Результати експериментальної за даними опитувальника А.Маслоу



Назва шкали

Експериментальна група

з/п
1 «Орієнтація у часі» 8,51
2 «Підтримка»  41,22
3 «Цінностні орієнтації» 9,84
4 «Гнучкість поведінки» 11,41
5 «Сензитивність» 6,4
6 «Спонтанність» 4,82
7 «Самоповага» 5,83
8 «Самоприйняття» 9,35

Продовження таблиці 2.2

9 «Погляд на природу людини» 3
10 «Синергічність» 3,77
11 «Прийняття агресії» 6,11
12 «Контактність» 8,95
13 «Пізнавальні здібності» 3,9
14 «Креативність» 6,92

 

З приведених в таблиці даних видно, що в експериментальній групі було отримано малу кількість балів практично по всіх шкалах (за винятком шкали «Креативність») (див. рис. 2.1)

Рис. 2.1. Гістограма результатів опитування експериментальної групи за даними опитувальника А.Маслоу

Результати порівняння середніх балів по шкалах А. Маслоу показують, що практично по всіх шкалах (за винятком шкали «Креатівність») у експериментальної групи середній бал низький. Це означає, що в середньому, досліджувані респонденти, залежні від азартних ігор, володіють нижчим рівнем самоактуалізації.

Низький бал у експериментальної групи за шкалою «Спонтанність» означає, що респонденти, залежні від азартних ігор, побоюються, відкрито проявляти свої відчуття і емоції в поведінці, що свідчить про замкнутість (скритності) характеру.

Аналізуючи шкалу «Самоповага», можна укласти, що залежні респонденти, володіють низькою самооцінкою, тобто низькою самоповагою. Це виражається в невпевненості поведінки, страху довіряти самому собі, що негативно позначається на психіці людини.

Показники за шкалою «Погляд на природу людини» говорять про різне розуміння людської природи. Респонденти експериментальної групи менш здатні осмислено зв'язувати суперечливі життєві явища.

Низький бал у експериментальної групи за шкалою «Ухвалення агресії» відображає низьку здатність приймати свою агресивність. З цього виходить, що респонденти, залежні від азартних ігор прагнуть приховати цю якість, відмовитися від агресії, подавити її в собі. Це також свідчить про замкнутість, закритість, не здатності приймати себе, свій внутрішній світ таким, яким він є.

Третім етапом дослідження було проведення тестування психологічних типівза допомогою опитувальника К. Леонгарда -                    Г. Шмішека див. Додаток В. Результати аналізу даних, отриманих по опитувальникові К. Леонгарда - Г. Шмішека (див. табл. 2.3).

Таблиця 2.3

Розподілення психологічних типів в експериментальній групі

№ з/п Назва типу характера по К. Леонгарду

Кількість випадків в групі

   
1 Гіпертимний 15
2 Збуджуємий 8
3 Емотивний 5
4 Дистимічний 6
5 Тревожно-боязливий 3
6 Аффективно-екзальтований 3
7 Аффективно-лабільний 3
8 Застряваючий 4
9 Педантичний 0
10 Демонстратив­ний 3

 

При аналізі розподілу психологічних типів видно, що найбільшу кількість балів респонденти отримали за шкалою «збудливий» (див. рис. 2.2).

Рис. 2.2. Гістограма результатів розподілення психологічних типів

Видно, що в експериментальній групі більше чоловік, яким характерний збудливий тип і гипертімний тип.

Наступний четвертий етап дослідження проводився при вивченні вираженості типів тривожності за допомогою опитувальника                          Ч. Д. Спілбергера - Ю. Л. Ханіна див. Додаток Г. При вивченні вираженості типів тривожності були обчислені середні бали за кожним типом тривожності у респондентів (див. табл. 2.4).

Таблиця 2.4


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 206; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!