ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.



Яковенко Тетяна Анатоліївна, вчитель історії вищої категорії, звання «Старший вчитель», Славутицька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Славутицької міської ради Київської області, місто Славутич.

Конспект навчального заняття

Навчальний предмет. Всесвітня історія. 10 клас

Тема ІІІ. Провідні держави світу в 20-30-х роках ХХ століття.

Тема. Листопадова революція та встановлення нацистської диктатури в Німеччині.

Тип уроку : урок засвоєння нових знань з елементами проблемного викладу матеріалу.

Програми для ЗНЗ. 10-11 класи. Історія України. Всесвітня історія, К.:Поліграфкнига, 2010.

Мета:     Освітня:

1) через аналіз наслідків Першої світової війни для Німеччини підвести учнів до розуміння якісних змін, що відбувалися в цій країні протягом 20-30-х рр.;

2)  охарактеризувати події в Німеччині в 20 – 30-х роках ХХ століття, розкрити основні тенденції розвитку країни;

3) показати процес становлення і розвитку Веймарської республіки;

4) показати процес становлення нацистської диктатури, охарактеризувати нацистський режим.

Розвивальна:

1) розвивати мислення, пам’ять, творчі здібності; пояснювати, аналізувати й систематизувати історичний матеріал;

2) вдосконалювати вміння користуватись науковою термінологією; суспільно – політичні явища (фашизм) розглядати в розвитку (його еволюція);

3) складати політичний портрет (на прикладі портрету А Гітлера), вияснити, що вплинуло на формування його, як диктатора;

4) формувати навички працювати в групах.

Виховна:

1) на прикладі злочинної суті німецького фашизму показати небезпеку приходу до влади крайньо правих сил у кризових умовах;

2) виховувати стремління протистояти таким намірам;

3) формувати світогляд, виховувати толерантне відношення до однокласників, вміння вислухати опонента.

        

Обладнання: стінна карта «Перша світова війна» або “Територіальні зміни після Першої світової війни в 1918-1923 рр.», атлас, ілюстративний матеріал, презентація уроку в Microsoft PowerPoint, ілюстративний матеріал: копії політичних плакатів художників 30 -х років.

Основні поняття і терміни: Листопадова революція, Рада народних уповноважених, група «Спартак», Веймарська республіка, НСДАП, нацизм, «пивний путч».

Основні дати: 3 листопада 1918 року – початок революції в Німеччині; 9 листопада 1918 року - повалення монархії та проголошення республіки; січень 1919 року –збройний виступ комуністів у Берліні; 1919 – 1933 роки – Веймарська республіка; квітень – травень 1919 р. – Баварська радянська республіка; 1923 р. – заколот нацистів у Баварії; «пивний путч»; 1933 р. – прихід нацистів до влади в Німеччині.

Епіграф уроку.

Чаще всего побеждает тот, кого не принимали всерьез

Э.Роттердамский

 

Хід уроку

Вступне слово вчителя.

У найдраматичніші періоди своєї історії людство намагалося знайти єдино правильний вихід із ситуації, що склалася.

ХХ століття принесло людям чимало страждань і розчарувань: революції, війни економічні кризи, хаос. В причинах такого стану речей звинувачували демократію. Саме в ній вбачали корінь зла, і схилялися до думки, що лише сильна влада може забезпечити їм сите життя. Саме в ХХ столітті з'явився фашизм. Зло, принесене ним на Землю і дотепер пам'ятають в усіх країнах світу.

Хочеться щоб цей урок був застереженням, попередженням для Вас, молодого покоління. Замисліться над тим, чи можна було не допустити приходу фашистів до влади? Яку роль у цій ситуації відігравала позиція пересічних німців?

І. Організаційний момент

Учням повідомляється структура уроку. Вони працюють по групах. Їх три, кожна розв'язуватиме окрему проблему уроку, інші по підсумках виступу представника однієї групи доповнюють його розповідь. Проблемні питання знаходяться на столах кожної групи.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вчитель називає тему уроку (слайд №1 презентації до уроку). В ході фронтального опитування учні мають згадати навчальний матеріал, отриманий ними раніше.

 - Коли закінчилася І Світова війна?

     - Які, на ваш погляд, умови Версальського договору принизили становище Німеччини, як великої держави?

 - Які настрої були в Німеччині перед І світовою війною? Як вплинули на них умови Версальського договору?

- Як вплинула Версальська система на міжнародне становище Німеччини?

- Якою була позиція США і Великобританії, з одного боку, і Франції, з іншого, щодо майбутнього Німеччини?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

           Вчитель повідомляє мету уроку (слайд №2 презентації до уроку)  і говорить, що сьогодні на уроці продовжуватиметься вивчатися тема «Провідні держави світу в 20-30-х роках ХХ століття».Наголошу, що хоча фашизм і зародився в Італії, але крайніх форм він досяг саме в Німеччині. Жахливі події, що пережила Європа, можуть повторитися і, щоб запобігти цьому, треба знати історію.

Сьогодні ми працюватимемо над такими проблемними питаннями (слайд №3 презентації до уроку):

Питання №1

Чи стали наслідки Першої світової війни основною з причин приходу до влади крайньо правих сил? Наведіть аргументи.

Питання №2

Доведіть, що приходу фашистів до влади можна було запобігти.

Питання №3

Які складові вплинули на формування особи Гітлера як політика – диктатора?

План уроку (слайд №4 презентації до уроку)

1. Листопадова революція 1918 року.

2. Веймарська республіка.

3. Встановлення нацистської диктатури.

4. Адольф Гітлер: формування політика-диктатора.

5. Внутрішня політика нацистського режиму.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Отже, ми згадали, як вплинули на Німеччину умови Версальського договору. Тепер в ході пояснення нового матеріалу групи розв’язують проблемне питання №1. Доповідатиме перша група, інші доповнюватимуть.

Розповідь вчителя


Дата добавления: 2023-01-08; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!