Вступ до клінічної фармації



Зміст клінічної фармації та її завдання, зв'язок з суміжними дис­циплінами, місце та значення в системі вищої фармацевтичної освіти. Деонтологічні аспекти взаємостосунків провізор — лікар, провізор — хворий. Роль провізора в підвищенні ефективності та безпе­чності лікарської терапії. ОТС-препарати. Фармацевтична опіка. Медична документація. Основні клінічні та лабораторно-інструментальні мето­ди обстеження хворого, їх значення як критеріїв ефективності та без­печності лікарської терапії.

Основні принципи і положення клінічної фармакології. Визначення понять "фармакодинаміка", ''клінічний ефект", "тера­певтична широта", "побічна дія". Фактори, що впливають на клінічну ефективність ліків. Дія лікарських засобів при одноразовому та курсо­вому призначенні. Лікарський моніторинг. Лікарський анамнез. Взаємодія лікарських речовин при комбінованому застосуванні, ви­ди взаємодії, їх клінічні прояви. Комбіновані лікарські засоби. Види побічної дії ліків. Залежність негативного впливу від дози, шляху та режиму введення. Профілактика виникнення та шляхи ко­рекції негативного впливу лікарських засобів.

Клінічна фармакологія у різні вікові періоди. Анатомо-фізіологічні особливості організму людини в різні вікові періоди, які впливають на фармакокінетику та фармакодинаміку лікарських засобів. Методика вибору оптимального лікарського засобу та лікарської форми залежно від віку та фізіологічного стану хворого.

Особливості ускладнень лікарської терапії у дітей, вагітних жінок, хворих похилого віку, шляхи їх запобігання

Оригінальні (брендові) та генеричні препарати — переваги та вади, вимоги до генеричних препаратів.

Методологічні основи хронофармакології. Основні положення хронобіології, хрономедицини та хронофармакології.

 


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 23; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!