Тема 2. Маркетинг як відкрита мобільна система



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НУКИ УКРАЇНИ

ДОНБАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра економіки та управління

 

 

ЗАВДАННЯ І МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДЛЯ ВИКОНАНЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ  ТА САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ МАРКЕТИНГ

Для студентів напряму підготовки 6.030502 «Економічна кібернетика»                            

                                                                    6.030504 «Економіка підприємства»                                             

                                                                   6.030508 « Фінанси і кредит»

                                                                   6.030509 «Облік і аудит»

всіх форм навчання

 

 

СКЛАВ: ДОЦ. КУЛИКОВА Н.А

 

 

АЛЧЕВСЬК, 2013

 

Перехід до ринкових відносин і використання різних форм власності неможливі без засвоєння методів і прийомів вивчення ринку. При цьому однією з ключових проблем, умовою ефективного і динамічного переходу до ринку є розвиток підприємницької активності і результативності, діяльності підприємств і організацій, орієнтованої на потреби і попит споживачів, а також кінцевий результат – прибуток.

Багаторічний досвід країн з розвинутою економікою свідчить про те, що в основі підприємницької діяльності повинно бути використання інтегрованого комплексу дій щодо стратегічного і оперативного планування виробництва товарів і послуг, їх розвитку і удосконалення, ціноутворення, розподілу і збуту, дослідження ринкових умов і поведінки споживачів. Успішно виконати ці завдання можливо лише за умови засвоєння філософії підприємництва, спрямованої на задоволення потреб та запитів споживачів, тобто філософії маркетингу, а впроваджувати в життя основні положення цієї науки повинні фахівці, озброєні відповідними знаннями, досвідом і навичками розв’язування конкретних маркетингових проблем.

Головною метою дисципліни “Маркетинг” є виклад принципів, завдань та функцій маркетингу, розгляд проблем реалізації його основних політик – товарної, цінової, політики комунікацій та розподілу.

Основними завданнями дисципліни є:

* ознайомлення студентів з відповідними поняттями, категоріями, системами та алгоритмами маркетингу;

* набуття практичних навичок розв’язування маркетингових завдань та виконання відповідних функцій;

* виховання здатності до творчого пошуку напрямків та резервів удосконалення маркетингової діяльності підприємств.

Предметом є процеси і методи вивчення та задоволення потреб споживачів як приоритетних суб’єктів ринку.

Дисципліна “Маркетинг” тісно пов’язана з такими дисциплінами, як “Мікроекономіка”, “Макроекономіка”, “Ціноутворення”, “Маркетингові дослідження” та ін.

 

ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ

 

Тема 1. Сутність і основні поняття маркетингу та розвиток його концепції

Зміст, завдання та структура навчального курсу "Маркетинг, його те­оретичні й методологічні основи, зв'язок із спеціальними дисциплінами, що формують систему економічних знань майбутнього фахівця.

Історичні передумови виникнення маркетингу як способу ефективного управління діяльністю. Приклади застосування маркетингових підходів до ве­дення бізнесу.

Теоретичні основи маркетингу та практичне застосування їх при функці­онуванні підприємств в умовах ринкових відносин. Сутність маркетингу, ево­люція його визначення і розвитку.

Визначення та сутність понять, які становлять теоретичну основу мар­кетингу - потреба (види потреби), попит, обмін (умови здійснення), угода (види угоди), ринок (показники, що його характеризують), сегмент ринку, комплекс складових маркетингу (товар, ціна, розповсюдження, комунікації).

Основні цілі та принципи маркетингу як програмно-цільової концепції управління підприємницькою діяльністю, що орієнтована на задоволення по­треб споживачів. Особливості роботи підприємств, які обрали маркетингову орієнтацію.

Комплекс маркетингу.

Види маркетингу залежно від сфери і масштабів діяльності (внутрішній, міжнародний), виду продукту (товарів (споживчих, виробничого призначення), засобів виробництва, послуг).

Концепції діяльності підприємства на ринку: удосконалення виробництва, удосконалення товару, інтенсифікація комерційних зусиль, маркетингу,
соціально-етичного маркетингу. Основні фактори, які обумовили їх еволюційний розвиток.

Тема 2. Маркетинг як відкрита мобільна система

Системний підхід до організації маркетингу підприємства. Маркетинг як циклічний і безперервний процес. Коротка характеристика основних етапів маркетингової діяльності підприємства: аналізу ситуації, планування маркетингової діяльності, реалізації планів маркетингу та маркетингового кон­тролю.

Сутність та завдання організації маркетингу. Взаємодія сукупності елементів системи маркетингу. Функції маркетингу: аналітичні, планово-управлінські, виробничо-збутові і контрольні.

Контрольовані та неконтрольовані фактори макро- та мікросередовища, під постійним впливом яких знаходиться система маркетингу підприємства.

Внутрішнє середовище підприємства: концепція управління, фінансові ресурси, інформаційне забезпечення, структура апарату управління підприємс­тва, корпоративна культура, цілі та комплекс маркетингу.

Зовнішнє макро- та мікросередовище підприємства. Елементи мікросередовища: постачальники, посередники, суміжники, клієнти, конкуренти, контак­тні аудиторії. Фактори макросередовища: економічні, політичні, правові, соці­альні, науково-технічні, екологічні, демографічні, культурні.


Дата добавления: 2018-04-04; просмотров: 393; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!