Діагностика показників ліквідності



5.1   Коефіцієнт загальної ліквідності.

5.2   Коефіцієнт проміжної (уточнювальної) ліквідності.

5.3   Коефіцієнт абсолютної ліквідності

 

До аналізу коефіцієнтів ліквідності в закордонній і вітчизняній практиці фінансового аналізу існують трохи різні підходи.

Західні фахівці для аналізу ліквідності використовують два коефіцієнти: коефіцієнт поточної ліквідності і коефіцієнт термінової ліквідності. У вітчизняній практиці фінансового аналізу ліквідність балансу звичайно характеризує трьома показниками: коефіцієнтом загальної ліквідності, уточненим (проміжним) коефіцієнтом ліквідності і коефіцієнтом абсолютної ліквідності.

Незважаючи на різні назви, порядок розрахунку коефіцієнтів поточної і термінової ліквідності, використовуваних у роботах закордонних аналітиків, збігається з порядком розрахунку відповідно коефіцієнта загальної ліквідності і проміжного коефіцієнта ліквідності. Слід зазначити, що назви цих коефіцієнтів у різних джерелах не збігаються. У зв'язку з цим важливо звертати увагу на якісний склад таких показників

       Коефіцієнт загальної ліквідності(у закордонних джерелах даний коефіцієнт називається коефіцієнтом поточної ліквідності)показує, у якому ступені наявні оборотні активи достатні для задоволення поточних зобов'язань. Логіка, що стоїть за розрахунком даного коефіцієнта, полягає у тому, що оборотні активи повинні бути цілком переведені в кошти протягом одного року, а поточні зобов'язання також необхідно оплатити протягом року.

Відповідно до загальноприйнятих стандартів, вважається, що цей коефіцієнт повинний знаходитися в межах від одиниці до двох.Нижня границя обумовлена тим, що оборотних коштів повинне бути щонайменше досить для погашення короткострокових зобов'язань, інакше компанія виявиться під погрозою банкрутства. Перевищення короткострокових засобів над зобов'язаннями більш ніж у два (три) рази вважається також небажаним, оскільки може свідчити про порушення структури капіталу. При аналізі коефіцієнта особлива увага варто звернути на його динаміку.

Використовуючи класифікацію активів і пасивів, формулу для визначення коефіцієнта загальної ліквідності можна представити в наступному виді:

К л заг (пот) = Л1 + Л2 + ЛЗ

                 П1+П2

Л1 – найбільш ліквідні активи;

Л2 – швидко реалізуємі активи;

Л3 – повільно реалізуємі активи.

П1 – найбільш термінові зобов’язання;

П2 – короткострокові пасиви.

Проміжний (уточнений) коефіцієнт ліквідності(у закордонній практиці він називається коефіцієнтом термінової ліквідності)вважається більш твердим тестом на ліквідність, тому що при його розрахунку не береться в увагу найменш ліквідна частина оборотних активів - повільно реалізовані активи (ЛЗ).

Коефіцієнт проміжної ліквідності розраховується по формулі:    

                                             Кпром (сроч) = Л1+Л2

                                                                                 П1+П2

    Бажано, щоб цей коефіцієнт був близько 1,5. Однак у наших умовах достатнім визнається його значення, рівне 0,7 0,8.

Коефіцієнт оцінки ліквідності по показниках першої групи активів називається коефіцієнтом абсолютної ліквідності.У західній практиці коефіцієнт абсолютної ліквідності розраховується рідко. У країнах з перехідною економікою його оптимальне значення визнається на рівні 0,2 — 0,35.Значення вище 0,35 не завжди потрібно, тому що надлишок коштів свідчить об неефективному їхні використання. Формула розрахунку коефіцієнта абсолютної ліквідності має наступний вид:                   Кабс = Л1

                                                П1+П2

Ці коефіцієнти надамо у наступній таблиці.

 

Таблиця   КОЕФІЦІЄНТИ ЛІКВІДНОСТІ І ЇХНЯ ДИНАМІКА

Показник На початок року На кінець року Зміна
Коефіцієнт загальної (поточної) ліквідності (від1 до2)      
Коефіцієнт проміжної (термінової) ліквідності (0,7-0,8 ---1,5)      
Коефіцієнт абсолютної ліквідності (0,2-0,35 і не вище)             

6. Діагностика ділової активності:

6.1 Коефіцієнт трансформації;

6.2 Коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості;

 

6.3 Тривалість обороту дебіторської заборгованості;

6.4 Коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості;

6.5 Термін обороту кредиторській заборгованості;

6.6 Коефіцієнт оборотності запасів;

6.7 Тривалість обороту запасів;

6.8 Тривалість операційного циклу;

6.9  Тривалість оборотності оборотного капіталу;

6.10.Фондовіддача.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 382; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!