Заголовок до тексту документа (реквізит 19)



Цей реквізит є невід'ємною частиною тексту документа, що оформляється на бланку або аркуші паперу формату А4 незалежно від його виду і призначення (крім телеграм, телефонограм, пові­домлень та відповідей на листи громадян).

Реквізит мусить відбивати головну ідею текст, його смисловий аспект.

Якщо в документі порушується кілька питань, заголовок фор­мулюється узагальнено. Крапка в кінці заголовка до тексту не ставиться.

Мета створення заголовка — прискорити процес опрацювання документа і його проходження через структурні підрозділи уста­нови та службових осіб безпосередньо до виконавця.

Заголовок до тексту має бути лаконічним, точним, максималь­но повно розкривати зміст документа, граматично узгоджуватися з його назвою. Якщо останній складається на основі уніфікованої форми (наказ; постанова; протокол), постійна частина заголовка, що входить у назву форми до­кумента, доповнюється інформацією, яка конкретизує його зміст.

Не прийнято розміщувати назви (заголовки) складових час­тин тексту в нижній частині аркуша, якщо під ними менше 5 рядків наступного тексту. В цьому випадку заголовок нової скла­дової частини тексту документа краще починати на наступному аркуші.

Гриф обмеження доступу до документа (реквізит15)

Реквізит проставляється на документах, що містять інформа­цію особливого характеру для обмеженого кола осіб.

Віднесення інформації до державної таємниці здійснюється відповідно до Закону України «Про державну таємницю»

Доступ до інформації може обмежуватися її власником тільки згідно з законодавством.

Частина четверта. Погодження та засвідчення документів (реквізити що надають документу чинності )

Внутрішнє та зовнішнє погодження документа

Проекти підготовлених документів перед їх засвідченням у деяких випадкав погоджують із зацікавленими установами, структур­ними підрозділами, окремими посадовими особами.

Розрізнюють дві форми погодження документів — внутрішнє (з підрозділами та службовими особами) і зовнішнє (з підвідомчи­ми та сторонніми організаціями). Внутрішнім погодженням про­екту документа є візування.

Віза документа (реквізит 25)

Візи документа вказують на згоду або незгоду зацікавлених посадових осіб організації — автора документа з його змістом. Складається реквізит з назви посади, особистого підпису, ініціа­лів і прізвища особи, яка візує, і дати візування, наприклад:

Начальник техвідділу заводу

___________ В. В. Марченко

(підпис)

12.12.2009

Установа мусить мати перелік документів із зазначенням осіб, які візують кожний із них. Такий перелік доцільно подавати в до­датку до інструкції з діловодства. Складає його начальник канце­лярії разом з юрисконсультом, з наступним погодженням з керів­никами структурних підрозділів чи відповідальними виконавцями і затвердженням керівником установи. До переліку необхідно включати документи, візування яких передбачають нормативні чи інші акти, вказівки керівництва тощо.

Гриф погодження документа (реквізит 24)

Зазначений реквізит фіксує згоду іншої організації, структур­ного підрозділу або посадової особи, що не є автором документа, з його змістом.

В установах, де є юридичні служби, документи до підпису ке­рівником погоджуються з юрисконсультом. Документ погоджу­ється також із заступником керівника установи, який контролює питання, що відображені в документі.

 

Засвідчення документів

Засвідчення документів здійснюється шляхом їх підписання, затвердження та проставлення відбитка печатки.

Підпис (реквізит 23)

Це обов'язковий реквізит службового документа, що розміщу­ється під його текстом або відміткою про наявність додатків.

 

Президент корпорації «Фаворит»_____ П. В. Харченко

(підпис)

Назву посади у реквізиті «Підпис» завжди друкують без відсту­пу від межі лівого берега. Слід також звернути увагу на те, у реквізитах документів дозволяється зазначати лише один ініціал, який відповідає першій літері імені посадової особи.

У навчальних закладах та науково-дослідних установах прий­нято вказувати наукові ступені та вчені звання тих, хто підписує документи.

Наприклад: Завідувач кафедри філософії,

доктор філософських наук, професор_____ А. А. Герасимчук

(підпис)

Не допускається підписування документів з прийменником «за» або проставленням похилої риски перед назвою посади.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 264; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!