Стислі теоретичні відомості



 

Принцип дії асинхронної машини

Асинхронний двигун складається з двох основних частин: нерухомої – статор, з розташованими на ньому електричними обмотками, та рухомої – ротор.

Статор асинхронної машини уявляє собою циліндр, зібраний з листової сталі з пазами на внутрішній поверхні. В діаметрально протилежних пазах A–X, B–Y¸ C–Z розташовані витки котушок з однаковим числом витків. Кут між площинами котушок складає 120°.

Асинхронні машини в основному відрізняються будовою ротора.

В більшості двигунів використовується короткозамкнений ротор. Цей ротор «біляче колесо» (див. рис. 3) дешевший і, що суттєво, обслуговування двигуна з таким ротором простіше.

Обмотка такого ротора виконана з мідних (а для двигунів невеликої потужності – з алюмінієвих) стрижнів, які утворюються запресуванням в пази залізного пакету ротора.

Обмотки фазного ротора або ротора з контактними кільцями виконуються з ізольованого проводу. В більшості випадків обмотка трифазна з тим же числом котушок, що і обмотка статора. Три фазні обмотки ротора з’єднані на самому роторі «зіркою», а вільні їх кінці приєднані до трьох контактних кілець, укріплених на валу і електрично ізольованих від нього.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!