Використання емоційно-вольової саморегуляції під час необхідності швидкого та міцного засипання в будь - який час доби.



а) Займіть звичну позу для сну (або найбільш зручну позу в даних умовах). 2-3 хвилини прислухайтесь до свого дихання та серцебиття, навіючи соби, що дихання стає ритмічніше, а серце б`ється спокійніше та більш рівно. Потім мислево або шопотом проговоріть непоспішаючи наступний текст: “Денні клопоти та думки залишили мене, тіло нерухомо і приємно розслаблене, віки стають важкими, злипаються, спокій охоплює мене, я весь розслаблений, приємно відпочиваю”. При необхідності повторити цей текст ще раз.

Якщо перед засипанням мало місце сильне збудження, або заважають звукові чи інші перешкоди, то використовуйте наступні вправи:

б) послідовно напрягайте та розслабляйте м`язи тіла від ступнів ніг до кисті руки. При цьому потрібно зосередитись на відчутті приємного м`язового розслаблення, придати свому обличчю вираз глибоко сплячого чоловіка;

в) дихайте ритмічно через ніс, не кваплячись, вдох середній по глибіні, видох тривалий. При цьому зверніть увагу на відчуття прохолоди повітря, яке вдихається, та теплоту повітря, яке ви видихаєте;

г) думайте про щось спокійне, приємне, бажане.

Завжди, слід ретельно стежити за своїм власним настроєм, уникати неприємних думок, свідомо формувати в собі позитивне ставлення до того, що відбувається. Навіть якщо ситуація, в яку Ви потрапили, сприймається Вами як дуже складна – завжди слід пам’ятати, що з часом вона пройде, належить лише спокійно її сприймати, діяти послідовно та виважено.

Додаток 2

ПАМ’ЯТКА


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 9; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!