Консультационная работа адвоката



Значительной частью работы адвокатов является дача консульта­ций и разъяснений по юридическим вопросам, устных и письмен­ных справок по законодательству, составление заявлений, жалоб и других документов правового характера, в том числе и при непо­средственном обращении клиента в юридическую консультацию.

Порядок организации приема посетителей определяется в каждой юридической консультации ее заведующим. Обычно в юридической консультации имеется секретариат или прием­ная, где обратившийся за юридической помощью сообщает о цели своего обращения, после чего его направляют либо к заве­дующему, либо к адвокату.

Заключать соглашения с гражданами об оказании юридической помощи и договоры на юридическое обслуживание с предприятиями, учреждениями и организациями, распределение работы между адвокатами, осу­ществление контроля за качеством работы адвокатов лежит на заведующем юридической консультацией, то, как правило, обра­тившийся за оказанием консультационной правовой помощи направляется к нему. Однако заведующий юридической кон­сультацией не только лицо, выполняющее определенные адми­нистративные функции, но и адвокат, и по условиям своей профессиональной деятельности или иным причинам он опре­деленное время отсутствует в юридической консультации. В его отсутствие вопросами приема клиентов для оказания консульта­ционной помощи занимается его заместитель.

Консультационная работа адвоката состоит:

- в даче устных консультаций (советов) по законодательству, в т.ч. и после изучения представленных посетителем документов;

- в даче устных консультаций (советов) с последующим со­ставлением проектов документов (заявлений, жалоб, учреди­тельных документов, иных деловых бумаг и т.п.);

- в составлении (в соответствии со ст. 15 Положения об адво­катуре РСФСР) запросов о выдаче справок, характеристик, иных документов;

- в даче письменных справок по законодательству.

В юридической консультации ведется учет посетителей, обратившихся за оказанием консультационной юридической помощи, с отражением вида оказанной помощи. Само же суще­ство вопроса указываться не должно, поскольку это будет нару­шать требование об адвокатской тайне.

4. Участь захисника в кримінальному судочинстві України

Допуск захисника до участі в справі на попередньому слідстві є серйозною процесуальною гарантією прав обвинуваченого і сприяє підвищенню якості та ефективності слідства. Участь захисника на попередньому слідстві створює додаткову гарантію проти прояву обвинувального ухилу зі сторони окремих слідчих і дозволяє повніше, всесторонніше і об'єктивніше встановити і дослідити всі обставини справи, всі докази по справі.

За загальним правилом захисник допускається до участі в справі з моменту пред'явлення обвинувачення і може, таким чином, брати участь у справі в стадії попереднього розслідування. Але в трьох випадках захисник допускається до участі в справі і до пред'явлення обвинувачення:

а) в разі затримання особи, підозрюваної у вчиненні злочину, або застосування до неї запобіжного заходу у вигляді взяття під варту до пред'явлення обвинувачення - з моменту оголошення їй протоколу про затримання або постанови про застосування цього запобіжного заходу, але не пізніше 24 годин з моменту затримання:

б) у справах про суспільне небезпечні діяння, вчинені особами у стані неосудності, а також про злочини осіб, які захворіли на душевну хворобу після вчинення злочину, - з моменту отримання доказів про душевне захворювання особи;

в) у справах про суспільно-небезпечні діяння, вчинені неповнолітніми, які не досягли віку, з якого можлива кримінальна відповідальність, - з моменту ознайомлення неповнолітнього та його батьків або осіб, що їх замінюють, з постановою про закриття справи і з матеріалами справи, а в разі поміщення неповнолітнього до приймальника-розподільника - не пізніше 24 годин з моменту поміщення (ч.2,3,5 ст.44 КПК).

Основні права захисника передбачені ч.2 ст.48 КПК. Ці права конкретизуються в кримінально-процесуальному кодексі щодо окремих стадій кримінального процесу і процесуальних дій.

5. Професійні права адвоката

При здійсненні професійної діяльності адвокат має право:

-представляти і захищати права та інтереси громадян і юри­дичних осіб за їх дорученням у всіх органах, підприємствах, установах і організаціях, до компетенції яких входить ви-рішення відповідних питань;

-збирати відомості про факти, які можуть бути використані як докази в цивільних, господарських, кримінальних справах і справах про адміністративні правопорушення, зокрема:

-запитувати і отримувати документи або їх копії від підпри­ємств, установ, організацій, об'єднань, а від громадян - за їх згодою;

-ознайомлюватися на підприємствах, в установах і організа­ціях з необхідними для виконання доручення документами і матеріалами, за винятком тих, таємниця яких охороняється законом;

-отримувати письмові висновки фахівців з питань, що по­требують спеціальних знань;

-застосовувати науково-технічні засоби відповідно до чин­ного законодавства;

-доповідати клопотання і скарги на прийомі у посадових осіб та відповідно до закону одержувати від них письмові мо­тивовані відповіді на ці клопотання і скарги;

-бути присутнім при розгляді своїх клопотань і скарг на за­сіданнях колегіальних органів і давати пояснення щодо суті клопотань і скарг;

-виконувати інші дії, передбачені законодавством.

Для здійснення професійної діяльності закон надає адвокату певні права, зокрема, представляти і захищати права та інтереси фізичних і юридичних осіб за їх дорученням.

Адвокату забороняється приймати доручення на виконання дій, що виходять за межі його професійних прав та обов'язків, на ведення справи клієнта, направленого до нього суддею, який бра­тиме участь у судовому розгляді цієї справи, а також особами, котрі здійснюють дізнання або слідство у цій справі.

Професійне право адвоката на збирання відомостей про фак­ти, які можуть бути використані як докази, слід розуміти як мож­ливість адвоката застосовувати всі не заборонені законодавством засоби, спрямовані на отримання необхідної адвокату інформації для здійснення своїх повноважень.

6. Обов'язки адвоката

Адвокат зобов'язаний при здійсненні своїх професійних обов'язків неухильно додержувати вимог чинного законодавства.
Діяльність адвоката проходить під даною ним клятвую суворо додержуватися законодавства України, міжнародних актів про права і свободи людини, правил адвокатської етики. Звертаючись за правовою допомогою до адвоката, громадянин має бути захищеним і впевненим у високому професіоналізмі осіб, які її надають. Адвокат має виконувати свою професійну діяльність компетентне і добросовісно. Адвокат має глибоко знати законодавство і вміти його практично застосувати, підтримувати професійні правові знання і їх систематично оновлюватися. Адвокат зобов'язаний підтримувати свою обізнаність щодо ведення цивільних та кримінальних справ, особливостей розробки та відстоювання правової позиції.

Особливої ваги набувають обов'язки адвоката при виконанні професійної діяльності, встановлені щодо його стосунків з клієнтом, іншими учасниками процесу, колегами. Наприклад, адвокату забороняється приймати доручення, якщо засоби його досягнення, на яких наполягає клієнт, є протиправним, або адвокат не повинен приймати доручення від клієнта, направленого до нього особою, яка здійснює дізнання, слідство чи у межах, встановлених законодавством, адвокат повинен виявляти активність у збиранні та поданні доказів у справі і ні в якому разі не повинен умисно перешкоджати законному здійсненню процесу дізнання, досудового слідства, адміністративного провадження; забороняється використовувати засоби і методи, що свідомо порушують права та законні інтереси інших осіб.

Діяльність адвоката не може бути спрямована проти інтересів клієнта, він не може використовувати своє професійне становище у своїх особистих інтересах або в інтересах інших осіб, йти на компромісі, спрямовані не на користь клієнта в Киеве, зобов'язаний уникати позапроцесуального спілкування по суті справи з іншими учасниками процесу, схилятися клієнта до укладення угоди шляхом обману, погроз, засобів, що суперечать чинному законодавству.
Закон «Про адвокатуру» забороняє адвокату відмовлятися від прийнятого на себе захисту підозрюваного, обвинуваченого, підсудного.


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 20; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!