Визначення титрованої кислотності плазми масла



У суху чисту хімічну склянку місткістю 250 см3 відважують близько 150 г досліджуваного масла. Склянку вміщують у водяну баню або сушильну шафу з температурою (50±5) °С і витримують до повного розплавлення масла та його розділення на жир і плазму. Потім склянку з вмістом виймають із бані і обережно зливають шар жиру. Плазму, що залишилась у склянці, піпеткою переносять у жиромір, який щільно закривають пробкою і центрифугують протягом 5 хв. Потім жиромір занурюють у склянку з холодною водою градуйованою частиною до повного застигання молочного жиру. Вільну від жиру плазму обережно виливають у суху чисту склянку і ретельно розмішують скляною паличкою. У плоскодонну колбу місткістю 100 см3 приливають піпеткою 10 см3 приготованої плазми і 20 см3 дистильованої води.

Отриманою сумішшю декілька разів промивають піпетку, додають три краплини 1 %-го спиртового розчину фенолфталеїну та титрують 0,1 моль/дм3 водним розчином натрію (калію) гідроксиду до появи слабо рожевого забарвлення, що не зникає протягом 1 хв.

Кислотність десерту у градусах Тернера визначають шляхом добутку об’єму водного розчину натрію (калію) гідроксиду, що витрачено на титрування 10 г плазми масла, на 10.

Визначення масової частки вологи у маслі вершковому за допомогою маслопробних ваг СМП-84

На шальку маслопробних ваг ставлять алюмінієву бюксу на гирю 10 г, а два рейтера підвішують на нарізку з цифрою 0 – один гачок за інший. Якщо ваги при цьому не зрівноважені, їх обов’язково зрівноважують. Потім у бюксу, попередньо прибравши гирю відважують 10 г досліджуваного масла, що перевіряться на вагах (вони повинні бути зрівноваженими). Знявши бюксу щипцями її починають нагрівати, при цьому постійно погойдуючи коловими рухами. Спочатку масло плавиться, потім вода закипає з характерним потріскуванням. Випарювання ведуть обережно, не допускаючи розбризкування продукту. Після припинення потріскування або відсутністю пітніння скла чи дзеркала, що тримають над пробою, та за легким побурінням білків дізнаються про закінчення випарювання води. Бюксу закривають годинниковим склом та охолоджують на металевій поверхні. Потім відкриту бюксу ставлять на терези і врівноважують їх за допомогою пересування одного або двох рейтерів за шкалою. Числа біля нарізок, де стоять рейтери, складаються. Їх сума і є масовою часткою вологи у маслі.

Визначення масової частки сухого знежиреного молочного залишку у маслі вершковому. Після визначення масової частки вологи вміст бюкси тричі промивають бензином або етиловим спиртом, приливаючи їх по 50 см3 та ретельно перемішуючи паличкою для розчинення жиру. Через 3-5 хв спокою після відстоювання осаду надосадову рідину обережно зливають, залишаючи у бюксі 1-2 см3 рідини.

Залишок у бюксі нагрівають під витяжкою на водяній бані до повного випаровування бензину чи спирту, що визначають за розсипчастістю осаду при перемішуванні його паличкою. Бюксу охолоджують і зважують.

Оброблення результатів.

Масову частку сухого знежиреного молочного залишку визначають за формулою:

С0 = (т – т1)*100/(т – т0)

де т0, т, т1 – маса бюкси відповідно порожньої зі скляною паличкою, з наважкою масла, з наважкою після видалення вологи та безиновожирового розчину, г.

 

Методики визначення основних показників сиру м’якого

Визначення активної кислотності рН сиру м’якого

Наважку сиру м’якого масою приблизно 60 г ретельно розтирають у пергаментному папері до однорідної консистенції. Потім у пробу занурюють електроди датчика. Під час вимірювання потрібно ущільнювати пробу рукою та притискати її до електродів. Відлік показів приладу проводять після повної зупинки стрілки. Кожне вимірювання закінчується ретельним промиванням електродів дистильованої водою та висушуванням фільтрувальним папером перед наступним вимірюванням.

Визначення титрованої кислотності сиру м’якого

У порцелянову ступку відважують 5 г продукту. Потім поступово невеликими порціями додають 50 см3 дистильованої води, підігрітої до температури 35-40 °С, ретельно перемішуючи і розтираючи товкачиком. До отриманої суміші вносять 3-5 краплин 1%-го спиртового розчину фенолфталеїну та титрують її 0,1 моль/дм3 водним розчином натрію (калію) гідроксиду до появи слабо рожевого забарвлення, що не зникає протягом 1 хв.

Кислотність сиру м’якого у градусах Тернера визначають шляхом добутку об’єму водного розчину натрію (калію) гідроксиду, що витрачено на титрування 5 г продукту, на 20.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 488; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!