Водовідведення скатних дахів



Відведення води із скатних дахів може бути: неорганізованим із стоком води по усьому периметру ската; організованим з відведенням води через жолоби і водостічні труби.

Мал.151. Водовідведення скатних дахів а - неорганізований; б - організований; 1 - жолоб; 2 - лоток; 3 - водоприймальна воронка; 4 - коліно; 5 - стик ланок труби; 6 - рогач (хомут), закладений в стіну; 7 - водостічна труба; 8 - отмет.

 

Зовнішнє неорганізоване водовідведення є водостічною системою, при якій вода зливається на землю за рахунок ухилу даху. Удома з неорганізованим водостоком повинні знаходитися від тротуарів не менше, чим на 1,5 метра. При такому водовідведенні винесення карнизів повинне складати не менше 600 мм, над входом будинки влаштовують козирок.

Зовнішній організований водостік є системою водовідведення, яка влаштовується зовні удома. Таке водовідведення влаштовують по ринвах з подовжнім ухилом не менше 2%%, які розташовані у свеса даху, відводять до воронок і далі вниз по зовнішніх водостічних трубах, розташованих у карнизних свесов на відстані 12-20 м один від одного. Найчастіше влаштовують підвісні жолоби. Їх підвішують до свесу даху на сталевих крюках.Водостічні труби складаються з верхньої воронки і труби. Діаметр водостічної труби 80, 90,100 мм. Встановлюються водостічні труби на відстані не менше 30-35 мм від стіни і кріпляться до неї за допомогою хомутів і штирів з рогачами, міцно закладених в кам'яні стіни через 1 - 1,5м. Отмет водостічної труби розташовується вище отмостки на 200 мм. За матеріалом виготовлення зовнішні водостоки бувають металеві і пластикові. Останнім часом водостічні труби виготовляють з оцинкованої сталі покритою пластиком.

 

Мал. 152. Зовнішня система відведення води а - хомут; б - крюк; в - елементи водостоку; 1 - жолоб; 2 - воронка; 3 - труба; 4 - хомут; 5 - крюк

 

Мал. 153. Конструктивні рішення жолобів

а - настінні;

б - підвісні;

в - виносні.

Обгороджування на горищних скатних дахах влаштовують із сталі заввишки не менше 0,6м. Стойки і підкоси виконують з круглої або смугової сталі. Їх кріплять до обрешетування покрівлі на болтах

.

 

Мал. 154. Видів обгороджування на скатних дахах

а - парапет;

б - балюстрада;

в - сталеві грати;

1 - металева стойка;

2 - кріплення.

Слухові вікна призначені для провітрювання горищного приміщення. Вони влаштовуються на фронтонах або на скатах покрівлі.

Мал. 155. Видів слухових вікон

а - трикутне;

б - напівкругле;

в - прямокутне;

1 - скління;

2 - жалюзі.

 

СРС Тема 35. Дахи з теплими і холодними горищами. Сумісні дахи. Водовідвід з сумісних дахів. Виходи на покрівлю

 

Якщо в якості елементу покриття, що несе, застосовується ж/б плити, то покрівля називається плоскою. Ухил таких кровель 0-10%.

 

Мал. 156. Збірна з/б плоский дах 1 - горищне перекриття; 2 - опорні стовпчики; 3 - перемички; 4 - ребристі покрівельні плити; 5 - з/б парапетні плити; 6 - покрівля.

 

Плоскі дахи.

Основними функціями плоского даху, являються захист будівлі від атмосферних опадів і теплоізолююча функція. Окрім цього, плоский дах часто виконує і інші функції: вона може служити солярієм, садом, спортмайданчиком, терасою житлового будинку або громадської будівлі і навіть автостоянкою. Плоскі дахи можуть бути як з горищем, так і без нього (поєднані покриття).

Плоскі дахи є наступною конструкцією:

- частина (настил), що несе, - влаштовують із залізобетонних великорозмірних плит різного виду;

- пароізоляційний шар у вигляді одного або двох шарів руберойду або мастики (руберойд, пергамін, поліетиленова плівка), передбачається для захисту теплоізоляції від зволоження водяними парами, проникаючими з боку внутрішніх приміщень;

- теплоізоляційний шар укладається по пароізоляції (плитковий або з сипких матеріалів: пенобетонные, минераловатные плити, керамзит). Товщина такого шару величина розрахункова;

 - вирівнююче стягування влаштовується поверх теплоізоляції з цементно-піщаного розчину;

 - багатошаровий водоізоляційний килим (руберойд толь, изол, бризол та ін.);

 - захисний шар (броньований), з гравію 5-10мм, втопленого у бітумну мастику для захисту гідроізоляційного килима від механічних ушкоджень.

 

Плоскі дахи можуть виконуватися поєднаними і горищними.

Поєднані дахи можуть застосовуватися в громадських будівлях (кінотеатри, дитячі сади). Поєднані дахи по конструкції діляться на:

- поєднані вентильовані

- поєднані не вентильовані

У вентильованих дахах між цементно-піщаним стягуванням і багатошаровим рулонним водоізоляційним килимом вводиться тонка покрівельна плита.

Висота горища при горищних дахах не менше 1,5 м, в знижених місцях до 1,2 м. Горищне перекриття може бути теплим або холодним. Якщо влаштовується тепле горище, то утеплювач укладається по покриттю. Якщо холодний - те утеплювач укладається по горищному перекриттю.

Покрівлі плоских дахів.

Рулонні покрівлі

При плоских покриттях в якості водоізоляційного шару застосовуються рулонні і мастичні покрівлі.

Для наклейки рулонних матеріалів до основи використовують холодні і гарячі мастики. Холодну бітумну мастику перед укладанням на основу розплавляють до температури 150 - 160°С, дегтеву - до 130 - 140°C. Гарячу бітумну мастику розплавляють до температури 220°С, сплав пека і дьогтю - до 150 °С. Шари рулонних покрівельних матеріалів, приготованих на бітумній основі, приклеюють бітумними мастиками, а толь - дегтевыми складами.

При ухилі даху 1 - 2,5 % рулонне покриття роблять не менше чим з п'яти шарів, при ухилі даху 2,5 - 7 % - не менше чим з чотирьох шарів, при ухилі 7 - 15% - не менше чим з трьох шарів, зверху 15 % - двох шарів.

Полотна наклеюють в напрямі від нижніх місць до підвищених з розташуванням полотен перпендикулярно стоку води, при ухилі зверху 15 % - від підвищених місць до знижених у напрямі стоку води. При наклейці полотнищ упоперек ската верхня частина полотнища кожного шару покрівельного килима, що укладається на конику (ендове), повинна перекривати протилежний скат на 250 мм. Стелятся рулонні полотнища на скатах внахлестку: кожен подальший шар повинен перекривати стик елементів нижнього не менше чим на 100 мм.

Існує декілька основних способів укладання рулонних матеріалів, згідно з якими ці покриття підрозділяються на :

- приклеювані: на гарячих бітумних мастиках; на холодних мастиках і клеях;

- що наплавляються: на бітумах; гарячим (вогневим) способом за допомогою газових пальників; гарячим (безогневым) способом за допомогою устаткування інфрачервоного випромінювання;

- із склеювальним шаром: матеріали з внутрішньої сторони мають спеціальне захисне покриття (силіконову плівку або папір), яке досить зняти, потім розкотити рулон на загрунтовану поверхню.

Покрівельний килим виконується багатошаровим, тому розрізняють матеріали для нижнього і верхнього шару. Внутрішні шари укладаються з підкладкового рулонного матеріалу, а зовнішні шари - з матеріалу для зовнішньої покрівлі. При наклейці основного і додаткового покрівельних килимів гарячу мастику необхідно наносити шаром завтовшки відповідно до 2 і 1,5 мм, а холодну - завтовшки 1- 0,8 мм. Укладають рулонні полотнища пошарово. Зовнішню поверхню бітумного покрівельного килима покривають мастикою шаром завтовшки 3-5 мм і утапливают в неї дрібний гарячий гравій розміром 3-6 мм.

Основою під рулонні і мастичні покрівлі є поверхні збірних залізобетонних плит і теплоізоляції без стягування або з цементним або асфальтовим стягуванням по ній. Товщина стягування з розчину при укладанні по бетону 10-15 мм, по жорстких монолітних і плиткових утеплювачах 15-25 мм, по сипких і нежорстких плиткових утеплювачах 25-30 мм.

Полотнища покрівельного килима в місцях примикань до вертикальних поверхонь (парапету, стінам ліфтових шахт, вентблокам і т. п.) повинні піднімати на усю висоту примикань і заводити в штрабу. Примикання покрівельного килима до вертикальних поверхонь закривають фартухами з оцинкованої покрівельної сталі, які кріплять до дерев'яних антисептимованих брусків цвяхами, що пробивають усі шари килима. Щілини між фартухами і конструкціями закладають цементно-піщаним розчином з подальшою обмазкой герметизуючою мастикою. У місцях примикання покрівлі до парапетів заввишки до 450 мм шари додаткового водоізоляційного килима мають бути заведені на верхню грань парапету з обробленням місць примикання оцинкованою покрівельною сталлю і закріпленням її за допомогою милиць. При облаштуванні покрівлі в покриттях з високим (більше 450 мм) парапетом захисний фартух має бути закріплений пристрілкою дюбелями, а верхня частина парапету оброблена покрівельною сталлю, що закріплюється милицями.

Мастична покрівля.

Підставою під мастичні покрівлі служать плити покриттів, які повинні мати рівні поверхні. Для цього влаштовується цементно-піщане стягування.

По конструкціях мастичні покрівлі класифікуються на неармовані, армовані і комбіновані. Мастичні покрівлі так само, як і рулонні, складаються з декількох шарів, перший з яких наноситься способом того, що розпиляло гарячої мастики на підготовлену основу, утворюючи на нім водонепроникну плівку.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 1439; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!