Тема 24 Злочини проти власності



Загальна характеристика та види злочинів проти власності. Корис­ливі та некорисливі злочини проти власності.

Корисливі злочини проти власності: викрадення чужого майна та злочини без ознак викрадення.

Поняття викрадення чужого майна та його ознаки. Предмет викра­дення: його фізична, соціальна, економічна та юридична ознаки. Форми викрадення в залежності від способу вилучення чужого майна. Види викрадення в залежності від вартості викраденого майна. Визначення вартості викраденого. Значення поділу викрадення на форми та види.

Корисливий мотив як обов’язкова ознака викрадення. Суб’єкт ви­крадення.

Крадіжка. Поняття і види таємного викрадення. Кваліфікуючі ознаки.

Грабіж. Характеристика відкритого викрадення. Кваліфікуючі озна­ки. Відмінність грабежу від крадіжки.

Розбій. Поняття і ознаки розбою. Безпосередній об’єкт розбійного нападу. Момент закінчення цього злочину. Кваліфікуючі ознаки розбою. Відмінність розбою від насильницького грабежу і бандитизму.

Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних ме­реж, кабельних ліній зв’язку та їх обладнання. Об’єктивні та суб’єктивні ознаки. Кваліфікуючі ознаки.

Загальна характеристика корисливих злочинів проти власності без ознак викрадення, їх відмежування від викрадення. Види цих злочинів

Вимагання. Поняття, кваліфікуючі ознаки, відмежування вимаган­ня, поєднаного з насильством від розбою.

Шахрайство. Поняття, кваліфікуючі ознаки, відмежування від кра­діжки, поєднаної з обманом,

Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зло­вживання службовим становищем.

Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання дові­рою. Кваліфікуючі ознаки цього злочину. Відмежування від шахрайства.

Привласнення особою знайденого або чужого майна, що випадково опинилося у неї.

Поняття і види некорисливих злочинів проти власності.

Умисне знищення або пошкодження майна. Предмет цього злочину. Кваліфікуючі ознаки знищення або пошкодження майна.

Погроза знищення майна. Предмет цього злочину. Особливості по­грози у складі цього злочину.

Необережне знищення або пошкодження майна.

Порушення обов’язків щодо охорони майна.

Придбання або збут чи зберігання майна, завідомо здобутого зло­чинним шляхом як корисливий або некорисливий злочин.

 

Тема 25 Злочини у сфері господарської діяльності

Поняття, загальна характеристика та види злочинів у сфері госпо­дарської діяльності.

Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, держав­них цінних паперів чи білетів державної лотереї: характеристика об’єк­тивних та суб’єктивних ознак. Визначення предмета злочину. Види дій. Момент закінчення злочину. Мета збуту як ознака суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування цього злочину від шахрайства.

Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та ін­шими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх ви­готовлення: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визна­чення предмету злочину. Види дій. Момент закінчення. Мета збуту як ознака суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування цього злочину від шахрайства та виготовлення, зберігання, придбання, переве­зення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збуту підробле­них грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї.

Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті: характерис­тика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предметів злочину. Види дій. Момент закінчення злочину. Характеристика суб’єктів. Квалі­фікуючі ознаки.

Незаконне відкриття або використання за межами України валют­них рахунків: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Понят­тя порушення незаконного відкриття або використання за межами Укра­їни валютних рахунків. Особливості суб’єктів злочину. Кваліфікуючі ознаки. Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобу­тих злочинним шляхом: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Поняття грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом. Види дій: вчинення фінансових операцій та інших угод; вико­ристання для здійснення господарської діяльності; створення організо­ваних груп для легалізації (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом. Суб’єктивна сторона злочину. Ква­ліфікуючі ознаки.

Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного ка­міння; характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предметів злочину. Вчинення злочину у великому розмірі як ознака його складу: Види дій. Особливості суб’єктивної сторони.

Порушення порядку зайняття господарською та банківською діяль­ністю: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Види діянь. Поняття отримання доходу у великих розмірах. Момент закінчення. Особливості суб’єктивної сторони та суб’єкта злочину.

Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів: характеристика об’єктивних та суб’єк­тивних ознак. Визначення предметів злочину. Види діянь. Мета збуту як обов’язкова ознака суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі ознаки. Поняття підпільних цехів та обладнання, що забезпечує масове виробництво та­ких товарів. Вчинення таких діянь, що становить загрозу для життя і здоров’я людей, призвело до їх отруєння чи інших тяжких наслідків.

Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предме­тів злочину. Умови кримінальної відповідальності за бездіяльність. Сус­пільне небезпечні наслідки. Момент закінчення злочину. Особливості суб’єкта і суб’єктивної сторони. Кваліфікуючі ознаки. Умови звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення злочину.

Порушення законодавства про бюджетну систему України: хара­ктеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Поняття бюджетних коштів як предмета цього злочину. Визначення вчинення злочину у великому розмірі. Види діянь. Момент закінчення. Особливості су­б’єкта і суб’єктивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки. Відме­жування цього злочину від заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.

Видання нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Види діянь. Особли­вості суб’єктивної сторони і суб’єкта злочину: Кваліфікуючі ознаки. Відмежування цього злочину від порушення законодавства про бюджет­ну систему України.

Незаконна приватизація державного, комунального майна:

характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Види діянь. Мо­мент закінчення злочину. Характеристика суб’єктивної сторони та су­б’єкта. Кваліфікуючі ознаки.

Незаконні дії щодо приватизаційних паперів: характеристика об’єк­тивних та суб’єктивних ознак. Визначення предмета злочину. Види діянь. Характеристика суб’єктивної сторони та суб’єкта. Кваліфікуючі ознаки.

Недотримання особою обов’язкових умов щодо приватизації держа­вного, комунального майна або підприємств та їх подальшого викорис­тання: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Характерис­тика об’єктивної сторони. Характеристика суб’єктивної сторони та су­б’єкта. Кваліфікуючі ознаки.

Протидія законній господарській діяльності: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Види діянь. Потерпілий від злочину. Момент закінчення. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування цього злочину від вимагання.

Змова про зміну чи фіксування цін або примушування до їх змін чи фіксування: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Види діянь. Момент закінчення злочину. Особливості суб’єктивної сторони та суб’єкта. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування цього злочину від протидії законній підприємницькій діяльності.

Незаконне використання товарного знака: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предмета злочину. Поняття незаконного використання товарного знака. Отримання доходу у великому розмірі як ознака злочину. Особливості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину.

Незаконне збирання з метою використання або використання відо­мостей, що становлять комерційну таємницю: характеристика об’єктив­них та суб’єктивних ознак. Визначення предмета злочину. Види дій. Ви­значення суспільне небезпечних наслідків злочину, Відмежування цього злочину від адміністративного правопорушення, а також від шпіонажу. Розголошення комерційної таємниці: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предмета злочину. Види дій. Визначен­ня суспільне небезпечних наслідків злочину. Особливості суб’єкта і су­б’єктивної сторони злочину.

Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробі­рного клейма: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Ви­значення предмета злочину. Характеристика об’єктивної сторони. Особ­ливості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину. Співвідношення із шах­райством.

Обман покупців та замовників: характеристика об’єктивних та су­б’єктивних, ознак. Види діянь. Поняття їх вчинення під час реалізації товарів або надання послуг та у значних розмірах. Особливості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки. Співвідношення цього злочину із шахрайством.

Фальсифікація засобів вимірювання: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предмета злочину. Види дій. Особливо­сті суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки. Спів­відношення цього злочину із шахрайством.

Випуск або реалізація недоброякісної продукції: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предмета злочину. Види дій. Поняття їх вчинення у великих розмірах. Особливості суб’єкта і су­б’єктивної сторони злочину.

Підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків: харак­теристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предметів злочину. Види діянь. Момент закінчення. Особливості суб’єкта і суб’єк­тивної сторони злочину.

Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут неза­конно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок: характеристика об’єктивних, та суб’єктивних ознак. Визначення предметів злочину. Види діянь. Момент закінчення. Особли­вості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Порушення порядку випуску (емісії) та обігу цінних паперів: харак­теристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предметів злочину. Види діянь. Момент закінчення. Особливості суб’єкта і суб’єк­тивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Виготовлення, збут та використання підроблених недержавних цін­них паперів: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предметів злочину. Види діянь. Момент закінчення. Особливості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Фіктивне банкрутство: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Види діянь. Визначення суспільне небезпечних наслідків. Особ­ливості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину.

Доведення до банкрутства: характеристика об’єктивних та су­б’єктивних ознак. Види діянь. Суспільне небезпечні наслідки. Особли­вості суб’єктів злочину. Мотиви його вчинення.

Приховування стійкої фінансової неспроможності: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Види діянь. Визначення суспільне не­безпечних наслідків. Особливості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину.

Незаконні дії у разі банкрутства: характеристика об’єктивних та су­б’єктивних ознак. Види діянь. Визначення суспільне небезпечних нас­лідків. Особливості суб’єкта і суб’єктивної сторони злочину.

Контрабанда: характеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Визначення предметів злочину. Види діянь. Поняття вчинення контра­банди у великих розмірах. Визначення предметів злочину. Види діянь. Момент закінчення. Особливості суб’єкта і суб'єктивної сторони злочи­ну. Кваліфікуючі ознаки.

Зайняття забороненими видами господарської діяльності: хара­ктеристика об’єктивних та суб’єктивних ознак. Характеристика видів господарської діяльності, щодо яких є спеціальна заборона. Поняття заняття такою діяльністю. Момент закінчення злочину. Визначення предметів злочину. Види діянь. Момент закінчення. Особливості суб’єк­та і суб’єктивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Фіктивне підприємництво: характеристика об’єктивних та суб’єкти­вних ознак. Поняття створення та придбання суб'єктів підприємницької діяльності. Прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяль­ності, щодо яких є заборона. Момент закінчення злочину. Визначення предметів злочину. Види діянь. Момент закінчення. Особливості суб’єк­та і суб’єктивної сторони злочину. Кваліфікуючі ознаки.

Шахрайство з фінансовими ресурсами: характеристика об’єктивних та суб'єктивних ознак. Предмет злочину. Характеристика діянь. Суб’єктивна сторона. Мета злочину. Суб’єкт злочину. Кваліфікуючі ознаки. Відмежування цього злочину від злочинів проти власності.

 


Дата добавления: 2018-04-15; просмотров: 297; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!