Тема 5. Реклама в Росії: від Середньовіччя до Нового Часу



Елементи російської протореклами. Витоки усного рекламування: глашатаї-вісники, Лобне місце, лубочні картинки. Приказки як спосіб звернення уваги на переваги рекламованого товару. Реклама стаціонарних закликальників. Лубочні традиції в російській рекламі. Мальовничі вивіски в якості образотворчого міського фольклору. Конклюзії і початок друкованих афіш. Прообраз політичної реклами в народних видовищах XVIII століття. Рекламні летючі листки і початок друкованої газети в Росії. Реклама в російських газетах в XVIII столітті: «Санкт-Петербургские ведомости» і «Московские ведомости». Подібності та відмінності західноєвропейських і російських рекламних жанрів і особливостей їх розвитку.

 

Тема 6. Розвиток західноєвропейської реклами в XIX столітті

Рекламні новації в англійській культурі.

Спеціалізація реклами в англійській пресі. Початок ілюстрованої реклами в пресі. Wantandtype як форма публікації. Рухливі рекламні пристосування і кінні рекламні процесії. Початок плакатного буму. Спроби узагальнення рекламної практики. Виставки як загальноєвропейський рекламний жанр.

6.2. Рекламні традиції у Франції.

«Галантне століття» і його особливості. Лідерство в жанрі багатокольорового плакату і застосування афішних тумб. Провідні майстри французького рекламного плаката: Ж. Шере, А. Тулуз-Лотрек, Т. Стейнлен, О. Бердслей. Новий підйом рекламної діяльності у Франції.

Розвиток реклами у Німеччині.

Інформаційні листи як малі друковані форми реклами. Принади преміальної торгівлі. Вітрина як дзеркало рекламної справи.

 

Тема 7. Північноамериканська реклама у XIX - початку XX століття

Рекламний процес у перші роки незалежності.

Першість рекламних публікацій як визначальна тенденція до кінця XIX століття. Роль ЗМІ в розвитку рекламної справи. Ф.Т. Барнум і новий рекламний трюк. Винахідливість реклами в середині XIX століття.

Розвиток реклами у США у другій половині ХІХ століття.

Експансія реклами і патентна лихоманка. Маркування масових споживчих продуктів. Рекламна роль упаковки. Організація поштової рекламної служби

7.3. Американська реклама від рубежу століть до Першої світової війни. «Дорослішання» друкованої реклами та консолідація загальнонаціональних інтересів. Освоєння кольорових рекламних смуг. Високе мистецтво та рекламний бізнес. Різноманітність рекламних прийомів і способи їх регулювання. Два напрями в масовому створенні рекламних текстів.

 

Тема 8. Російська образотворча реклама в XIX - початку XX століття

Еволюція реклами у ХІХ столітті.

Лубкова творчість і настінні рекламні жанри. Афіша і вивіска в XIX - початку XX століття. Фабричні марки та фірмові знаки. Розвиток упаковок різних товарів. Реклама у виданнях А. А. Краєвського і А. С. Суворіна. Перші безкоштовні листки оголошень. Еволюція журнальної реклами. Вплив смаків жіночої аудиторії на утримання і виражальні засоби реклами. Формування культури споживання і російська реклама. Технологічний прогрес і ілюстрована реклама. Зміни в шрифтовому оформленні. Образотворчі можливості афіш і вивісок. Розвиток російських фабричних марок, фірмових і торгових знаків.

8.2. Малі образотворчі форми реклами.

Етикетка або ярлик як жанр комунікативної творчості. Інші форми образотворчої реклами: фантики, листівки, вкладиші, візитки, театральні програмки, меню, ділові бланки, конверти, рахунки.

8.3. Плакатна реклама в Росії на рубежі XIX-XX століть.

Напрямки плакатної реклами: торгово-промислове, соціально-політичне і духовне. М. Врубель, Е. Лансере та їх внесок у розвиток художньої реклами. Фотореклама і кінореклама. Брошури, буклети та каталоги з використанням фотоілюстрацій як нові види фотореклами. Російські виставки як синтетичний рекламний жанр.

 

Тема 9. Реклама в російській пресі в XIX - початку XX століття

Рекламний процес в першій чверті XIX століття.

Газетна реклама й казенні та приватні оголошення. Повідомлення про книжкові новинки як форма інформування споживачів. Орієнтація на досягнення європейської культури. Поява приватних спеціалізованих видань.

9.2. Реклама в післяреформений період (60-90-ті роки XIX століття). Розквіт реклами, пов'язаний зі зростанням її доходів. Словесний компонент реклами стає компактнішим. Ілюстрації як частина реклами. Поява зразків високої реклами.

9.3. Рекламний процес в журнальній періодиці.

Мода і журнальні видання. Початок аналітичного узагальнення рекламної діяльності в Росії.

 

Тема 10. Нові форми реклами в країнах Західної Європи та Японії в ХХ століття
10.1. Винахід кінематографа і розвиток реклами
.

Рекламні знаки з використанням електрики та ілюмінації у Франції, Англії та Японії. Розвиток зовнішньої реклами. Еволюція рекламних іміджів. Нововведення в жанрі рекламного плаката. Мода, спорт і реклама. Індустрія «зірок» та її роль у розвитку реклами.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 377; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!