Рухлива гра. Її значення у вихованні дітей з ПМР
Розробити орієнтований календарний план роботи вихователя СДНЗ чи школи-інтернату для для дітей з ТПМ.
Календарний план розробляється на кожен місяць,має вигляд таблиці(сітки).
1-.№,2-дата,3-Номер групи,прізвище учнів. 4- Тип заняття, 5- тема, 6- мета, 7- Обладнання, 8- Відмітка про виконання,9- Примітка,10- Тривалість заняття.
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. |
Визначити мету виховної години у 3-му класі школи для дітей з ТПМ на тему «Поведінка в транспорті».
Мета складається з 4 компонентів:
Навчальна,розвивальна,виховна,корекційна.
Навчальна мета: формувати в учнів уявлення про те,хто такі пасажири,про громадський транспорт та його види;ознайомити учнів зі знаками,якими позначаються зупинки громадського транспорту;з правилами поведінки в транспорті,на зупинці,під час посадки та висадки пасажирів,під час переходу вулиці після висадки.
Розвивати те,що не є первинно порушеним(пам'ять,мислення,увагу).
Виховувати культуру поведінки,взаємоповагу,взаємодопомогу,повагу до старших.
Корекційна: розширювати і уточнювати словник,слідкувати за правильною вимовою і корегувати.
Розробити фрагмент уроку,в якому реалізується метод демонстрації.
Метод-спосіб взаємодії педагога і вихованців,в процесі якого вирішуються дидактичні або педагогічні завдання.
Метод демонстрації належить до групи наочних методів. Використовується для ознайомлення із зовнішнім виглядом предметів. Полягає у показі дітям натуральних предметів або їх зображень. Матеріал повинен реально відображати навколишню дійсність,не спотворювати її,а зміст – відповідати.
|
|
Клас 2,Природознавство
Метод демонстрації.
Тема: Лікарські рослини рідного краю.
Мета: ознайомити учнів з лікарськими рослинами,їх назвами,їх значеннями для людини,поглиблювати знання про органи рослин,розвивати мислення, пам’ять,увагу,виховувати бережливе ставлення до рослин,природи.
І Організаційний момент.
ІІ Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ Вивчення нового матеріалу:
1.Вступне слово вчителя.
2.Ознайомлення з лікарськими рослинами.
3. Загадки.
ІV Узагальнення і систематизація знань.
V Підсумки.
VI Домашнє завдання.
Використовування з описом або розповіддю на етапі подачі нового матеріалу.
4.Розробити фрагмент уроку,у якому реалізується метод бесіди.
Метод-це спосіб організованої взаємодії педагога і вихованців в процесі навчально-виховної роботи.
Метод бесіди належить до групи словесних методів. Під час бесіди,вчитель спираючись на наявні в учнів знання і користуючись питаннями підводить до розумінні і засвоєння нових знань.
Виховний захід «Театральні таємниці».
|
|
Мета: Закріпити з дітьми правила поведінки у театрі,не запізнюватися,не їсти,сидіти тихо,не розмовляти,розвивати мислення,пам'ять,увагу,виховувати самостійність,уважність,культурну поведінку.
Хід заняття.
І Організаційний момент.
Вчитель читає вірш,потім запитує.
Оповідання Овсєєвої «Сини».
- З якого твору герої?-Що робили біля криниці?
- Хто поступив добре?- Що казала третя жінка?
- Хто ні? Чому?Кого найбільш любить маму?
- Які добрі справи ви зробили?
Розробити фрагмент уроку,у якому реалізується метод розповіді.
Метод-це спосіб організованої взаємодії педагога і вихованців в процесі навчально-виховної роботи.
Метод розповіді належить до групи словесних методів. Передбачає оповідну,описову форму розкриття навчального матеріалу з метою спонукання учнів до створення в своїй уяві певного образу. Доступна форма викладу.
Урок читання 4 клас.
Тема: Пригоди на березі синьоокої «Десни». В.Чухліб.
Мета: Вчити складати план тексту,давати характеристику дійовим особам,виділяти опис пейзажів;вчити складати міркування щодо ставлення до природи,розвивати мислення,пам'ять,увагу;виховувати почуття відповідальності.
|
|
Хід уроку.
І Організаційний момент.
ІІ Вправи для вдосконалення читальних навичок.
1. Робота над скоромовкою.
2. Хвилинка-цікавинка.
Розповідь про Десну.
Навести приклад теми і мети екскурсії у природу для молодших школярів з ТПМ.
Тема: спостереження за осінніми змінами в неживій природі.
Мета: формувати поняття «туман» як явище неживої природи,уточнити уявлення дітей про процес випаровування води і характерні її особливості,пояснити чому осінь – пора туманів,розвивати спостережливість,допитливість, виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Рухлива гра. Її значення у вихованні дітей з ПМР.
Гра- основний вид діяльності дітей дошкільного віку.
Рухлива гра: пов’язана з рухливою активністю дітей. Заснована на різних рухах,для розвитку їх точності і координації. Удосконалені рухи дітей розвивають увагу,сприймання,витримку а волю,спритність і вправність.
Покращують діяльність мовно-рухового апарату,прискорюють реакції нервових центрів.
Особливості проведення рухливих ігор з дітьми з ТПМ – всі рухи виконуються,супроводжуючись мовленням.
Квач,Гуси-Гуси,вибивний,влучи в ціль.
Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 246; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!