Організаційно-методичні вказівки



Nbsp;

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ ТА ПРАВА

Юридичний факультет

Кафедра трудового, земельного та господарського права

 

    ЗАТВЕРДЖУЮ Проректор з нормативного та науково-методичного забезпечення ___________________В.Т. Савицький ______________ 2011 р.  

 

 

РОБОЧА ПРОГРАМА

З навчальної дисципліни

 

ЗЕМЕЛЬНЕ ПРАВО

УКРАЇНИ

 

 

Для підготовки фахівців

освітньо-кваліфікаційного рівня Бакалавр
за напрямом підготовки 6.030401 Правознавство
(денної форми навчання)

 

Хмельницький

2011


Земельне право України:Робоча програма з навчальної дисциплінидля підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня Бакалавр за напрямом підготовки 6.030401 Правознавство (денної форми навчання) / [уклад. І.О. Костяшкін, В.В. Носік]. – Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2011. – 109 с.

Укладачі:

Костяшкін І.О.,завідувач кафедри трудового, земельного та господарського права, кандидат юридичних наук, доцент;

Носік В.В., професор кафедри трудового, земельного та господарського права, доктор юридичних наук, доцент.

 

Ухвалено кафедрою трудового, земельного та господарського права
31 серпня 2011 р., протокол № 1.

 

 

Завідувач кафедри             __________________              І. О. Костяшкін

 

 

Декан юридичного факультету __________________ В.І. Нагнибіда

 

 

Рекомендовано методичною радою університету
23 вересня 2011 р., протокол № 2.

 

 

© Костяшкін І.О., Носік В.В., 2011.

© Кафедра трудового, земельного та господарського права, 2011.

© Хмельницький університет управління та права, 2011.


ЗМІСТ

Вступ................................................................................. 5

1. Опис навчальної дисципліни................................................ 6

2. Структура навчальної діяльності......................................... 11

2.1. Тематичний план навчальної дисципліни......................... 11

2.2. Зміст лекційних занять...................................................... 13

2.3. Зміст семінарських, практичних занять........................... 17

2.4. Зміст самостійної роботи студентів................................. 43

2.5. Модульний контроль......................................................... 56

2.5.1. Питання для модульного контролю...................... 57

2.5.2. Приклади тестових завдань.................................... 61

2.5.3. Приклади задач....................................................... 61

2.6. Індивідуально-консультативна робота............................. 62

2.6.1. Тематика рефератів................................................ 62

2.6.2. Тематика творчих та наукових завдань................. 65

2.7. Підсумковий контроль...................................................... 69

       2.7.1. Питання для підсумкового контролю.................... 69

       2.7.2. Приклад екзаменаційного білету........................... 72

3. Система оцінювання знань студентів в умовах Європейської кредитно-трансферної системи (ECTS)  ..73

4. Список рекомендованих джерел.......................................... 84

 


ВСТУП

 

Робоча програма з навчальної дисципліни «Земельне право України» складена згідно із програмою цієї дисципліни, відповідно до освітньо-професійної програми Бакалавра за напрямом підготовки 6.030401 Правознавство.

Міждисциплінарні зв’язки:«Екологічне право України», «Цивільне право України», «Адміністративне право України», «Аграрне право України», «Господарське право України».

Актуальність та необхідність вивчення земельного права зумовлена реформаційними процесами що відбуваються як в правовій так і економічній сферах життєдіяльності держави. Вивчення дисципліни "Земельне право України" на юридичному факультеті, спрямоване на засвоєння студентами основних засад правової регламентації земельних відносин в умовах переходу України до ринкової економіки, досягнення всебічного глибокого розуміння природи і сутності земельно-правових відносин. Контрольне місце у програмі займають питання, пов’язані з проведенням реформи в земельній сфері та приватизацією земель.

Робоча програма структурно побудована відповідно до методологічних і методичних засад земельного права та з урахуванням потреб правозастосовчої практики. Навчальний процес відповідно до програми будується з використанням активних методів: сполучення аудиторних занять із самостійною роботою. До поняття аудиторних занять входять лекції, семінарські та практичні заняття, консультації; у поняття самостійної роботи – написання курсових і дипломних робіт, робота з літературою і нормативними актами, підготовка рефератів, огляд бібліографії, рішення казусів та інші форми.


ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

Мета вивчення дисципліни: засвоєння майбутніми фахівцями теоретичних основ Земельного права України, набуття системних знань щодо застосування земельного законодавства у різних сферах діяльності.

Предмет дисципліни: сукупність правовідносин у сфері використання, відтворення та охорони земель які врегульовані нормами земельного законодавства.

 

Курс Напрям підготовки, ОКР Характеристика навчальної дисципліни
Семестр: 7 Кількість кредитів ECTS: 3 Тижневе навантаження: 3 6.030401 Правознавство, Бакалавр Статус: нормативна Загальна кількість годин: 108 Лекції: 36 год. Семінарські заняття: 18год. Самостійна робота: 54 год. Форма підсумкового контролю: екзамен

Завдання дисципліни - вивчення основних положень земельного права, засвоєння змісту земельно-правових інститутів, об`єктивних закономірностей їх розвитку, а також вироблення у студентів уміння застосовувати в практичній діяльності набуті знання і норми земельного права, засвоювати теоретичні положення науки земельного права і норм земельного законодавства.

У результаті вивчення дисципліни «Земельне право України» студент повинен:

- знати

сутність, зміст, основні принципи правового регулювання земельних відносин;

правові форми використання земель;

основні тенденції, суперечності, проблеми та перспективи реалізації головних напрямків земельної реформи в Україні в Україні;

особливості правового режиму окремих категорій земель;

- вміти

визначати раціональні підходи до вирішення проблем, пов’язаних із правозастосовчою практикою у земельній сфері;

правове забезпечення приватизаційних процедур за земельним законодавством.

Організаційно-методичні вказівки

Вивчення земельного права здійснюється на основі навчальної програми, яка передбачає засвоєння студентами керівних засад земельного права України.

Програма дисципліни "Земельне право України" ґрунтується на системі земельного законодавства України. Вона складається із Загальної, Особливої та Спеціальної частини, які відображають основні інститути земельного права. Загальна частина присвячена загальним проблемам земельного права: вивченню земельних правовідносин, джерел земельного права, визначенню інституту права власності на землю України, землекористуванню, механізму реалізації права на землю. Особлива частина земельного права присвячена правовому режиму окремих категорій земель, їх охороні та використанню. Правове регулювання земельних відносин у зарубіжних країнах міститься у Спеціальній частині

Контроль засвоєння знань, умінь та навичок студентів здійснюється під час проведення семінарських і практичних занять (поточний контроль), здійснення модульного контролю, складанні екзамену із дисципліни (підсумковий контроль).

 Контрольні заходи включають поточний, модульний і підсумковий контроль.

Поточний контроль здійснюється під час проведення навчальних занять і має на меті перевірку рівня засвоєння студентом навчального матеріалу.

Модульний контроль передбачає проміжне оцінювання якості засвоєння студентом теоретичного і практичного матеріалу певного змістового модуля дисципліни.

Підсумковий контроль проводиться з метою оцінювання результатів навчання на певному освітньо-кваліфікаційному рівні або на окремих його завершальних етапах за національною шкалою і шкалою ECTS.

Підсумковий контроль включає семестровий контроль та державну атестацію студента.

Семестровий контроль проводиться у формах семестрового екзамену з дисципліни в обсязі навчального матеріалу, визначеного робочою програмою навчальної дисципліни, і в терміни, встановлені робочим навчальним планом, індивідуальним навчальним планом студента.

Семестровий екзамен (екзамен) – це форма підсумкового контролю засвоєння студентом теоретичного та практичного матеріалу з окремої навчальної дисципліни, що проводиться як контрольний захід.

Одним із важливих видів навчальних занять є лекції, які дають основу знань з дисципліни, формують науковий світогляд, розкривають стан і перспективи розвитку земельного законодавства та практики його застосування.

Семінарські заняття проводяться з основних, найбільш складних тем земельного права. Їх мета - закріплення і поглиблення теоретичних знань студентів з дисципліни, набутих на лекціях і в ході самостійного опрацювання матеріалу, норм земельного законодавства; а практичні мають на меті набуття практичних навичок при вирішенні практичних задач (казусів).

Самостійна робота (підготовка) студентів є важливою складовою частиною навчального процесу та має на меті закріплення та поглиблення знань та навичок, одержаних на усіх видах навчальних занять; підготовку до наступних занять, заліку, екзамену; формування культури розумової праці з чинними цивільно-правовими нормами, законодавством та практикою його застування. Під час самостійної підготовки уточнюється коло питань, що підлягають вивченню по темі, аналізується та вивчається нормативний матеріал, наукові джерела,, виконуються завдання.

Самостійна робота студентів має бути логічно пов’язана з іншими видами навчальних занять. Однак вивчення навчальної дисципліни чи окремої теми не бажано починати з самостійної роботи студентів.

Від якості самостійної підготовки студентів залежить якість семінарських і практичних занять, глибина їх теоретичного змісту й активність студентів.

Самостійна робота є методом глибокого вивчення і творчого засвоєння студентами навчальної програми.

Самостійну роботу студентів організують куратори, а методичне керівництво нею здійснює викладач, який проводить семінарські та практичні заняття у відповідній навчальній групі.

На самостійне вивчення навчальної дисципліни земельного права України виділяється  54 години. Години на самостійну роботу розподіляються за конкретними темами відповідно до тематичного плану та обсягу навчального матеріалу, який міститься у наповненні теми навчальної дисципліни.

Перевірка самостійної роботи студентів здійснюється викладачами, які проводять семінарські та практичні заняття з навчальної дисципліни шляхом усного опитування, письмового опитування та шляхом написання рефератів (наукових, творчих робіт) по запропонованих темах.

Письмове опитування. На самостійне письмове опитування виносяться питання, що викладені нижче та по яких студенту потрібно мати конспект. Контроль здійснюється шляхом письмового опитування на 7-10 хв.

Написання рефератів. Перед написанням реферату студент зобов’язаний опрацювати нормативно-правові акти та обов’язкову і рекомендовану літературу по темі. Обсяг реферату складає 10-15 сторінок. Його структура: вступ (1-2 стор.); основна частина (8-10 стор.) висновки (1-2 стор.); перелік використаних джерел. Реферат виконується на білому папері формату А4.

Викладач може обрати також інші способи перевірки самостійної роботи:

Ø проведення перевірки конспектів опрацьованої літератури, яка рекомендується для вивчення теми навчальної дисципліни;

Ø проведення тестування з вивчених тем;

Ø розв’язування ситуаційних завдань до кожної теми навчальної дисципліни.

Для самостійної роботи студентів з кожної теми надається рекомендована література з якою студенти повинні ознайомитися для якісного виконання завдань на самостійну підготовку. Крім того доцільним є проведення викладачем колективної консультації, де слід вказати порядок розгляду питань, дати характеристику рекомендованої літератури, методику її опрацювання, звернути увагу на основні проблеми й питання, в яких студенти повинні чітко орієнтуватися.

Основним завданням викладача в ході самостійної роботи є забезпечення активного набуття студентами нових знань, закріплення, поширення та поглиблення знань, набутих під час інших навчальних занять, а також для навчання студентів методів самостійної роботи з навчальним матеріалом.

У процесі самостійної роботи викладач повинен заохочувати самостійність та творчий підхід до вирішення проблем й звернути увагу на неприпустимість механічного переказу прочитаного.

Під час самостійної підготовки студентів, викладач, відповідаючи на поставлені запитання, повинен з’ясувати найбільш складні для студентів питання і у разі необхідності пояснити їх зміст та зробити собі помітки для більш детальнішого їх розгляду в ході інших видів навчальних занять. У разі потреби, для закріплення та поглиблення знань окремих студентів, викладач може провести індивідуальні консультації з окремих тем.

У разі необхідності про результати самостійної підготовки студентів, викладач може повідомити завідувачу кафедри (відмітити позитивні моменти й недоліки в самостійній підготовці студентів, запропонувати термін доопрацювання окремих тем самостійної підготовки).

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 446; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!