СТРУКТУРА, ОБСЯГ І ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ЕКОНОМІКО-ЮРИДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

КАФЕДРА ГАЛУЗЕВОГО ПРАВА

 

 

Методичні рекомендації

До написання курсових робіт

 

 

для підготовки бакалаврів

6.030401 Право

денної (заочної) форми навчання

 

 

Херсон -2013 


Методична розробка складена відповідно до навчальних планів з підготовки за напрямом 6.030401 Право

 

Автори:

 к.ю.н., професор В.М. Стратонов

ст.викл. Гавловська А.О.

ст.вткл. Сімонцева Л.О.

доц. Задорожня Н.О.

доц. Казанчан А.А.

 

 

Рецензенти:

 ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 


Зміст

1. ВИМОГИ ДО КУРСОВОЇ РОБОТИ…………………………………………………………........4

1.1. ЦІЛІ КУРСОВОЇ РОБОТИ…………………………………………………………...…4

1.2. ПРОГРАМА ДОСЛІДЖЕННЯ…………………………….…………………….……...4

СТРУКТУРА, ОБСЯГ І ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ.............................5

1.4.КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ…………………………………..6

2. ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ…………………...........................................6

2.1. ВИБІР ТЕМИ………………………………………………………………………………6

2.2. СКЛАДАННЯ ОРІЄНТОВНОЇ ПРОГРАМИ ДОСЛІДЖЕННЯ………………..….6

2.3. ДОБІР ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………………………………….7

2.4. СКЛАДАННЯ БІБЛІОГРАФІЇ ЗА ТЕМОЮ ДОСЛІДЖЕННЯ .......……………....7

2.5.НАПИСАННЯ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ РОБОТИ……………………………………7

- Підготовка чорнового рукопису……………………………………………………….8

- Редагування тексту……………………………………………………………………...8

- Робота над стилем…………………………..………………………………………...…8

- Редагування рукопису…….............................………………………………………………....9

- Редагування окремих елементів курсової роботи………………………………...…………9

- Редагування заголовків…………………………………………………………….............9

- Цитування й переказ…………………………………………………………...………….10

- Бібліографічні посилання………………………………………………………………..….10

- Таблиці……………………………………………………………………...…………….....11

- Ілюстрації………………………………………………………………………………….11

- Елементи переліку……………………………………………………………..………..…11

- Формули…………………………………………………………………………...………..12

- Скорочення…………………………………………………………………………………...12

- Оформлення списку використаних джерел та додатків………………………….….12

- Технічне оформлення курсової роботи…………………………………………………..12

ДОДАТОК І.…………………..…………………………………………………………………..14

ДОДАТОК ІІ……………………………………………………………………………………....19

ДОДАТОК ІІІ……………………………………………………………………………………..20

ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ОПИСУ У СПИСКУ ДЖЕРЕЛ, ЯКИЙ НАВОДЯТЬ У ДИПЛОМНІЙ РОБОТІ........................................................................22

 


ВИМОГИ ДО КУРСОВОЇ РОБОТИ

1.1 ЦІЛІ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота - це одна з форм самостійної навчально-дослідної роботи студента. В процесі її виконання студенти розширюють свій загальний кругозір і поглиблено вивчають одну з тем відповідного курсу. Водночас вони набувають навичок і вмінь, необхідних для проведення самостійних наукових досліджень: вчаться аналізувати наукову проблему, добирати й критично вивчати літературу з теми дослідження, робити теоретичні висновки й узагальнення, розробляти програму й використовувати різні методи дослідження, аналізувати одержані результати, обґрунтовувати рекомендації з удосконалення чинного законодавства. Працюючи над текстом роботи, студенти набувають умінь наукового писемного мовлення, а готуючись до захисту - робити усне наукове повідомлення, аргументовано обстоювати свою думку. Нарешті, самостійні наукові пошуки сприяють розвиткові мислення студентів: умінням аналізувати, зіставляти, узагальнювати, конкретизувати, робити висновки.

Курсова робота має переважно реферативний характер, що передбачає ґрунтовне вивчення конкретної наукової проблеми. Її основна частина - критичний огляд наукових праць з певної теми

ПРОГРАМА ДОСЛІДЖЕННЯ

Запорукою успішного виконання курсової роботи є добре продумана програма дослідження. Вона складається з двох частин - методологічної й методичної.

Методологічна частина містить докладне, чітке й завершене визначення об'єкта, предмета й проблеми дослідження, формулювання його мети, гіпотез і конкретних завдань, методична частина - характеристику методів збирання фактичного матеріалу і способів його обробки та аналізу, опис експериментальної бази дослідження.

Об'єктом дослідження є частина об'єктивної реальності або знань про неї, що створює проблемну ситуацію, на яку спрямовано увагу дослідника (як правило, об’єкт дослідження визначають як коло суспільних відносин).

Предмет дослідження - це певна частина, окремі сторони, властивості або відношення об'єкта. Об'єкт та предмет співвідносяться як загальне і часткове. Предмет перебуває в межах об’єкта дослідження (як правило, предметом дослідження у межах юридичних наук є: положення норм права вітчизняного, зарубіжного законодавства, практика їх застосування тощо).

Проблема курсового дослідження характеризує суперечності між типовим станом предмета дослідження в реальному житті й вимогами до нього. Вона пов'язана з удосконаленням предмета дослідження.

Розв’язання проблеми є метою курсової роботи. Отже, мета дає уявлення про орієнтовні результати, які мають бути викладені й обґрунтовані в роботі. Мета роботи конкретизується в її основних завданнях. Як правило, в курсовій роботі формулюють три-чотири таких завдання. Вони можуть поділятися на підзавдання. Зміст і характер завдань залежати від специфіки роботи, але здебільшого одне із завдань передбачає вивчення природи, структури, законів функціонування або розвитку об'єкта, інше - розкриття способів його вдосконалення, а ще - розробку практичних рекомендацій.

Одним з елементів методологічної частини програми є гіпотеза, тобто обґрунтоване припущення, що висувається для пояснення певних фактів, явищ, процесів, потребує підтвердження або спростування.

Методична частина програми спрямована на уточнення й перевірку гіпотези. В ній описується й обґрунтовується методика дослідження, тобто сукупність та послідовність методів і прийомів, яка забезпечує повне й достовірне розв'язання поставлених дослідником завдань. Обґрунтування методики полягає в доведенні її адекватності предмету й завданням дослідження, достатності й раціональності. Зазначена частина програми містить також кількісну та якісну характеристики експериментальної бази дослідження, умов, у яких воно проводилося.

СТРУКТУРА, ОБСЯГ І ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Курсова робота складається з титульного аркуша, змісту, вступу, основної частини, висновків і списку джерел, додатків.

На титульному аркуші мають бути зазначені: назва міністерства, якому підпорядковано вищий навчальний заклад, повна назва університету, назва кафедри, на якій виконано роботу, тема роботи, прізвище, ім'я й по-батькові виконавця, прізвище, ініціали, науковий ступінь і посада наукового керівника, а також назва міста й рік виконання роботи (Додаток І).

У змісті, який є остаточно відкоригованим планом курсової роботи, перелічують заголовки всіх її структурних частин у тій послідовності, в якій вони подаються в тексті, і вказуються сторінки, на яких вони починаються (Додаток ІІ).

Вступ обов’язково повинен містити такі структурні елементи:

1.Стисло описується актуальність теми, її значення.

2. Висвітлюють сучасний стан дослідження наукової проблеми, якій присвячено роботу (зазначають науковців, що досліджували такі питання, які аспекти проблем потребують доопрацювання).

3. Вказують об’єкт дослідження (див. поняття у розділі 1.2.).

4. Вказують предмет дослідження (див. поняття у розділі 1.2.).

5. Стисло викладають мету і завдання дослідження.

6. Методологічна основа дослідження

7. Нормативно-правову базу

8. Зазначають структуру роботи. (Додаток ІІІ)

В основній частині дається критичний аналіз опрацьованої автором наукової літератури та виділяються теоретичні положення, які були вихідними при виконанні практичної частини. У цій частині також обґрунтовується необхідність здійснення певних наукових досліджень.

У висновках стисло, переважно у формі тез або нерозгорнутих, лаконічно сформульованих тверджень, має бути зазначено, що зроблено, яких висновків дійшов автор, подано практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства, певного аспекту практичної діяльності в досліджуваній сфері.

Список використаних джерел містить опрацьовані виконавцем вітчизняні та зарубіжні праці з основної дисципліни та суміжних з нею наук, на які він посилається у своїй роботі. Правила оформлення посилань, що зазначені нижче, обов’язково мають бути дотримані.

Курсова робота має містити додатки: допоміжний матеріал у вигляді порівняльних таблиць, схем, графіків, діаграм, аналізу статистичних даних, прикладів з практики, зразків документів, тощо.

Обсяг курсової роботи становить приблизно 23-27 сторінок машинописного тексту: шрифт - Times New Roman, інтервал – 1,5, кегль – 14, поля: верхнє, нижнє, ліве – 2 см; праве 1,5 см; або 35-40 рукописних сторінок. На виклад основної частини роботи відводиться, як правило, 19-20 сторінок, на вступ і висновки - по 2-3 сторінки. Список використаних джерел і  додатки до обсягу курсової роботи не зараховуються, хоча вони й мають спільну нумерацію з рештою роботи.

Курсова робота повинна бути грамотно написана й охайно оформлена.

Готову  курсову роботу реєструють на кафедрі, надають додатково бланк рецензії, в результаті чого вона надходить науковому керівникові не пізніше ніж за два тижні до захисту.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 341; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!