Неармовані мастичні покрівлі є литим гідроізоляційним килимом, утвореним способом напилення шару мастики завтовшки 10 мм, в яку утапливают дрібний гравій або мінеральну крихту
Армовані мастичні покрівлі є литим гідроізоляційним килимом, що складається з трьох або чотирьох шарів бітумної емульсії, армованих стеклохолстом, скловолокном або стеклосеткой. Товщина армованих місць повинна складати 6 - 8 мм.
Комбіновані мастичні покрівлі складаються з мастичних нижніх шарів з наклеєними на них шарами рулонних матеріалів по гарячих мастиках. Верхні рулонні шари є захисними.
Конструкції мастичних кровель залежно від ухилу можуть бути трьох типів.
Плоска покрівля з ухилом 0 - 2,5 %, яка влаштовується з чотирьох шарів мастичного гідроізоляційного килима з чотирма армуючими прокладеннями із стеклосетки або стеклохолста, згори влаштовують захисний шар з гравію розміром зерен 3 - 10 мм, втоплений в мастику.Покрівля з ухилом 2,5 - 10%%, яка влаштовується з трьох шарів мастичного гідроізоляційного килима з трьома армуючими прокладеннями і захисного шару. Покрівля з ухилом більше 10%%, яка влаштовується з двох шарів мастичного гідроізоляційного килима з двома армуючими прокладеннями і одного верхнього шару руберойду з крупнозернистим посипанням.Килим на бітумних мастиках виконують в наступній послідовності: по основі настилають полотнища стеклосетки, згори наносять гарячу мастику суцільним шаром, стеклосетка повністю просочується і приклеюється до основи. Так само приклеюються і інші 2 або 3 шари стеклосетки. Потім згори наносять (втапливают) захисний гравієвий шар. Мастику наносять на основу в рідкому вигляді. При необхідності захисту покрівлі від механічних дій виконується захисний шар з дрібного гравію 10 - 20 мм.
|
|
Інверсійні покрівлі.
Покрівлі з рулонних і мастичних матеріалів можуть бути виконані в традиційному (при розташуванні покрівельного килима над теплоізоляцією) і інверсійному (при розміщенні покрівельного килима під теплоізоляцією) варіантах.
Конструктивно традиційний плоский дах, що часто іменується " м'якою" покрівлею, складається з плити, що несе, на яку по шару пароізоляції укладений теплоізоляційний матеріал, захищений від дії атмосферних опадів гідроізоляційним килимом на основі битумосодержащих рулонних матеріалів. Конструктивне рішення покриття з покрівлею в інверсійному варіанті включає: залізобетонні збірні або монолітні плити, покрівельний килим, теплоізоляцію, розділовий (що фільтрує) шар - полотно з синтетичних волокон; пригруз з гравію або бетонних плиток. Її відмінність полягає в тому, що утепляючий шар розташований не під гідроізоляційним килимом, а над ним. Така конструкція дозволяє оберегти гідроізоляційний шар від руйнівної дії ультрафіолетових променів, різких перепадів температури, циклів заморожування і відтавання, а також механічних ушкодженні, що забезпечує збільшення терміну служби інверсійного даху в порівнянні з традиційною (т.з. " м'якою") покрівлею. Конструкція інверсійної покрівлі дозволяє використати її в якості експлуатованого плоского даху, на якому можна загорати, поставити стіл і стільці, посадити траву або влаштувати квітник.
|
|
На залізобетонній плиті покриття по стягуванню (чи без неї) влаштовують гідроізоляційний килим, поверх якого укладають плити утеплювача. На теплоізоляцію настилають килим з матеріалу, що фільтрує, а потім насипають шар промитого гравію, що скачав, розміром 16-32 мм для захисту утеплювача від спливання, дії ультрафіолетових променів і сильного вітру. Якщо дах експлуатований, то можна укласти тротуарну плитку. Рекомендований ухил інверсійних кровель 2,5-5%%. В процесі експлуатації даху тала або дощова вода через гравієвий шар протікає вниз, проходить через матеріал, що фільтрує, частково через стики між плитами утеплювача і стікає по гідроізоляційному килиму в пристрої, що водовідводять.
Мал. 157. Облаштування плоского експлуатованого інверсійного даху
1 - антисептпрованный брусок;
|
|
2 - жерсть;
3 - штукатурка;
4 - теплоізоляція;
5 - мінеральна вата або дерев'яний брусок;
6 - тротуарна плитка;
7 - промитий гравій;
8 - геотекстиль;
9 - теплоізоляція;
10 - бітумна гідроізоляція;
11 - плита, що несе.
Мал. 158.Облаштування "зеленого даху
1 - антисептпрованный брусок;
2 - жерсть;
3 - штукатурка;
4 - теплоізоляція;
5 - мінеральна вата або дерев'яний брусок;
6 - тротуарна плитка;
7 - рослинний шар;
8 - геотекстиль;
9 - промитий гравій;
10 - теплоізоляція;
11 - бітумна гідроізоляція;
12 - плита, що несе.
Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 623; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!