Тема 12 Призначення покарання



Поняття законної підстави для призначення покарання. Принципи призначення покарання: законність покарання; визначеність покарання в судовому вироку; обґрунтованість і обов’язковість його мотивування у вироку; гуманність покарання; індивідуалізація покарання.

Загальні засади призначення покарання. Критерії загальних засад призначення покарання відповідно до ст.65 КК: 1) у межах, встановле­них у санкції статті Особливої частини КК, що передбачає відповідаль­ність за вчинений злочин; 2) відповідно до положень Загальної частини КК; 3) враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставин, що пом’якшують та обтяжують покарання; 4) враховуючи необхідність і достатність покарання для виправлення особи та попере­дження нових злочинів.

Загальна характеристика та значення для призначення покарання обставин, що пом’якшують (ст.66 КК) і обтяжують (ст.67 КК) покарання, їх види та характеристика. Межі врахування судом при призначенні по­карання обставин, які пом’якшують та обтяжують покарання.

Призначення покарання за незакінчений злочин (ч.І ст.68 КК). Урахування ступеня тяжкості вчиненого діяння, ступеня здійснення злочинного наміру та причин, внаслідок яких злочин не було доведено до кінця.

Призначення покарання за злочин, вчинений у співучасті (ч.2 ст.68 КК). Урахування характеру та ступеня участі кожного співучасника у вчиненні злочину.

Призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом (ст.69 КК). Підстави та порядок призначення судом більш м’якого покарання, ніж передбачено законом. Призначення покарання нижче від найнижчої межі, передбаченої законом за даний злочин. Перехід до іншого, більш м’якого виду основного покарання. Особливості застосування норм про призначення більш м’якого покарання.

Призначення покарання за сукупністю злочинів (ст.70 КК). Правила призначення покарання за сукупністю злочинів. Призначення покарання за окремі злочини, які входять до сукупності злочинів. Призначення остаточного (загального) покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим. Визначення остаточного покарання за сукупністю злочинів шляхом повного чи часткового складання покарань. Правила складання покарань за сукупністю злочи­нів. Межі призначення покарання за сукупністю злочинів. Особливості призначення остаточного покарання у випадках, якщо один із злочинів є умисним тяжким або таким, за який може бути призначене довічне позбавлення волі. Порядок призначення додаткових покарань за сукупністю злочинів. Особливості призначення основних та додаткових покарань різного виду за сукупністю злочинів. Особливості призначення покарання за сукупністю злочинів за ч:4 ст. 70 КК України.

Призначення покарання за сукупністю вироків (ст.71 КК). Правила призначення покарання за сукупністю вироків. Межі застосування повно­го чи часткового складання покарань за сукупністю вироків. Правила складання покарань за сукупністю вироків. Порядок призначення за сукупністю вироків додаткових покарань. Можливість використання поглинення покарань за сукупністю вироків. Особливості (порядок) призначення основних та додаткових покарань різного виду за сукупністю вироків.

Порядок призначення покарань при одночасному збігу сукупності злочинів та сукупності вироків.

Відмінність між правилами призначення покарання за сукупністю злочинів та за сукупністю вироків. Правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення (ст.72 КК).

Обчислення строків покарання (ст.73 КК).

Тема 13 Звільнення від покарання та його відбування

Поняття звільнення від покарання, його підстави, умови та види відповідно до ч.І ст.74 КК. Відмінність між звільненням від покарання і звільненням від кримінальної відповідальності.

Звільнення від покарання у разі прийняття нового закону (чч. 2-3 ст.74 КК).

Звільнення від покарання у зв’язку з втратою особою суспільної не­безпечності (ч.4 ст.74 КК).

Звільнення від відбування покарання з випробуванням, його види.

Звільнення від відбування покарання з випробуванням за ст.75 КК. Підстави та умови його застосування. Іспитовий строк, його тривалість та значення. Обов’язки, які покладає суд на особу, звільнену від відбу­вання покарання з випробуванням (ст.76 КК). Застосування додаткових покарань у разі звільнення від відбування основного покарання з випро­буванням (ст.74 КК). Контроль за поведінкою засуджених, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Правові наслідки звільнення від відбування покарання з випробуванням (ч. 1 ст.78 КК). Підстави ска­сування звільнення від відбування з випробуванням та його наслідки (чч. 2-3 ст.74 КК).

Звільнення від відбування покарання з випробуванням вагітних жі­нок і жінок, які мають дітей віком до семи років (ст.79 КК). Підстави, умови та особливості його застосування. Правові наслідки та умови ска­сування цього виду звільнення.

Звільнення від покарання у зв’язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку (ст.80 КК). Розміри цих строків та їх обчислення. Зупинення перебігу давності. Відновлення перебігу давнос­ті у випадку його зупинення. Переривання давності. Обчислення давно­сті при її перериванні. Питання про застосування давності до осіб, які засуджені до довічного позбавлення волі. Давність виконання обвинува­льного вироку щодо осіб, яким призначено додаткове покарання. Незастосування давності виконання обвинувального вироку.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання (ст.81 КК). Поняття та значення. Підстави та умови умовно-дострокового зві­льнення. Види покарань, при .відбуванні яких можливе умовно-дострокове звільнення. Невідбутний строк при умовно-достроковому зві­льненні, його значення. Правові наслідки умовно-дострокового звіль­нення. Дострокове звільнення від додаткового покарання.

Заміна невідбутої частини покарання більш м’яким видом покарання (ст.82 КК). Поняття і значення, умови, підстави та порядок та­кої заміни. Правові наслідки заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.

Звільнення від відбування покарання вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (ст.83 КК). Підстави, умови та особли­вості його застосування. Правові наслідки та умови скасування цього виду звільнення.

Звільнення від покарання за хворобою (ст.84 КК). Його види і під­стави. Наслідки одужання осіб, звільнених від покарання або його від­бування за хворобою. Зарахування часу застосування примусових захо­дів медичного характеру в строк покарання.

Звільнення від покарання на підставі Закону України про амністію або акта про помилування (ст.ст. 85-87 КК).

Тема 14 Судимість

Поняття і значення судимості. Правові наслідки судимості         (чч. 1-2 ст.88 КК). Особи, які визнаються такими, що не мають судимості (чч. 3-4 ст.88КК).

Види припинення судимості.

Погашення судимості. Строки погашення судимості (ст. 89 КК). Обчислення строків погашення судимості (ст. 90 КК). Наслідки вчинен­ня нового злочину протягом цих строків (ст. 90 КК).

Зняття судимості та умови його застосування (ст. 91 КК). Відмін­ність зняття судимості від її погашення. Види зняття судимості.


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 255; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!