Тема: Етапи розвитку методики навчання ІМ



Прямі методи періоду Реформи школи. Лінгвістична та психологічна основи. Мета навчання в різних методичних системах. Представники: Ґ. Палмер ("Усний" метод), М. Уест (Метод навчання читання); змішані методи (П. Хегболдт).

Сучасні методи навчання: аудіо-лінгвальний та аудіо-візуальний, їх лінгвістична та психологічна основи. Мета навчання в кожному з цих методів.

Принципи навчання. Система вправ. Представники: аудіо-лінгвальний метод -Ч. Фріз, Р. Ладо, Е. Стек, Н. Брукс; аудіо-візуальний метод - П. Губеріна, П. Ріван, Р. Ренар.

Переваги та недоліки кожного з методів.

Комунікативний підхід у сучасній методиці викладання ІМ за кордоном. Представники: Г. Піфо, Р. Олбрайт, Г. Уідсон та інші. "Метод оранж" (Франція).

Тема: Основи методики інтенсивного навчання.

Сугестопедична теорія Г.Лозанова - джерело сучасної методики інтенсивного

навчання ІМ. Основна ідея сугестопедії - розкриття та розвиток всебічних резервів особистості учня. Закони, що керують діяльністю мозку; психологічні принципи Г. Лозанова, що випливають із законів діяльності мозку. Засоби сугестології.

Метод активізації резервних можливостей особистості й колективу Г. Китайгородської. Основні принципи методу активізації: принцип особистісного спілкування, особистісно-рольовий принцип, принцип концентрованої організації навчального матеріалу і навчального процесу, поліфункціональність вправ, принцип колективної взаємодії. Етапи роботи у циклі уроків за методом активізації: подача нового навчального матеріалу у тексті-полілозі (особливості такого тексту), тренування у спілкуванні, практика у спілкуванні.

Методика введення нового навчального матеріалу: чотири пред'явлення тексту-полілогу на одному занятті. Вимоги до вправ для тренування в спілкуванні та практики у спілкуванні.

Переваги концентрованої подачі мовного й мовленнєвого навчального матеріалу у тексті-полілозі як смисловій основі навчання продуктивних видів мовленнєвої діяльності. Особливості поведінки вчителя та учнів під час подачі нового матеріалу. Створення доброзичливої атмосфери, забезпечення колективної взаємодії, зокрема колективних форм роботи - парної, хорової, використання ігрових вправ; класифікація ігор; ігри без перевтілення та ігри з перевтіленням (рольові ігри).

Інтенсивне навчання читання як інтерактивна комунікативна діяльність, переваги фабульних текстів у навчанні рецептивних видів мовленнєвої діяльності - читанні й аудіюванні.

 

Тема: Планування та контроль у навчанні ІМ на різних ступенях.

 Типи і види планів: календарний, тематичний, урочний. Структура планів. Компоненти та етапи плану уроку. Особливості планування в різних типах СНЗ.

Види контролю: злитий з навчанням, відокремлений; поточний, тематичний, підсумковий; об'єктивний, суб'єктивний.

Форми контролю: індивідуальний, парний, фронтальний; усний/письмовий, одно-, двомовний, контроль з боку вчителя, взаємоконтроль, самоконтроль. Використання ТЗН у процесі контролю.

Тестовий контроль рівня сформованості мовної та мовленнєвої компетенції учнів.

Тема: Особливості навчання ІМ на різних ступенях.

Обов'язковий курс навчання ІМ в середніх навчальних закладах різних типів.

Ступені навчання.

Особливості навчання ІМ молодших школярів. Вікові особливості школярів 1-4 класів. Організація, форми, засоби навчання. Роль ігрових прийомів.

Характеристика середнього ступеня навчання ІМ (основна школа). Вікові особливості школярів 5-9 класів. Різні підходи до організації навчання різних видів мовленнєвої діяльності. Паралельне навчання усіх видів мовленнєвої діяльності. Співвідношення усного мовлення, читання та письма. Форми та прийоми навчання.

Характеристика старшого ступеня навчання ІМ (старша школа). Вікові особливості учнів 10-12 класів. Організація навчання, форми та прийоми навчання. Роль самостійної роботи у процесі оволодіння ІМ.

Тема: Позакласна робота з ІМ.

Роль позакласної роботи з ІМ у підвищенні мотивації учнів до вивчення предмета "Іноземна мова". Види і форми позакласної роботи з іноземної мови на різних ступенях навчання, її завдання та зміст. Методика проведення різних форм та видів позакласної роботи у СНЗ.

Роль кабінету ІМ в організації позакласної роботи з ІМ, його технічне та методичне обладнання. Зв'язок предмета "Іноземна мова" з іншими предметами, що проявляється у позакласній роботі. Сумісні форми позакласної роботи з іноземної та рідної мов учнів.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 290; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!