КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



Оцінювання курсової роботи здійснюється в два етапи. Спочатку з текстом роботи ознайомлюється науковий керівник. Він дає їй попередню оцінку, яка виставляється за чотирибальною системою за такими критеріями:

1. Відповідність змісту обраній темі.

2. Наявність глибоко продуманої в усіх її складових частинах програми дослідження.

3. Ґрунтовність, повнота і критичність аналізу літератури з проблеми дослідження.

4. Успішність виконання дослідного завдання, глибина аналізу зібраного фактичного матеріалу.

5. Літературне, технічне й естетичне оформлення роботи.

6. Вчасність подання роботи на рецензування.

ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Процес виконання курсової роботи складається з кількох організаційно автономних, але взаємопов'язаних за змістом етапів, кожен з яких буде розглянуто у цьому розділі окремо. Усвідомлення завдань, які мають бути вирішені на різних етапах, дасть уявлення про загальну логіку виконання роботи, дасть змогу скласти добре продуманий план дослідження, налагодити самоконтроль. Проте слід підкреслити: незважаючи на те, що виконання будь-якої курсової роботи охоплює згадані етапи, єдиної, уніфікованої схеми цього процесу не існує. Послідовність дослідницьких кроків зумовлена ступенем складності проблеми, що вивчається, специфікою поставленої мети, характером зібраного фактичного матеріалу тощо. Наприклад., в результаті накопичення фактів може виникнути потреба повернутися до вже опрацьованих літературних джерел, поглянути на них під новим кутом зору або знайти й проаналізувати додаткову літературу. Ознайомлення із загальною логікою виконання роботи істотно полегшить поставлене дослідницьке завдання.

ВИБІР ТЕМИ

Вибір теми є першим і дуже відповідальним етапом виконання курсової роботи, від якого великою мірою залежить її успіх. Тематику курсових робіт розробляє й пропонує студентам кафедра. Вона також призначає наукового керівника, який надає студентові наукові й методичні консультації, контролює виконання роботи й готує висновок про її готовність до захисту.

Вибираючи тему, слід, насамперед, орієнтуватися на власну зацікавленість тією чи іншою науковою проблемою. Якщо  робота над темою є необхідною ланкою професійної підготовки, то в процесі її виконання можна значно поглибити знання з окремих аспектів відповідного курсу, з'ясувати своє ставлення до обраної проблеми, набути дослідницьких навичок і вмінь.

СКЛАДАННЯ ОРІЄНТОВНОЇ ПРОГРАМИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Вибравши тему, слід уважно перечитати літературу до неї, рекомендовану лектором або науковим керівником; щоб зрозуміти її смисл і основний результат, а також чітко визначити межі дослідження. Для цього потрібно відповісти на два запитання:

1)   про що йтиме мова в курсовій роботі (відповідь на це питання дасть уявлення про об'єкт та предмет дослідження);

2)   який основний результат роботи.

Наступний крок - вибір методики дослідження. Наприклад: аналіз літератури з проблеми, що вивчається; лінгвометодичний аналіз текстів управлінських документів, спостереження за процесом управління в ході проходження практики.

Через надзвичайну важливість орієнтовної програми її слід обов'язково узгодити з науковим керівником. Під час консультації потрібно з'ясувати, коли має відбутися захист роботи і намітити орієнтовний графік її виконання, визначивши черговість, логічну послідовність та зміст етапів роботи, а також термін їх завершення. Планувати слід таким чином, щоб робота була повністю завершена й подана науковому керівникові не пізніше ніж за два тижні до захисту.

ДОБІР ЛІТЕРАТУРИ

Після того як тема роботи вибрана й осмислена, потрібно проаналізувати стан розробки визначеної проблеми сучасного наукою та з'ясувати, які методи використовували для її вивчення інші дослідники. Для цього слід, насамперед, підібрати наукову літературу за темою дослідження та визначитися із нормативною базою дослідження.

Студент, необхідну літературу розшукує самостійно. При опрацюванні нормативної бази дослідження звертаємо увагу студентів на необхідність ретельно перевіряти чинність нормативних актів або їх окремих положень, у зв’язку із великою кількістю змін та доповнень до них, з якими зручніше ознайомлюватися за допомогою мережі Інтернет на сайті: www.rada.gov.ua/.

Добираючи літературу за темою курсової роботи, слід шукати не тільки праці з теорії проблеми, а й публікації про практичний досвід вирішення поставленої проблематики. Слід також пам'ятати, що, крім інформації, яка безпосередньо стосується теми курсової роботи, слід ознайомитися з літературою зі споріднених спеціальностей, аналіз якої може бути корисним при розробці окремих питань теми та забезпечить комплексний характер дослідження.

Після складання списку літератури необхідно накреслити план вивчення літературних джерел: визначити наукові праці, які потребують ґрунтовного вивчення й критичного аналізу, і матеріал, який достатньо тільки переглянути. Водночас визначають роботи, які слід одразу вилучити зі списку. До таких можуть належати популярні статті, що не мають наукової цінності.

2.4. СКЛАДАННЯ БІБЛІОГРАФІЇ ЗА ТЕМОЮ ДОСЛІДЖЕННЯ

Вивчення літератури доцільно починати з праць загального, оглядового характеру: відповідних розділів підручників інавчальних посібників, у яких матеріал викладено в найбільш доступній формі. Такий підхід дає змогу спочатку ознайомитися з коротким танайбільш загальним викладом теми, зосередити увагу на основних питаннях. Усвідомивши логіку теми, можна переходити до спеціальних, вужчих досліджень.

Вивчення літературного джерела складається з кількох послідовних кроків. Читати наукову працю слід починати із загального ознайомлення з нею, під час якого з'ясовуються її проблематика, основині питання й висновки. Слід також звертати увагу на мову, авторську манеру викладу, особливості зовнішнього оформлення, розглянути таблиці, прочитати примітки. Попередній перегляд дасть змогу отримати уявлення про коло питань, що розглядаються в науковій праці, і визначити спосіб подальшої роботи з нею, зокрема вирішити, чи потрібно читати її всю, чи достатньо ознайомитися з окремими розділами, сторінками, що читати передусім.

Якщо в тексті трапляються невідомі або не зовсім зрозумілі терміни, слід з'ясувати їх значення, звернувшись до довідників загального чи спеціального призначення.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 242; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!