Гриф затвердження документа (реквізит 17)



Затвердження документа надає певний нормативний або пра­вовий характер змісту документа. Затвердження документа — це набуття ним чинності після підписання. Воно санкціонує поши­рення його дії на певне коло установ, посадових осіб і громадян.

Наприклад:

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор хлібокомбінату «Десна»

                                                                  _______________П. А. Харченко

(підпис)12.04.2008

При цьому дату затвердження, як і підпис, власноруч має право проставляти лише та особа, яку зазначено у грифі затвердження.

Документи, що підлягають затвердженню, отримують юри­дичну силу лише з моменту їх затвердження. Перелік документів організації, що підлягають затвердженню, має бути наведений в інструкції з діловодства. Зазвичай він включає такі види доку­ментів, як статут (положення про організацію), структуру та штатну чисельність, штатний розпис і зміни до нього, переліки, інструкції, правила тощо.

У затверджені документи не можна вносити будь-які виправ­лення або доповнення без дозволу особи, яка їх затвердила.

Відбиток печатки (реквізит 26)

Відбиток печатки завіряє підпис відповідальної особи на доку­ментах, що засвідчують права громадян і юридичних осіб, фіксу­ють факти витрати грошових коштів і матеріальних цінностей, а також у випадках, передбачених нормативно-правовими акта­ми (трудові книжки, титульні списки тощо). Крім того, відбиток печатки проставляється на статутах (положеннях) організацій, штатних розписах, договорах, посвідченнях, дорученнях тощо.

Порядок виготовлення, зберігання і обліку гербової печатки та користування нею визначають законодавчі акти та інструкції МВС України.

Печатки із зображенням Державного герба України не можуть використовуватися суб'єктами підприємницької діяльності не­державного сектора.

Проста печатка може бути різною за формою: кругла, квадратна чи трикутна. Вона відтворює найменування відповідної установи або її структурного підрозділу (негербова), проставляється на копі­ях документів, що надсилаються в інші установи, та на розмноже­них примірниках розпорядчих документів при їх розсиланні відведено певне місце. Його позначають двома великими літера­ми — М. П.

 

Частина п’ята. Проставлення інших відміток на документах

Відмітки на документах показують стадії їх проходження і ви­конання.

Відмітка про надійдення документа до організації (реквізит 31)

Відмітка про надійнення (реєстрацію) документа проставля­ється на нижньому березі першого аркуша документа праворуч і містить такі елементи:

♦ скорочену назву організації одержувача документа (або її аб­ревіатуру),

♦ реєстраційний індекс документа,

♦ дату надходження документа.

Позначка про надходження робиться від руки чи за допомо­гою гумового штемпеля організації (реєстраційного штампа).

Наприклад:

ЄУФІМБ Вх.№ 285 від 15.08.2009

Дата реєстрації є початком відрахування терміна виконання отриманого документа. Якщо документ надійшов у неробочий час, датою реєстрації є наступний день.

Відмітка про контроль (реквізит 20)

Ця відмітка означає, що документ взято контроль з метою за­безпечення його виконання у встановлений строк.

 

Резолюція (реквізит 18)

Резолюція — це напис на документі, зроблений керівником установи чи її підрозділу, що містить вказівки щодо виконання документа.

Складається резолюція з таких елементів:

♦ прізвище виконавця (виконавців) у давальному відмінку,

♦ зміст доручення,

♦ термін виконання,

♦ підпис керівника,

♦ дата написання.

Коли доручення дається одній посадовій особі, то можна це зробити так:

Малишевському С. Ю.

Прошу підготувати відповідь до

26 вересня 2009 року.

____________ Розшифрування підпису

(підпис)

09.19.2009

Коли доручення дається кільком посадовим особам, то голов­ним виконавцем вважається особа, зазначена у дорученні пер­шою, якщо в документі не обумовлено інше. Для виконання до­ручення їй надається право скликати інших виконавців і коорди­нувати їхню роботу.

Наприклад:

Соколову А. В., Назаренко Г. М.,

Тимошенко 3. Д.

Прошу підготувати проект договору орен­ди приміщення до 03. 10. 2009

Розшифрування підпису

(підпис)

10.01.2009

На документі не повинно бути більше однієї резолюції. Інші резолюції можливі тільки тоді, коли є необхідність деталізувати порядок виконання документа.

Резолюції типу «Про­шу зайти до мене» або «Прошу переговорити» не несуть нової ін­формації, тому вживати їх недоцільно.

Текст резолюції може формулюватися таким чином: «Підготу­вати відповідь до...», «Вжити заходів щодо...», «Розглянути і допо­вісти в десятиденний термін», «Негайно підготуйте відповідь», «Обговорити на засіданні» тощо.

Якщо термін виконання документа є типовим чи він вказаний у тексті самого документа і, відповідно, не треба його вказувати в резолюції.

 


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 287; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!