Підакцизні товари та ставки податку



До підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- пальне;

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

- електрична енергія.

ПКУ передбачено широкий перелік ставок залежно від виду підакцизного товару. Ставки переважно специфічні.

 

Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну ставка податку на роздрібну реалізацію становить 5 відсотків. Для товарів пального (нафтопродукти) ставка податку на роздрібну реалізацію становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

Базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.

Особливості обчислення сум акцизного податку.

ПКУ передбачено широкий перелік ставок залежно від виду підакцизного товару. Ставки переважно специфічні.

Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну ставка податку на роздрібну реалізацію становить 5 відсотків. Для товарів пального (нафтопродукти) ставка податку на роздрібну реалізацію становить 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

217.1. Суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, визначаються платником податку самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату виникнення податкових зобов'язань.

{Пункт 217.1 статті 217 із змінами, внесеними згідно із Законом № 909-VIII від 24.12.2015}

217.2. Суми податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених з давальницької сировини, визначаються виробником (переробником), виходячи з об'єктів оподаткування, бази оподаткування та ставок цього податку, що діють на дату відвантаження готової продукції її замовнику або за його дорученням іншій особі.

217.3. Податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.

217.4. Забороняється сплата сум податку шляхом взаємних заліків, зустрічних зобов'язань, векселями та в інших формах, що не передбачають сплати сум такого податку коштами.

Сума коригування обчислюється платником податку із застосуванням максимальних роздрібних цін, ставок акцизного податку з урахуванням мінімального податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку, які діяли на дату виникнення податкового зобов'язання щодо таких товарів (продукції).

Сума коригування зазначається в декларації з акцизного податку за звітний період, у якому відбулось таке повернення.

У разі подальшої реалізації цих товарів (продукції) зобов'язання з акцизного податку обчислюються у загальному порядку.

217.6. Для пального, при виробництві якого в якості сировини використані інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Особливості справляння акцизного податку з суб’єктів роздрібної торгівлі.

Платникамиакцизного податку є суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання.
Що стосується спрощенців, то згідно абзацу 3 підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).
Отже, платники єдиного податку першої - третьої груп можуть отримати ліцензію на роздрібну торгівлю пивом за умови наявності реєстратора розрахункових операцій та ліцензії.
Платники акцизного податку мають обов’язок щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду подавати податкову декларацію до органів ДФС за місцем розташування пунктів продажу таких товарів.
Форму Декларації акцизного податку та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року N 14.
Сплачується акцизний податок до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації, що передбачено пунктом 222.3 статті 222 Податкового Кодексу.
Базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Об'єкти оподаткування акцизним податком та порядок визначення бази оподаткування встановлені статтями 213 та 214 розділу VI Податкового Кодексу. Перелік підакцизних товарів (продукції) та розмір ставок акцизного податку встановлено статтею 215 розділу VI Податкового Кодексу.
Звертаємо увагу, що згідно змін до Податкового Кодексу, з 01.07.2015 року пиво віднесено до алкогольних напоїв.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 59; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!