Методичні вказівки до написання анотації



Анотацію пишуть за таким планом.

Головною задачею, розв'язуваної даним курсовим проектом, є ...

Рішення цієї задачі відображено у змісті курсового проекту. Курсовий проект складається з 3 розділів. У теоретичній частині проекту представлений огляд ... У практичній частині представлені порівняльні характеристики, розрахунок, проектування, надані практичні рекомендації... Питання, що стосуються правил техніки безпеки та безпеки життєдіяльності розглянуті, в третьому розділі. Курсовий проект містить ... аркушів пояснювальної записки, ... додатків.

Методичні вказівки до написання вступу

Вступ – досить відповідальна складова пояснювальної записки. В ньому визначається план розкриття теми проекту стосовно конкретних умов дослідження.

Вступ має обсяг до 2 сторінок.

У даному розділі подають:

1. Актуальність обраної теми. Обґрунтування необхідності нової розробки або удосконалення (модернізації) існуючого об’єкту проектування виконується шляхом критичного аналізу та порівняння з відомими розв’язаннями даної проблеми. Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним. Досить кількох речень для висвітлення головного – сутності проблеми або технічного завдання.

2. Мету і завдання дослідження. Формулюють мету проекту і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети. Не потрібно формувати мету як „Дослідження ...”, „Вивчення...”, тому що ці слова вказують на засіб досягнення мети, а не на саму мету.

3. Об’єкт дослідження – це процес або явище, обране для вивчення, що породжує проблемну ситуацію.

4. Предмет дослідження. Міститься в межах об’єкта дослідження. Об’єкт і предмет дослідження як категорії процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об’єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на предмет дослідження повинна бути спрямована основна увага студента.

5. Методи дослідження, аналізу, реалізації проекту. Обґрунтування основних проектних рішень або напрямків досліджень. Подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої в роботі мети. Перераховувати їх треба не відірвано від змісту проекту, а коротко та змістовно, визначаючи, що саме досліджувалось тим чи іншим методом. Це дасть змогу переконатися в логічності та правильності вибору відповідних методів.

6. Новизна одержаних результатів. Вказує, що в проекті запропоновано нового студентом особисто, які досягнення та новації були використані. Показати відмінність одержаних результатів від відомих раніше, описати ступінь новизни (вперше одержано, удосконалено, знайдено нове застосування). Кожний пункт потрібно формулювати чітко і однозначно, зосереджуючи особливу увагу на рівень новизни. До цього пункту не можна включати опис нових результатів, отриманих у вигляді способів, пристроїв, методик, схем, алгоритмів тощо.

Методичні вказівки до написання теоретичної частини

Перед розробкою теоретичної частини проекту потрібно провести ґрунтовний аналіз друкованих і електронних видань на тему курсового проекту.

У теоретичній частині проекту потрібно розкрити теоретичні аспекти розроблюваного проекту:

1. Теоретичне підґрунтя проекту, що розробляється.

2. Опис основних складових частин даного проекту.

3. Огляд існуючих відповідних аналогів розроблюваного проекту та опис всіх їх суттєвих складових. Їх переваги та недоліки.

Приклад:

– При описі обчислювальних мереж зазначають фізичні процеси та фізичні явища, на базі яких ґрунтується передача сигналу та особливості застосування цих явищ.

– При описі основних складових частин обчислювальних мереж відзначають всі основні види мереж та відповідні протоколи підтримки.

– При описі існуючих відповідних аналогів характеризують обладнання, яке використовуєься в процесі створення ЛОМ та способи його групування в блоки та модулі готового обладнання.

Текст повинен бути коротким, точним, виключати різні тлумачення опису. Варто уникати зайвого вживання дієприкметникових зворотів, шаблонних і загальних фраз. Терміни і визначення повинні бути єдиними прийнятими в науковій літературі, відповідати встановленим стандартам. Якщо в тексті застосовуються специфічні скорочення, символи і терміни, то необхідно дати їм спеціальне пояснення.

У процесі оформлення теоретичної частини курсового проекту студент повинен проявити:

- знання загальнотеоретичних, загальнотехнічних, професійно орієнтованих і спеціальних дисциплін, які розкривають теоретичні основи проекту;

- вміння відбирати, систематизувати та обробляти інформацію відповідно до мети дослідження;

- вміння визначати та використовувати причинно-наслідкові зв'язки процесів і явищ у прикладній галузі;

- містити поглиблений теоретичний аналіз досліджуваної теми;

- мати належне оформлення.

Теоретична частина повинна містити до 15 друкованих сторінок.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 321; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!