Послідовність виконання курсового проекту



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ   ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ БІЗНЕС-КОЛЕДЖ   Н.В. Ковальська   Методичні рекомендації щодо написання курсового проекту зі спеціальності «Обслуговування комп’ютерних систем і мереж»   Черкаси – 2010

ЗМІСТ

ВСТУП.. 4

1. Загальні методичні вказівки до виконання курсового проекту. 5

2. Послідовність виконання курсового проекту. 6

2.1. Методичні вказівки до написання анотації 7

2.2. Методичні вказівки до написання вступу. 7

2.3. Методичні вказівки до написання теоретичної частини. 8

2.4. Методичні вказівки до написання практичної частини. 9

2.5. Методичні вказівки до написання висновків. 10

2.6. Методичні вказівки до написання списку використаних джерел. 10

3. Завдання до курсового проекту. 11

4. Вимоги до оформлення курсового проекту. 14

5. Вимого до захисту курсового проекту. 20

ДОДАТКИ.. 22


ВСТУП

Курсовий проект є одним із важливих елементів навчального процесу. Він покликаний конкретизувати і закріпити теоретичні знання, розвинути у студентів навички у використанні цих знань на практиці.

Курсовий проект – це творча самостійна робота, під час якої студенту необхідно показати вміння вирішувати інженерні задачі, пов’язані з майбутньою трудовою діяльністю, користуватися та аналізувати новинки і специфічний професійний технічний матеріал в науково-технічній літературі, знаходити професійне застосування обчислювальній техніці.

Працюючи над курсовим проектом, студент має засвоїти навики правильної постановки проблеми та обгрунтування її актуальності, формування мети і завдань дослідження, побудови логічного плану і роботи з літературними джерелами, зробити власні узагальнення, висновки і пропозиції.

Метою методичних рекомендацій є допомога студентам при написанні та оформленні курсового проекту. За структурою курсовий проект складається з теоретичної та практичної частини.

У методичних рекомендаціях наведено: загальні положення та вимоги щодо змісту, структури та оформлення курсового проекту, порядок захисту. У додатках наведено зразок титульної сторінки, змісту курсового проекту, додатків.

 


Загальні методичні вказівки до виконання курсового проекту

Запропонований курсовий проект є наскрізним по всіх темах дисциплін: комп’ютерна електроніка, комп’ютерні системи та мережі, прикладна теорія цифрових автоматів.

Тематика дипломних проектів повинна бути присвячена вирішенню задач, пов’язаних із проектуванням, впровадженням і експлуатацією ЕОМ, комплексів, систем і мереж. При цьому необхідно використовувати системний підхід, який полягає в тому, що технічні засоби та засоби програмного забезпечення (операційні системи і прикладні програми) розглядаються у взаємозв’язку, і їх властивості оцінюються як сукупність технічних і програмних засобів.

Функціональна спрямованість розроблювальних тем може бути обчислювальною, керуючою та інформаційно-вимірювальною на базі ЕОМ або цифрових електронних схем.

Таким чином, процес проектування об’єкту (ЕОМ, комплексу, комп’ютерної системи чи мережі) поділяється на системотехнічне, функціональне (схемотехнічне) та технічне (конструкторське).

Залежно від складності розв’язуваної задачі системотехнічне та функціональне проектування можуть розглядатися як разом, так і окремо.

Методика виконання курсового проекту вимагає:

- максимальної самостійності при виконанні роботи і прийняття рішень;

- системного підходу до вирішення окремих завдань і роботи в цілому;

- оптимізації часу на виконання завдання для того, щоб укластися у терміни індивідуального графіка учбової роботи;

- глибоке вивчення літератури.

Учбовий процес передбачає дві форми виконання роботи:

- аудиторна;

- самостійна.

Аудиторна – виконується у формі практично-консультаційних занять під керівництвом викладача, але обсяг такої роботи невеликий, тому основну увагу треба звернути на самостійну роботу.

Курсовий проект повинен бути зданий за 14 днів до початку залікової сесії. Щоб своєчасно здати курсовий проект студент повинен керуватися індивідуальним планом – графік, який узгоджується з викладачем – керівником роботи, та вчасно виконувати ті види робіт, що закріплені графіком.

Систематична робота над курсовим проектом та відвідування консультацій є запорукою його успішного виконання.

Послідовність виконання курсового проекту

Курсовий проект виконується в загальноприйнятій послідовності, з дотриманням певних процедур:

- визначення мети та об’єкту курсового проекту;

- вибір і затвердження теми курсового проекту;

- пошук та опрацювання літератури;

- розробка плану курсового проекту;

- збирання та обробка матеріалу для курсового проекту;

- формування тексту курсового проекту, підготовка вступу, висновків, додатків, списку використаної літератури;

- оформлення проекту та підготовка його до захисту.

Студенту надається право самостійно вибрати тему курсового проекту, керуючись рекомендованою тематикою. Закріплення теми за кожним студентом та призначення керівника затверджується на засіданні циклової комісії. Не допускається вибирати одну і ту ж тему  двом студентам.

Студент, починаючи написання курсового проекту, перш за все повинен чітко визначити мету та об’єкт дослідження. Тема проекту повинна бути актуальною, мати теоретичне і прикладне застосування, відповідати сучасному стану та перспективам розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Обираючи тему, слід ураховувати можливість одержання відповідних матеріалів, проведення власних спостережень, розрахунків, експериментів, наявність літературних джерел, власні напрацювання. Після вибору та погодження теми потрібно скласти орієнтовний план курсового проекту, узгодити його з керівником та приступити до вивчення літератури. План орієнтовно складається з 3-5 пунктів кожного розділу.

Питання курсового проекту повинні включати як теоретичні положення, так і практичну складову дослідження. Головною за значенням повинна бути практична частина проекту, в якій аналізується і опрацьовується фактичний матеріал.

Курсовий проект повинен мати чітку та логічну побудову. Обсяг курсового проекту не повинен перевищувати 25-30 сторінок друкованого тексту (без додатків).

До складу курсового проекту повинні включатися:

- титульна сторінка (додаток А);

- анотація;

- зміст (додаток В);

- вступ;

- теоретична частина;

- практична частина;

- висновки;

- список використаних джерел.

Рекомендується наступна структура роботи.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 236; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!