Тема: Особливості правового режиму земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення



1. Поняття, склад земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

2. Види права користування землями природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

3. Особливості правового режиму земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення .

4. Особливості правового режиму земель оздоровчого призначення.

5. Особливості правового режиму земель рекреаційного призначення.

6. Особливості правового режиму земель історико-культурного призначення.

Питання для самоконтролю

1. Які існують обмеження щодо діяльності на землях оздоровчого призначення?

2. Які земельні ділянки належать до земель рекреаційного призначення?

3. У якій власності можуть перебувати землі історико-культурного призначення?

4. Якими нормативно-правовими актами визначається правовий режим земель природно-заповідного фонду?

Практичні завдання

Задача 1.У процесі розгляду проекту організації рекреаційної зони міста обласного підпорядкування на сесії обласної Ради на­родних депутатів найбільшу дискусію викликали проекти до­робки щодо включення в її межі частини території регіональ­ного ландшафтного парку (зони регульованої та стаціонарної рекреації), території зоологічного парку місцевого значення, ботанічного саду загальнодержавного значення та лісопаркової частини зеленої зони, розташованої навколо міста з розрахунку 30 га на кожну 1 000 чоловік населення. З метою здійснення рекреаційної діяльності створюється товариство з обмеженою відповідальністю "Рекреація".

Головний санітарний лікар області заперечував проти за­твердження поданого проекту організації рекреаційної зони міста обласного підпорядкування, аргументуючи тим, що в місті згідно з останнім переписом мешкає 185 тис. населення, а тому поширення рекреаційної діяльності на вищезазначені території призведе до порушення режиму їх використання, відтворення і охорони. Це заперечення було підтримано і на­чальником управління екологічної безпеки області, який, крім того, додав, що вказані матеріали не були попередньо узгоджені з органами управління в галузі екології; наявні скарги окремих власників земель, території яких підпадають під режим рекреаційної зони, а це призведе до обмеження їх суб'єктив­них прав.

Незважаючи на ці заперечення, проект організації рекреа­ційної зони міста обласного підпорядкування було схвалено, і керівництво товариства "Рекреація" розпочало його реалізацію.

Прокурор області опротестував вказане рішення як неза­конне.

Визначити коло суспільних правовідносин;

чи підлягає протест задоволенню?

вирішити справу.

Задача 2.Дирекція національного природного парку уклала угоду з, фермером Зариганським Г. про використання під сінокоси 4,7 га заповідної зони та 12 га зони регульованої рекреації для випасання худоби за умови, що останній забезпечуватиме про­дуктами харчування ресторани готелю та кемпінгу, розташо­вані в межах господарської зони, дасть можливість розмістити на належній йому на праві власності частині лісових угідь тимчасовий наметовий табір поблизу ставка сільськогоспо­дарського кооперативу "Збруч" для оздоровлення відпочиваючих.

Внаслідок поширених дощів використати сінокоси і пасо­вища стало складним і фермер Зариганський Г. припинив в односторонньому порядку виконання умов цієї угоди.

Дирекція національного природного парку направила фер­меру претензію, в якій зазначала, що в разі подальшого неви­конання умов угоди, вона буде змушена скласти позов до господарського суду про примусове виконання взятих ферме­ром зобов’язань.

Визначити коло суспільних правовідносин;

дати характеристику правового режиму зон національних природних парків;

чи підлягає претензія задоволенню?

вирішити справу.

Література:2; 41-44; 88; 107; 108; 125; 126; 130; 144; 145.

Законодавство: 1-3; 10; 12; 18; 19; 32.

 


Тема: Правовий режим земель водного фонду та лісогосподарського призначення

1. Поняття, склад земель лісогосподарського призначення та водного фонду.

2. Особливості управління в галузі використання та охорони земель лісогосподарського призначення та водного фонду.

3. Право користування землями лісогосподарського призначення та водного фонду.

4. Види права користування землями лісогосподарського призначення та водного фонду.

5. Відповідальність за порушення режиму земель лісогосподарського призначення та водного фонду.

 

Питання для самоконтролю

1. Що таке прибережні захисні смуги?

2. Які існують обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів?

3. Що таке смуги відведення?

4. Які землі належать до земель лісогосподарського призначення?

Практичні завдання

Задача 1.Фірма "Лілея" уклала угоду з міжрайонним лісогосподарським об'єднанням про спільну діяльність. Згідно з умовами угоди міжрайонне лісогосподарське об'єднання зобов'язалося в літній період систематично поставляти фірмі лісові квіти, дикорослі плоди та ягоди, виділити частину лісових угідь площею до 3 га для розміщення табору відпочинку для працівників фірми. Відповідно до угоди фірма почала будівництво культурно-оздоровчого центру на землях об'єднання та деревообробного комбінату.

Прокурор району опротестував цю угодуяк незаконну та порушив кримінальну справу проти керівників об'єднання і фірми за зловживання службовими обов'язками.

Визначити характер правовідносин, чи підлягає протест задоволенню?

Вирішити справу.

 

Задача 2.Іноземне представництво фірми "Legis" звернулося до районної адміністрації із заявою про виділення частини лісових угідь для зведення об'єктів культурно-оздоровчого та рекреаційного призначення.

Районна адміністрація задовольнила клопотання іноземного представництва, надавши йому в постійне користування 8,2 га лісових угідь. Керівництво лісгоспу оскаржило це рішення до суду, вважаючи його незаконним. У матеріалах справи зазначалося, що на цих угіддях функціонує дитяча організація "Юний натураліст". Незважаючи на те, що іноземне представництво виділило значні кошти на облаштування і благоустрій нових угідь цій дитячій організації, вказані землі використовуються не за призначенням, оскільки здійснювалася вирубка деревини. Тому рішення райдержадміністрації, на думку керівників лісництва, підлягає опротестуванню.

Визначити коло суспільних правовідносин; чи підлягає скарга задоволенню?

Вирішити справу.

Задача 3.Фермер Раєвський уклав угоду з начальником місцевого лісгоспу Сіренком про надання йому в постійне користування 15 га лісових угідь під сінокоси та 24 га під пасовища. В свою чергу він зобов'язався передавати безплатно для працівників лісгоспу м'ясо-молочні продукти харчування.

Цю угоду вони вирішили нотаріально посвідчити. Приватний нотаріус Рибалко відмовився посвідчити цю угоду, вважаючи, що її складено з порушенням умов земельного законодавства. Незважаючи на це сторони стали виконувати взяті зобов'язання.

Через б місяців після підписання угоди частина лісових угідь, яка була передана під сінокоси, увійшла до створеного природного національного парку, дирекція якого заборонила здійснювати відповідні роботи. Начальник лісгоспу запропонував інші рівнозначні угіддя, однак фермер відмовився від них через їх віддаленість і припинив виконання взятих зобов'язань.

Лісгосп звернувся до суду.

Визначити коло суспільних правовідносин; чи підлягає позов задоволенню?

Вирішити справу.

Література:2; 41-44; 63; 67; 87; 107; 108; 130; 169.

Законодавство:1-3; 6-8; 10.

 

Тема: Порівняльно-правовий аналіз земельного права зарубіжних країн

1. Особливості правового регулювання земельних відносин в зарубіжних країнах.

2. Форми права власності на землю за правовими системами зарубіжних країн.

3. Відповідальність за земельні правопорушення за законодавством зарубіжних країн: порівняльно-правовий аналіз.

 

Питання для самоконтролю

1. Які форми власності на землю існують у Росії?

2. Яка відповідальність за земельні правопорушення може наставати у США?

Література:2; 41-44.

Законодавство:1-3.


Модульний контроль

В умовах кредитно-трансферної системи організації навчального процесу зміст навчальної дисциплін розподіляється в робочій програмі на два змістові модулі.

Кожний змістовий модуль оцінюється у балах за шкалою ECTS. Ціна модуля залежить від обсягу навчального матеріалу і визначається робочою програмою. Максимально за усі змістові модулі протягом семестру студент може отримати 20 балів.

Модульний контроль здійснюється після проведення усіх форм організації начального процесу, передбачених робочою програмою навчальної дисципліни з урахуванням часу, необхідного для перездач, незалежно від того, чи читалися з них лекції і проводилися семінарські (практичні) заняття.

Модульний контроль проводиться з використанням комп‘ютерної техніки, в письмовій формі або, як виняток, у письмово-усній формі.

Письмова чи комп’ютерна компонента модульного контролю обов’язкова та проводиться у формі виконання контрольних завдань (тестів, практичних розрахункових та ситуаційних задач) для перевірки знання фактичного матеріалу відповідних модулів. Письмово-усна форма контролю застосовується на підставі рішення декана факультету за поданням кафедри.

Завдання для проведення модульного контролю можуть бути диференційованими за складністю, кількістю правильних відповідей та відповідною системою їх оцінювання.

Для проведення модульного контролю формуються, як правило, варіанти тестових завдань, які є рівнозначними за складністю.

До складання модулів допускаються студенти, які не мають незадовільних оцінок чи невідпрацьованих пропущених семінарських (практичних) занять. Якщо модуль був прийнятий без фактичного відпрацювання незадовільних оцінок чи пропущених семінарських (практичних) занять або необґрунтовано був визнаний викладачем складеним, результати його складання анулюються деканом факультету.

Модульний контроль проводиться у визначених розкладом час і місці. Тривалість модульного контролю не повинна перевищувати дві академічні години. На один день для студентів академічної групи встановлюється модульний контроль лише з однієї навчальної дисципліни. Перевірка письмової компоненти здійснюється протягом 3-х робочих днів із внесенням результатів у документи обліку успішності студентів.

Контрольне (тестове) завдання виконується кожним студентом індивідуально. Самостійність виконання студентом свого завдання та дотримання встановленого порядку проведення контрольного заходу контролюється викладачем. При виконанні контрольного завдання студент може користуватися лише дозволеними допоміжними матеріалами або засобами. Під час контрольного заходу студенту забороняється в будь-якій формі обмінюватися інформацією з іншими студентами, а також використовувати, розповсюджувати, збирати варіанти контрольних завдань. У разі порушення зазначеного порядку робота студента припиняється і йому виставляється 0 балів, незалежно від обсягу виконаного контрольного завдання.

Студенти, які з поважних причин не були допущені або не з‘явилися на складання модульного контролю, допускаються до складання модульного контролю в установленому порядку.

Студенти, які без поважних причин не були допущені або не з‘явилися на складання модульного контролю, за модульний контроль отримують 0 балів.

Кількість набраних за модульний контроль балів заноситься викладачем у документи обліку успішності студентів.

Перескладання модулів не допускається.

Студент має право ознайомитися з власними результатами модульного контролю після завершення його проведення на курсі.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 836; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!