Структура промислово-геофізичної служби на прикладі експедиції геолого-фізичних свердловинПромислове-геофізичне вивчення виконується за допомогою вимірювально-обчислювальних та реєструючи пристроїв, вказуючих контролюючих пристроїв , спуско-підйомного обладнання, витоків живлення і допоміжних пристрої які об’єднані під загальною назвою автоматизована станція.

Станції розрізняються за призначенням, комплексом геофізичних досліджень та глибинами обслуговуючих свердловин. Станції в основному самохідні і змонтовані на двох автомобілях високої прохідності. В цьому випадку сукупність вимірювальної техніки контролюючих пристроїв та живлення електроенергії змонтованих на автомобілі носить назву геофізичної вимірювальної лабораторії, а автомобіль з встановленим спуско-підйомним обладнанням і допоміжними приладами називається самохідним підйомником.

 На самохідні станції, лабораторії та підйомнику монтуються в приміщеннях, розміщених на свердловинах, які доставляються до місця роботи.

В станціях призначених для вивчення глибоких свердловин вимірювальна апаратура і спускове обладнання змонтоване на одному автомобілі. Встановлені тут реєстратори мають підвищену стійкість до вібрації.

В даному наступному способі розглядаються тільки універсальні станції, призначені для геофізичних досліджень нафтових, газових і рунних свердловин.

В залежності від глибини вивчення свердловин в більшості випадків застосовуються універсальні станції наступних типів: СК-1 для вивчення свердловин глибиною до 1000 м рудних копалин, а також гідрогеологічних і інженеро-геологічних свердловин; СК-2 – для вивчення свердловин глибиною до 2000 м на нафту, газ, вугілля, і рудні копалини; СК-4 – для вивчення свердловин глибиною до 4000 м на нафту, газ, а також опорних свердловин; СК-С – для вивчення надглибоких свердловин на нафту і газ.

Роздроблення геологічних лабораторій і станцій ведуть з розрахунком в експедицію в практику робіт нових методів вивчення, що забезпечують проектування комплексу апаратури як системи, які можуть розвиватися по мірі розробки і введені нових свердловинних приладів.

Універсальні геофізичні станції поділяються на аналогові, цифрові та імпульсні; в залежності від комплексу методів геофізичних досліджень і глибини свердловини, повинні бути відрекомендовані чотирма або восьмими чутливими реєстраторами з динамічним діапазоном не менше 66 дБ.

Цифрові вимірювальні лабораторії і станції повинні забезпечувати одночасно проведення вимірювання і реєстрацію восьми параметрів з діапазоном не менше 80 дБ і кроком кванту по глибинах 0,05; 0,1 і 0,2 метрів.

 

 

                                              

 

 

Долото, яке призначене для буріння свердловини

 

 

Бурова вишка


9Техніка безпеки.

Інструкція з охорони праці при проведенні лабораторних робіт в лабораторіях кафедри геофізичних досліджень свердловин.

ТЗагальні положення.

Лабораторні роботи з досліджень промислово-геофізичного обладнання і апаратури виконуються з дотримання Правил техніки експлуатації обладнання.

       Кожний студент, який приступає до роботи в лабораторії , повинен знати і виконувати вимоги Правил технічної безпеки. Викладач забов`язаний провести інструктаж студента з записом в контрольному листі, або в журналі.

        В лабораторії заборонено доторкатись до неізольованих проводів електричної мережі, яка знаходиться або в будь який момент може виявитись під напругою.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 292;