Тема 1. Роль фінансової інформації в процесі прийняття рішень



Міністерство освіти та науки України

Одеський національний політехнічний університет

 

 

Кафедра Економіки підприємств

 

Методичні вказівки до

самостійного навчання теоретичних питань

 і виконання контрольних робіт

з дисципліни

 

“АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА”

 

для студентів спеціальності «Економіка підприємств»  заочної форми навчання та Центру післядипломної освіти, підготовки та перепідготовки

 

Склала

 к.е.н., доцент

Єпіфанова І.М.

 

 

Одеса – 2014


ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Мета та завдання дисципліни

 

Мета дисципліни є формування системи теоретичних знань і прикладних вмінь і навичок щодо використання методичного апарату та інструментарію аналізу фінансової звітності суб’єкта господарювання для визначення його фінансового стану, підготовка кваліфікованих спеціалістів, здатних оцінювати теперішній фінансовий стан суб’єкта господарювання та діагностувати його стан у майбутньому.

Завданнями дисципліни євивчення суті та значення аналізу фінансової звітності підприємства; вивчення ролі фінансової інформації у процесі прийняття рішень; вивчення джерел інформації для діагностики фінансового стану суб’єкта господарювання; набуття вмінь щодо проведення аналізу фінансової звітності; визначення поточного стану підприємства та динаміки його змін, можливих шляхів вирішення проблем за результатами розрахунків, оцінки та інтерпретації комплексу фінансових показників, що характеризують різні сторони діяльності підприємства; виявлення тенденцій і закономірностей у розвитку підприємства за досліджувальний період; визначення “вузьких місць”, що негативно впливають на фінансовий стан підприємства; виявлення резервів, які підприємство може використовувати для поліпшення фінансового стану.

 

Методичні матеріали призначені для надання студентам допомоги у освоєнні основних положень дисципліни, набуття практичних навиків у формуванні и прийняття рішень і містять:

-    вимоги до виконання контрольної роботи;

-  таблицю вибору варіантів і їх склад;

-   перелік теоретичних питань до контрольної роботи;

- завдання до розрахункової частини і методичні вказівки щодо її виконання;

- список рекомендованої навчальної літератури.

 

Вимоги до знань та вмінь

Дисципліна входить до циклу дисциплін з природно-науковою та загальноекономічної підготовки для бакалаврів напрямку – 6.030504 – Економіка підприємств, тому вимоги до знань та умінь визначаються кафедральними стандартами, що розробляються викладачем.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати:

- сутність та значення фінансової звітності підприємства;

- роль фінансової інформації у процесі прийняття рішень;

- джерела інформації для аналізу фінансового стану суб’єкта господарювання;

- методику аналізу фінансового стану підприємства.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен вміти:

- провести аналіз фінансової звітності;

- визначити поточний стан підприємства та динаміку його змін;

- визначити можливі шляхи вирішення проблем за результатами розрахунків;

- оцінити комплекс фінансових показників, що характеризує різні сторони діяльності підприємства;

- визначити «вузькі місця», що негативно впливають на фінансовий стан підприємства;

- виявити резерви, які підприємство може використовувати для поліпшення фінансового стану підприємства.

 

Все це забезпечує рівень компетенції, який дозволяє забезпечити підготовку періодичної звітності підприємства та здійснювати комплексний фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства, виконувати роботу економіста-аналітика.

 

ВИМОГИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Контрольна робота з дисципліни складається з теоретичної та розрахункової частини.

Метою виконання теоретичної частини контрольної роботи є освоєння теоретичного матеріалу і припускає відповіді на питання, згідно варіанту завдання.

Розрахункова частина контрольної роботи спрямована на придбання практичних навиків, шляхом проведення аналізу фінансового стану підприємства на підставі фінансової звітності підприємства (форма №1, форма №2).. У цілому аналіз включає 8 етапів проведення аналізу (ці розрахунки у повному обсягу надаються у другому розділі дипломної роботи бакалавра та дипломного проекту спеціаліста), але до контрольної роботи включаються деякі етапи згідно варіанту.

Вибір варіанту контрольних робіт здійснюється за допомогою таблиці 1. Номери контрольних теоретичних питань вказані у квадраті, який знаходиться на перетині горизонтальних та вертикальних ліній, знайденого у такий спосіб.

Якщо передостання і остання цифра номеру залікової книжки (АВ) АВ > 59, то номер варианту N = АВ – 59. Наприклад, якщо шифр  студенту ЗОП (ПОП) – 011388: 88-59=29, то номери  контрольних питань  вказані  на перетині  горизонтальної  лінії  «2» и вертикальній  «9».

Відповіді на теоретичні питання повинні представляти змістовну частину і мати посилання на використані літературні джерела інформації.

 

Розрахункова частина повинна мати:

- копії фінансових документів підприємства – форм 1 і форм 2, на підставі яких буде проводитися діагностика. Студент повинен надати документацію підприємства на якому він працює або того, на базі якого буде виконуватися дипломний проект.

- Завдання.

- Алгоритм здійснення діагностики з чітким поясненням.

- Результати проведення діагностики (повинні мати виводи після кожної частини проведення діагностики і загальні висновки у кінці етапу)).

Обсяг роботи – не менш 20 стор. рукописного тексту, який повинен бути особливо написаним автором, акуратно і розбірливо, або набраний і роздрукований у текстовому редакторі. Сторінки повинні бути пронумеровані, необхідно залишати поля для можливих зауважень. Таблиці, графічний матеріал, рисунки повинні буди озаглавлені.

Титульний лист оформляється згідно порядку з вказівкою: міністерства освіти та науки; Одеського національного політехнічного університету; факультету, кафедри; назви дисципліни з якою виконується контрольна робота; курсу і групи студенту; П.І.П., шифру залікової книжки; варіанту; навчального року виконання контрольної роботи.

Завершується контрольна робота списком використаних літературних джерел, на які у тексті відповіді на теоретичні питання є посилання.

Контрольні роботи надається на перевірку не пізніше одного тижня до дня екзамену.

 

ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ

Тема 1. Роль фінансової інформації в процесі прийняття рішень

1.1. Значення фінансової інформації

1.2. Користувачі фінансової інформації

1.3. Принципи фінансової звітності

1.4. Склад фінансової звітності

 

 

Тема 2. Підготовка до аналізу структури і динаміки балансу.

2.1.   Схема побудови порівняльного аналітичного балансу.

2.2. Горизонтальний аналіз.

2.3. Вертикальний аналіз.

2.4   Аналіз з використанням коефіцієнтів.


Дата добавления: 2018-02-28; просмотров: 240; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!