Мал. 141. Кріплення профнастила до обрешетування



1 - обрешетування;

2 - болт, що самонарезающийся;

Профнастил.

 

Покрівля з черепиці.

Разом з натуральної керамічної (глиняною) черепиці, з'явилися нові дешевші технології виготовлення точної подібності черепичних плиток з цементу і піску (цементно-піщана черепиця). З'явилися різні імітації її, виконані з інших матеріалів: металу (металлочерепица) і на основі бітуму (м'яка черепиця).

 


Мал. 142. Різні типи черепиці

А - пазова штампована;

Б - плоска;

В - пазова стрічкова;

Г - коньковая.

Керамічна черепиця.

Виріб представляє з себе плитку невеликого розміру (від 300 х 300 мм) з вагою від 2 кг Існують різні види керамічної черепиці в залежності їх положення на покрівлі і способу виготовлення : рядова керамічна черепиця: плоска стрічкова, пазова стрічкова, пазова штампована, одинхвилева, двоххвилева, жолобчаста і інші. Оптимальний ухил покрівлі для застосування черепиці від 25-35 до 60 градусів. Термін служби якісної черепиці без необхідності проведення ремонту - більше 100-150 років.Переріз брусків обрешетування підбирається залежно від маси і слойности покрівельного матеріалу. Під покрівлю з черепиці влаштовують обрешетування з брусків перерізом 50 х 50, 50 х 60, 60 х 60 мм. важчий покрівельний матеріал укладається по обрешетуванню, складеному з брусків більшого перерізу. Обрешетування під черепичну покрівлю в карнизній частині влаштовують суцільний на ширину 140 - 150 мм, виконують її з дощок; таке ж суцільне обрешетування потрібне біля основи разжелобов. Відстань між брусками обрешетування відповідає розміру черепиці.

Пазова штампована і цементно-піщана черепиця має як подовжні, так і поперечні пази і також утворює одношарову покрівлю. Для кріплення до обрешетування пазова штампована черепиця має на тильній стороні вушко з отвором. Черепицю навішують на обрешетування, зачіпляючи шпилькою, і кріплять до брусів через ряд кляммерами або дротом. Шви між черепицею промазують з боку горища вапняно-цементним або вапняно-глиняним розчином з додаванням волокнистих матеріалів. Разжелобки покривають по суцільному обрешетуванню оцинкованою покрівельною сталлю. Напрям укладання черепиці : від низу до верху (від карниза до коника) і справа наліво (для пазової черепиці). Листи черепиці кріпляться до обрешетування кляммерами або цвяхами. Напрям укладання черепиці : від низу до верху (від карниза до коника) і справа наліво. Черепицю укладають в напрямі від низу до верху так, щоб вышеукладываемые ряди перекривали нижеукладываемые. Черепицю зміщують одну відносно

іншої.

Мал. 143. Покриття покрівлі пазовою штампованою черепицею :

а - загальний вигляд;

б - кріплення черепиці;

1 - карнизне обрешетування;

2 - кроквяна нога;

3 - половина пазової штампованої черепиці;

4 - цілісна пазова штампована черепиця;

5 - обрешетування;

6 - цвях;

7 - дріт (кляймера).

Пазову стрічкову черепицю укладають в один шар. Вона має подовжні закрои. Цим і досягається щільне сполучення черепиці між собою в рядах Укладається справа наліво, починаючи з фронтонного або вальмового краю. Пази черепиці повинні щільно чіплятися один за одного. Якщо черепиця закріплена в пазі сусідньої черепиці не дуже щільно, місце їх з'єднання промазують вапняно-цементним розчином. Пазову стрічкову черепицю укладають з напуском одного ряду на іншій на 70- 80 мм, в одному ряду - на ширину подовжнього паза. У карнизному, коньковом і фронтонних рядах черепицю кріплять до обрешетування дротом.

Мал. 144. Покриття покрівлі пазовою стрічковою черепицею :

а - загальний вигляд;

б - кріплення черепиці;

1 - карнизне обрешетування;

2 - пазова стрічкова черепиця;

3 - кроквяна нога;

4 - брусок обрешетування;

5 - половина пазової стрічкової черепиці;

6 - цвях;

7 - дріт для кріплення черепиці.

 

У плоскої стрічкової черепиці є отвір в середній частині шпильки. Діаметр отвору має бути не менше 1,5 мм. Існує 2 способи укладання плоскої стрічкової черепиці : двошаровий і лускатий. Плоска черепиця утворює важку двошарову або тришарову покрівлю. Укладається вона від будь-якого фронтону, кріпиться цвяхами або кляммерами, а крайня черепиця - спеціальними скобами або дротом. Прикарнизный ряд укладається на суцільне обрешетування карнизного свеса, при цьому черепиця чіпляється за край карнизного обрешетування. Черепиця другого ряду кріпиться за верхній торець черепиці першого ряду. Усі подальші ряди кріплять за бруски обрешетування подібно до першого ряду, за винятком приконькового ряду, який укладається подібно до другого прикарнизному ряду.

 

Мал. 145. Покриття покрівлі даху плоскою стрічковою черепицею:

а - двошарове покриття;

б - лускате покриття;

1 - кроквяна нога;

2 - настил;

3 - зрівняльна рейка;

4 - обрешетина;

5, 6 - половина і цілісна черепиця;

7 - кляммера для кріплення черепиці

 

Жолобчасту черепицю укладають на покрівлях, що мають ухил 20- 30%%. Якщо робити ухили менше 20%%, те не забезпечується необхідна водонепроникність, якщо ухил більше 33%%, те черепиця може сповзти вниз, оскільки вона утримується на скаті тільки за рахунок тертя. Жолобчасту черепицю укладають на суцільну дощату основу на вапняному розчині або на глині, змішаній з рубаною соломою. Товщина шару розчину 10- 12 мм. Проміжки між основою і черепицею заповнюються цегляним або черепичним щебенем.


Мал. 146. Покриття покрівлі з жолобчастої черепиці:

а - покриття покрівлі;

б, в - поперечні розрізи коника і ската;

1 - вітрова дошка;

2 - притискна планка;

3 - цвях;

4 - вапняний або глиняний розчин;

5 - черепиця;

6 - дощатий настил;

7 - кроквяна нога;

8 - зрівняльна рейка;

9 - заповнення (черепичний бій);

10 - глиняний розчин.

 

Коник даху і похилі ребра викладаються спеціальною коньковыми жолобчастою черепицею. Місця стику ребер з коником закладають цементним розчином. Кріплять коньковую черепицю до обрешетування дротом і укладають на вапняному розчині. Щоб черепична покрівля не продувалася вітром, усі горизонтальні міжчерепичні шви з боку горища промазують глиною, вапняно-піщаним розчином, змішаним з солом'яним різанням, або розчином з цементу, винищити з невеликим додаванням волокнистих матеріалів (клоччя, прядива).

Цементно-піщана черепиця.

Формою керамічна і цементно-піщана черепиця дуже схожа, але відрізняються завтовшки. Керамічна плитка тонша, витончена, а цементно-піщана - більшої товщини, її край, як би обрізаний

Випускається черепиця трьох основних форм : плоска, хвилеподібна (у вигляді однієї або двох хвиль) і жолобчаста (її ще називають "чернець-черниця"). Ухил при якому можна застосовувати цементно-піщану черепицю міняється від 20 до 60 градусів. Монтується черепиця рядами на обрешетування з так званою " перев'язкою", таким чином, щоб черепиця попереднього ряду була зміщена на половину її ширини. Рекомендований переріз крокв не менше 50 x 150 мм, крок - 600 - 900 мм.Плоска черепиця укладається з великим перехлестом, причому існує декілька варіантів укладання в два або навіть в три шари. Плоска і хвилеподібна черепиця може бути пазовою, тобто мати по одному або двох краях спеціальні пази, що забезпечує надійніше кріплення, а також водонепроникність даху, тому кожен її елемент призначений для виконання певних функцій. Цементно-піщану черепицю кріплять цвяхами до обрешетування, цвяхи проходять в отвори, які зроблені в ній на заводі.

Бітумна черепиця.

Така черепиця має вигляд плоских листів (гонту) з вирізами у вигляді 3-4 " пелюсток" по одному краю. Довжина такого листа - близько метра, ширина -   300 - 400 мм, товщина - 3 - 5 мм. Плитка випускається різних форм (у вигляді шестикутника, прямокутника, трикутника, овальна, хвилеподібна). Застосовується для кровель з ухилом більше 12˚, максимальний ухил даху не обмежений. Також необхідною умовою є використання підкладкового шару-килима, укладеного на суцільне обрешетування з вологостійка фанера (ФСФ), орієнтовано-стружкова плита (ОСП – OSB-3) або дошка обріза, що шпунтує, Якщо крок крокв складає 600 мм, то для обрешетування може бути використана дошка завтовшки 20 мм або фанера (OSB) завтовшки 12 мм. Якщо ж крок складає 1200 мм, то застосовується дошка завтовшки 30 мм, а фанера - 21 мм.Далі - підкладковий килим. Він є рулонним бітумним матеріалом. Його товщина 1,5 - 2 мм. Основне його призначення - додаткова гідроізоляція покрівлі і забезпечення захисту найбільш проблемних вузлів покрівлі (карнизні свесы, бічні свесы, ендовы, примикання покрівлі до стін і труб, місця сполучення з мансардними вікнами і так далі). Друге його призначення - це згладжування можливих нерівностей на покрівлі (наприклад, стики листів фанери). Гонт гнучкої черепиці кріпить до основи за допомогою спеціальних покрівельних цвяхів. Між собою листи покриття сполучають за рахунок склеювального нижнього шару, який складає 50-60%% від загальної площі.

 

Мал. 147. Покриття покрівлі з бітумної черепиці

"Холодне горище" 

1 - гнучка черепиця;

2 - підкладковий килим;

3 - суцільна основа;

4 - крокове обрешетування;

5 - кроквяна нога

"Тепле горище":

1 - гнучка черепиця;

2 - підкладковий килим;

3 - суцільна основа;

4 - крокове обрешетування;

5 - контробрешетування;

6 - вітрозахист (дифузійна плівка);

7 - утеплювач;

8 - кроквяна нога;

9 - пароізоляція;

10 - контрутеплення;

11 - брус (50 × 50, крок 600 мм);

12 - металевий дріт;

13 - два шари гіпсокартону.

Метоллочерепица - представляє з себе лист оцинкованої сталі із спеціальним захисним покриттям, відштампований у формі черепичного покриття. У основі металлочерепицы знаходиться сталевий лист завтовшки 0,4 - 0,6 мм різноманітних забарвлень і фактур з багатошаровим полімерним покриттям.

Мал. 148. Металлочерепица.

Відстань між елементами обрешетування, виконаних з дощок 32 х 100мм складає 350 - 400 мм. Металлочерепица кріпиться обрешетуванню саморезами завдовжки 29 - 38 мм з прокладеннями ущільнювачів. Прокладення має бути стойкою до атмосферних дій (дощу, снігу і так далі), а саморезы використовують оцинковані - щоб уникнути корозії. Величина зашморгування металлочерепицы уздовж ската має бути не менше 250 мм, а упоперек ската на один гофр. Металлочерепица застосовується для кровель з ухилом від 15 градусів, а максимальна величина ухилу не обмежена.

Мал. 149. Тепла покрівля з металлочерипицы

1 - металлочерепица;

2 - обрешетування;

3 - гідроізоляційний матеріал;

4 - стропила;

5 - теплоізоляція;

6 - пароізоляція.

Покрівлі з руберойду.

Руберойдові покрівлі горищних покриттів мають зазвичай ухили10-30º.

Рулонні покрівлі бувають одно-, двух- або тришаровими (частіше двошаровими). У руберойдових покрівлях нижній шар робиться з пергаміну або підкладкового руберойду. Основа під покрівлю може бути одно- або двошаровим. Останнє прийнятніше. Одношарова суцільна основа робиться з дощок завтовшки 25 мм і шириною 90 - 120 мм. Перший, такий, що несе, шар двошарової основи виконується з дощок завтовшки 25 мм і шириною 100 - 120 мм, укладених з проміжком 45 - 50 мм. Другої, вирівнюючий, виконується з дощок завтовшки 15 - 20 мм і шириною 80 - 100 мм, укладений впритул один до одного під кутом 45° до карниз. Перший шар руберойду укладається досуха і прибивається цвяхами. Інші шари наклеюються на мастиці. Полотнища укладають в зашморгування не менше 100мм. Ребра і коник покривають покрівельною сталлю.

Мал. 150.Облаштування рулонної покрівлі по суцільному дощатому обрешетуванню

1 - робочий настил;

2 - захисний настил;

3 - підкладковий руберойд;

4 - руберойд;

5 - мастика;

6 - покрівельна сталь;

7 - смуга руберойду.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 633; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!