН)

Для визначення рН 20 г суміші морозива або попередньо розплавленого морозива змішують з 20 см³ дистильованої води у фарфоровій ступці. Суміш переносять у хімічний стакан та в підготовлену пробу вводять електроди потенціометричного аналізатора.

Визначення титрованої кислотності

Незабарвлене морозиво. У конічну колбу місткістю 100 або 250 см3 відважують 5 г продукту, додають 30 см3 дистильованої води і 3 краплини 1%-ного спиртового розчину фенолфталеїну, ретельно перемішують і титрують розчином гідроксиду натрію (калію) концентрацією 0,1 моль/дм3 до появи слабо-рожевого забарвлення, яке відповідає контрольному еталону і яке не зникає на протязі 1 хвилини.

Кислотність морозива у градусах Тернера визначається об’ємом розчину гідроксиду натрію (калію) концентрацією 0,1 моль/дм3, у сантиметрах кубічних, витраченого на титрування, помноженому на 20.

Забарвлене морозиво. У конічну колбу місткістю 200 або 250 см3 відважують 5 г продукту, додають 80 см3 дистильованої води і 3 краплини 1%-ного спиртового розчину фенолфталеїну, ретельно перемішують і титрують розчином гідроксиду натрію (калію) концентрацією 0,1 моль/дм3 до появи слабо-рожевого забарвлення, яке відповідає контрольному еталону і яке не зникає на протязі 1 хвилини.

Кислотність морозива у градусах Тернера визначається об’ємом розчину гідроксиду натрію (калію) концентрацією 0,1 моль/дм3, у сантиметрах кубічних, витраченого на титрування, помноженому на 20.

Для визначення закінчення титрування забарвленого морозива, колбу розташовують на білому папері і для порівняння розміщують поряд колбу з 5 г. даного зразка і 80 см3 дистильованої води.

Разбіжність між між паралельними визначеннями, як забарвленого так і незабарвленого морозива не повинна бути більше 1°Т.

Визначення збитості

М‘яке морозиво.Один і той же стакан ємністю від 50 до 200 см³ по черзі зважують порожнім, з сумішшю до фризерування та з морозивом. Суміш або морозиво, що виступають за межі стакана, обережно знімають ложкою або зрізають ножем. Збитість морозива (S), %, вираховують за формулою:

S =                    

де  – маса суміші морозива певного об‘єму, г;

m – маса морозива того ж об‘єму, г.

 

Для визначення збитості у загартованому морозивіспочатку визначають об‘ємну частку повітря у ньому за вищевказаною методикою. Після чого розраховують збитість за формулою:

S =                     

де S - у частках одиниці.

Для переведення збитості у відсотки отримані результати слід помножити на 100.

Для перерахунку морозива із грамів у мілілітри користуються коефіцієнтами перерахунку, що дорівнюють: для збитості 100 % - 2,0%, для збитості 90 % - 1,8; 80 % - 1,7; 70 % - 1,5; 60 % - 1,4.

Метод засновано на вимірі мас фіксованого об’єму суміші, що надходить до фризеру, і того ж об’єму насиченої повітрям суміші (морозива), що виходить із фризера, і розрахунку збитості морозива.

Порядок проведення вимірювань

Склянку заповнюють сумішшю для морозива на рівні краю склянки і зважують та записують результат з точністю до 1 г.

Склянку звільняють від суміші, миють питною водою, сушать у сушильній шафі, прохолоджують при кімнатній температурі і зважують та записують результат з точністю до 1 г.

Підготовлену відповідно склянку заповнюють морозивом, що вийшло з фризеру, до рівня краю склянки, уникаючи утворення порожнин. Морозиво, що виступило за край склянки, обережно знімають ножем або шпателем. Склянку з морозивом зважують та записують результат з точністю до 1 г.

Обробка результатів

Збитість морозива В, %, обчислюють за формулою:  

 

                  

 

де М2 - маса склянки, заповнена сумішшю, г ; М3 - маса склянки, заповнена морозивом , г; М1 - маса склянки ; 100 - коефіцієнт перерахування співвідношення у відсотки, %.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 698; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!