Вимоги до оформлення курсового проекту



Курсовий проект повинен бути правильно оформлений. Робота починається з титульної сторінки (Додаток А), за нею розміщується технічне завдання (Додаток Б), анотація. Далі наводиться зміст роботи (Додаток В), при цьому зазначаються початкові сторінки кожного розділу та підрозділу курсового проекту. Назва розділів і підрозділів у змісті та тексті курсового проекту мають бути тотожними.

Друкарські помилки, описки, які виявились в процесі написання курсового проекту, можна виправляти підчищенням або зафарбуванням білою фарбою і написанням на тому ж місці або між рядками виправленого тексту.

Всі листи виконуються методом одностороннього друку з загальними параметрами форматування тексту: шрифт типу Times New Roman, з висотою букв 14, полуторним інтервалом між рядками, вирівнюванням тексту в абзаці по ширині тексту, абзацним відступом 1,25 см.

Кожний аркуш пояснювальної записки, крім додатків, повинен мати рамку. Відстань від рамки до границь тексту повинна бути: початок рядка - 5 мм, кінець рядка - 5 мм. Відстань від верхнього або нижнього рядка тексту до рамки повинна бути не менше 10 мм. Відстань від границі аркушу до границі рамки повинна бути такою: верхній, лівий і нижній - 5 мм, правий - 20 мм.

При оформленні текстових документів на аркушах без рамки текст необхідно розмістити, додержуючись таких берегів: лівий і нижній - не менше 30 мм, верхній, правий - не менше 15 мм.

У тексті куксового проекту не дозволяється:

  1. Вживати звороти розмовної мови, техніцизми та практицизми;
  2. Вживати для того самого поняття різні науково-технічні терміни, близькі за змістом (синоніми);
  3. Вживати скорочення слів, окрім встановлених правилами української орфографії та чинними стандартами;
  4. Вживати індекси стандартів (ДСТУ, ГОСТ) без позначень;

Категорично забороняється вживати речення від 1-ї чи 3-ї особи однини, 1-ї особи множини.  Речення повинні бути викладені у такій формі: „Була проведена дослідницька робота”.

Кожна структурна частина (зміст, вступ, розділи, висновки, список використаної літератури, додатки) починається з нової сторінки. Закінчена робота переплітається або підшивається у спеціальну папку.

Текст курсового проекту потрібно поділяти на розділи та підрозділи, які необхідно нумерувати арабськими цифрами і писати з абзацного відступу.

Розділи повинні мати порядкову нумерацію у межах усього тексту, за винятком додатків. Назви розділів у тексті пишуться великими буквами, вирівнюються посередині сторінки та нумеруються арабськими цифрами.

Приклад: 1, 2, 3 і т. д.

Номер підрозділу включає номер розділу та порядковий номер підрозділу, відокремлений крапкою.

Приклад: 1.1, 2.2, 3.3 і т. ін.

Заголовки підрозділів і пунктів пишуть з абзацного відступу з великої літери без крапки у кінці, не підкреслюючи.

Відстань між заголовком і попереднім текстом має бути не менше ніж 1 рядок, між заголовком і подальшим текстом – як у звичайному тексті.

Всі сторінки курсового проекту повинні бути пронумеровані послідовно арабськими цифрами. Нумерація повинна бути наскрізною від титульного до останнього листка. На титульному листі, технічному завданні та анотації номер не ставиться, але враховується в загальній нумерації. Таким чином, сторінка зі змістом нумерується цифрою „4”. Номер сторінки проставляється у правому нижньому кутку.

Цифрові дані та цитати повинні мати посилання на джерело безпосередньо в тексті роботи. При посиланні на джерела цитат або цифрових даних у тексті слід вказати порядковий номер джерела, згідно зі списком використаної літератури, і конкретнішу сторінку, вказавши їх у квадратних дужках, наприклад [7, с.25].

Оформлення списків

Усередині пунктів або підпунктів можуть бути наведені переліки вимог, вказівок, положень. Перед переліком ставлять двокрапку.

Перед кожною позицією переліку необхідно ставити або маркер, або дефіс, або малу літеру, після якої ставлять дужку. Позиції переліків потрібно відокремлювати крапкою з комою (;). Текст у другому, третьому і наступному рядку кожного окремого пункту переліку не повинен стояти лівіше, ніж у 1 рядку. Після значка маркера, нумерованого списку повинен проставлятися значок „Tab”.

Приклад 1:

  • _______________________________________________ ___________________________________;
  • _______________.

Приклад 2:

а)       _______________;

б)      _______________.

Позиції переліків записуються з абзацу.

Позначення одиниць фізичних величин у таблицях, формулах і в тексті застосовують тільки при числових значеннях та пишуть без крапки.

Приклад: 5 Вт; 10 кг

Оформлення таблиць

Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць. Нумерація таблиць повинна виконуватися за розділами (Таблиця 1.1, Таблиця 1.2, Таблиця 1.3 для першого розділу (шрифт - Times New Roman, 12, К)). Значок „№” після слова „Таблиця” не пишуть. Таблиця повинна мати назву, яку пишуть з великої букви посередині над таблицею жирним шрифтом.

Слово "Таблиця ___" потрібно зазначати один раз у правому кутку рядка (Times New Roman, 12, К) над першою частиною таблиці. Після цього в наступному рядку посередині пишуть назву таблиці (Times New Roman, 14, Ж), над іншими частинами аналогічно пишуть слова ”Продовження таблиці __” (Times New Roman, 12, К) – зі зазначенням номера таблиці. При цьому назву таблиці писати не потрібно.

Таблиці кожного додатку позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатку, наприклад, Таблиця А.1.


Приклад оформлення таблиці:

Таблиця 1.1

Основні характеристики топологій обчислювальних мереж

Характеристика

Топологія обчислювальних мереж

Зірка Кільце Шина
Вартість розширення Незначна Середня Середня
Розміри системи Будь-які Будь-які Обмежені
Вартість підключення Незначна Незначна Висока

 

Не можна робити так:

 
   

 

При необхідності розриву таблиці потрібно зазначити слова ”Продовження таблиці __” (Times New Roman, 12, К) - з зазначенням номера таблиці. Назву таблиці вже писати непотрібно.

Приклад:

Таблиця І.1

Назва таблиці

Назва Кількість, шт. Ціна, грн.
І ІІ ІІІ IV
1 Мережева карта 10 100,00
2      

 

Продовження Таблиця І.1

І ІІ ІІІ IV
3      
4      

 

Таблиці кожного додатку позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатку, наприклад, для додатку А назва таблиці буде - Таблиця А.1.

Оформлення рисунків

Рисунки слід розміщувати безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці, а за необхідності − у додатку.

За наявності у тексті пояснювальної записки таблиць, що доповнюють рисунки, таблиці необхідно розміщувати після графічного матеріалу.

Рисунки можуть мати тематичну назву, яку розміщують під рисунком.

За необхідності під рисунком розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст). Рисунок позначається словом "Рис. -"(Times New Roman, 12,  одинарний міжрядковий інтервал, вирівнювання по центру рядка), яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад, "Рис. 2.1. Деталі приладу" (Times New Roman, 12,  одинарний міжрядковий інтервал, вирівнювання по центру рядка).

Назва, яка наводиться у тексті пояснювальної записки і на рисунку, повинна бути однаковою.  Рисунки кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка.

Приклад позначення рисунку 1 у додатку А: Рис. А.1. Назва (Times New Roman, 12, вирівнювання по середині аркуша).

Приклад:

Рис. 1.3. Метизні вироби. Вигляди

Оформлення формул та рівнянь

Формули та рівняння розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині сторінки. Формули, за винятком тих, які є в додатках, повинні нумеруватися у межах розділу арабськими цифрами, які записують на рівні формули праворуч у круглих дужках. Номер формули складається з номеру розділу та порядкового номера формули, відокремлених крапкою. Посилання у тексті на порядкові номери формул дають у дужках.

Приклад

.. у формулах (3.1), (3.2) ...

Формули додатків повинні нумеруватися окремою нумерацією арабськими цифрами у межах кожного додатка. Номер формули в додатку складається з букви, якою нумерується додаток і арабської цифри, розділених крапкою.

Приклад позначення формули 1, яка використовується у додатку В:

.. у формулі (В.1) ...

Пояснення кожного символа потрібно давати з нового рядка у тій послідовності, в якій символи наведені у формулі. Перший рядок пояснення повинен починатися словом "де".

Приклад

Густина кожного зразка r, кг/м3, обчислюється за формулою

                                                              (1.1),

де m - маса зразка;

V - об'єм зразка.

При повторному використанні формули у подальшому тексті розшифровування символів не робиться. Формули, що подаються одна за одною і не розділені текстом, відділяються комою.

Приклад:

                                                  (1.2)

                                                   (1.3)

Переносити формули у наступний рядок дозволяється тільки на знаках виконуваних операцій, повторюючи знак операції на початку наступного рядка.

У тих випадках, коли розрахунок виконується за формулою або рівнянням, які не вимагають перетворень, потрібно попередньо обчислити або вибрати з літературних джерел чи нормативних документів значення всіх величин, які входять у праву частину формули (рівняння). Потім записують формулу (рівняння) у загальному вигляді, підставляють значення відомих величин, не порушуючи структури, і записують кінцевий результат. У формулу (рівняння) потрібно підставляти значення величин без одиниць вимірювання. Проміжні обчислення не наводять.

Приклад:

Середній тиск р, Па, що припадає на одиницю площі проекції опорної поверхні підшипника ковзання, обчислюється за формулою:

                                                   (1.6),

де F- радіальне навантаження, кН;

l - довжина підшипника, м;

d- діаметр підшипника, м.

При заданих значеннях F = 58,8 кН; l= 0,15 м; d = 0,15 м, згідно формули, одержимо:

                          (1.9)

                                                                     (1.10)

Точність обчислення визначається точністю значень величин, які входять у формули і рівняння, а також призначенням обчислень, і повинна задаватися в методичних вказівках або узгоджуватися з керівником і консультантами проекту.

Якщо ряд розрахунків виконуються за однією формулою для кількох значень величин, що в неї входять, то в тексті дипломного проекту вказують: "Результати розрахунків за формулою ... (дається її номер) приведені в таблиці ... (додається номер таблиці)".

Оформлення додатків

Додатки оформляють як продовження курсового проекту на наступних її аркушах, розташовуючи у порядку появи посилань на них у тексті курсового проекту.

Кожний такий додаток повинен починатись з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, написаний великими літерами справа вгорі тексту сторінки. Додатки позначають великими літерами української абетки, починаючи з А, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад ДОДАТОК А, ДОДАТОК Б і т.д.

Додатки повинні мати окрему, на відміну від решти дипломного проекту, нумерацію аркушів. Кожен додаток має власну нумерацію від 1 аркуша і т. д. Якщо додаток складається з одного аркуша, він не нумерується.

Роботи, оформленні з порушенням цих вимог, повертаються на доопрацювання.

Захист курсового проекту

Доповідь студента на захисті курсового проекту повинна орієнтовно тривати 5-10 хвилин та розкривати наступне:

• тема курсового проекту;

• актуальність;

• поставлене завдання;

• обгрунтування шляхів вирішення завдання;

• суть, методи і засоби вирішення завдання;

• порівняння з існуючими рішеннями;

• особистий внесок студента у вирішення поставленого завдання;

• сфера застосування та можливість практичного використання.

За два тижня до захисту курсових проектів відбувається передзахист. Після заслуховування доповіді та відповідей студента на поставлені запитання кафедральна комісія з попереднього розгляду курсових проектів вирішує можливість представлення даного курсового проекту до захисту перед Державною екзаменаційною комісією.

Курсові проекти не допускаються до захисту, якщо:

• студент не виконав основні пункти завдання;

• допущено істотні порушення правил оформлення текстової чи графічної частини;

• завдання проекту вирішені неправильно;

• відповіді студента при попередньому розгляді проекту на кафедрі були незадовільні.

Проект підготовлений до захисту, перевірений науковим керівником, надається для перегляду та підпису завідувачу цикловою комісією не пізніше ніж за 5 днів до захисту.

 

Шаблон виступу

Доброго дня, шановна комісіє, шановний голово комісії.

Дозвольте представити до Вашої уваги курсовий проект на тему: „_________________”, керівник курсового  проекту_______________.

Метою курсового  проекту є ......

Актуальність теми проекту полягає в тому, що ......

І тому, в курсовому проекті розглянуті наступні питання:

       - в теоретичній частині описано, розглянуто....

       - в практичній частині спроектовано, досліджено. ..

Висновки: Отже мету курсового проекту досягнуто, оскільки було спроектовано, розроблено чи порівняно... Я закінчив, дякую за увагу.


ДОДАТОК А

ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ БІЗНЕС-КОЛЕДЖ

(повне найменування вищого навчального закладу)

 

Циклова комісія комп’ютерних систем і мереж

(повна назва кафедри, циклової комісії)

 

 

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ

з ___________________________________________________________

(назва дисципліни)

на тему:_____________________________________________________

____________________________________________________________

 

 

Студента (ки) _4_ курсу ______ групи

напряму підготовки

0501 «Інформатика та обчислювальна техніка»________________________

спеціальності

5.05010201 “Обслуговування комп’ютерних систем і мереж”_______________________

 ____________________________________

(прізвище, ім’я по батькові)

Керівник ___________________________

____________________________________

(посада, вчене звання, науковий ступінь, прізвище ім’я по батькові)  

 

Національна шкала ________________   

 

                                                                Члени комісії     ________________ ___________________________

                                                                                                                                        (підпис)                   (ініціали, прізвище)

                                                                                                 ________________ ___________________________

                                                                                                                                         (підпис)                   (ініціали, прізвище)

                                                                                                                           ________________ ___________________________

                                                                                                                                         (підпис)                    (ініціали, прізвище)

 

 

                                                                   м. Черкаси – 2012 рік

ДОДАТОК Б

Приклад рамки для змісту та самого змісту

ЗМІСТ

ВСТУП                                                                                                                                          7

1. ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ НА КУРСОВИЙ ПРОЕКТ

2. ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА                                                                                                    9

2.1.Заголовок першого підрозділу першого розділу                                                             10

2.2.Заголовок другого підрозділу першого розділу                                                              15

3. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА                                                                                                      30

3.1.Заголовок першого підрозділу другого розділу                                                              31

3.1.1. Заголовок першого пункту першого підрозділу другого розділу                          32

3.2.Заголовок другого підрозділу другого розділу                                                               43

ВИСНОВКИ                                                                                                                                70

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ                                                                                  73

ДОДАТКИ

 

                                                                         Номер залікової книжки

 

ДОДАТОК В

 

Приклад рамки для тексту курсового проекту (пояснювальної записки)


ДОДАТОК Г

Приклад, яким чином в додатку відображаються таблиці та рисунки

 

 

ДОДАТОК А

Назва додатку

Таблиця А.1

Назва таблиці

Назва характеристики Характеристика
1 Модель RJ45 конектор кат. 5
2 Роз’єм RJ-45 (LAN)
3 Кількість пар 4 пари
4 Наявність вставки Нет
5 Вага 2 гр
6 Габариты н/д

Рис. А.1.  Конектор RJ – 45

 

 


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 398; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!