ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА.



ЗМІСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ 1. СТАН РИНКУ МЕБЛЕВИХ ТОВАРІВ В УКРАЇНІ. 2. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА. 2.1. Район діяльності. 2.2. Чисельність та структура апарату управління. 2.3. Аналіз матеріально-технічної бази. 2.4. Аналіз основних економічних показників торгової діяльності 3. ОРГАНІЗАЦІЯ КОМЕРЦІЙНОЇ РОБОТИ НА ТОРГОВЕЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ. 3.1. Приймання товарів по кількості та якості. 3.2. Зберігання товарів та підготовка до продажу. 3.3. Організація продажу товарів. 4. ОРГАНІЗАЦІЯ РЕКЛАМИ. 5. ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ. ЛІТЕРАТУРА. ДОДАТКИ.  

СТАН РИНКУ МЕБЛЕВИХ ТОВАРІВ В УКРАЇНІ.

 

Меблі – це один з основних товарів народного споживання. Вони відіграють велику роль в організації побуту людини, її відпочинку, роботі.

Вітчизняний ринок меблевої продукції є одним з найбільш перспективних ринків. Це пояснюється тим, що: по-перше, ринок має власну сировину і матеріали, необхідні для виробництва; по-друге,географічне розташування дає змогу орієнтуватися на зовнішні ринки; по-третє, зростання купівельної спроможності і будівельний бум сприяють зростанню попиту на меблі. За останні роки меблеве виробництво в країні збільшилося більш ніж у 3 рази, середньорічний приріст виробництва меблевої продукції складає близько 25%. Об'єм ринку меблів в 2008 р. склав близько 10,6 млрд. грн.

Український ринок меблів сьогодні ділять такі великі виробники і продавці,як "Меркс", "Енран", "Ліга-Нова", "Прогрес", "Аматі", Narbutas&Ko, "Снайт", "Екмі", "Новий стиль", "Офіс Солюшнз" і "Артметалфурнітура".

Остання економічна криза внесла свої корективи в розподіл місць на меблевому ринку.

Кількість активних членів Української Асоціації Меблевиків (УАМ) за період кризи - скоротилася на 10-20%. Список активних членів УАМ складається, в основному, з великих компаній, що територіально розташовані у Києві і Дніпропетровську, які за довгі роки присутності на ринку зуміли налагодити збут по всій Україні і накопичити резерви для того, щоб пережити кризу продажів 2009-2010 років. У 2012 році кілька великих виробничих фірм підуть з українського ринку.

 Кількість локальних компаній, що займаються виробництвом меблів для дому та офісу в регіонах скоротилося більш значно. Найменше постраждали Дніпропетровська, Київська та Львівська області, де перепади попиту не були такими значними. Виробники меблів західних регіонів змогли протистояти кризі завдяки експорту меблів з натурального дерева.

У 2009-2011 р.р. в усіх областях Украиїни, від 30 до 50% дрібних і середніх компаній припинили свою офіційну діяльність або змінили форму діяльності. Чисельність працівників скорочена до мінімуму, та й ті працюють коли надходить замовлення.

У 2009-2010 обсяги продажів упали у всіх виробників і продавців меблів. Багато меблевих продавців постаралися компенсувати спад продажів у магазинах і меблевих містечках завдяки впровадженню нових способів продажу через інтернет сайти.

Попит на ринку офісних меблів задовольняється завдяки імпорту з Китаю. Більшість вітчизняних компаній знаходиться в стані очікування, не поспішаючи інвестувати в нові проекти.

Післякризове пожвавлення економічної ситуації в країні призведе й до пожвавлення меблевого ринку, але накладе свою специфіку.

3і збільшенням впровадження житла в експлуатацію, початком кредитування, ростом сукупного валового продукту, відкладеного майже на 2 роки попиту на товари тривалого користування, попит на товари для дому плавно зростатиме, але переміститься в нижчий ціновий сегмент, Відповідно, оптимальним меблевим бізнесом є перехід на продаж недорогих товарів вітчизняного виробника, у першу чергу, імпортозамісних,

На ринку меблів залишаться оператори, що сповідують маркетинговий підхід, тобто зросте роль досліджень, аналізу, творчого підходу,

Якісний товар за низькою ціною - це ключ до успіху. Зараз, після «розмивання» середнього класу, люди купують або меблі економ-класу, або щось дуже дороге. Але це не означає, що виробники повинні робити погані меблі. Мета- навчитися їх виготовляти якісно, але з низькою собівартістю.

Почнеться новий тривалий етап структу-рування ринку. На ринок поступово вийдуть меблеві оптовики й посядуть на ньому провідне місце (таке, як зараз мають торговельно-закупівельні союзи в Німеччині). Зараз це бізнес, що перебуває в зародку. Через це сьогодні важко заповнити меблями одного класу наявні торговельні центри. У роздробі сотні ПП, малопотужних, що не мають складського запасу й працюють напряму з фабриками. І якщо навіть «завтра» виникнуть очікувані більші меблеві центри «для народу», їх не буде чим заповнити.

Проаналізувавши всі фактори впливу на ринок, можна стверджувати, що ринок меблів очікує повільне зростання уже в 2012 році - на 30-50% порівняно з обсягами 2011 року, але основний приріст почнеться в II половині 2012-го. На найближче десятиліття нас очікує тривалий «бум». Покупець бажатиме якісного товару за низькою ціною, якісного обслуговування. І якщо місцеві компанії не зможуть запропонувати якісні дешеві меблі, то їхній прибуток надійде виробникам Росії, Білорусі, Польщі, Китаю, Південно-Східної Азії.

Виграє той, хто поступово перейде від конкуренції продукцією до конкуренції бізнес-моделями - це загальносвітова тенденція. Хто працюватиме методом «скопіював - виставив за демпінговою ціною», буде змушений піти з ринку.

Об’єктом дослідження було обрано торгівельне приватне підприємство “ ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ ” в м.Донецьк, що займається  торгівлею товарами меблевої групи.

За час своєї успішної роботи в м. Донецьку (з червня 2006 р.) ТЦ "ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ" став відомим і популярним місцем придбання домашніх меблів і аксесуарів. Торговий комплекс знаходиться на одній з центральних і самих жвавих магістралей р. Донецька - на пр. Б.хмельницького, 67-в.

 

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА.

Район діяльності.

    Торговий центр "ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ" - це великий спеціалізований торгівельний центр, який розташований в центрі м. Донецька на кордоні двох центральних районів - Куйбишевського і Ворошиловського за адресою пр. Богдана Хмельницького, 67-В

   Ворошиловський район - це бізнес-центр всього Донбасу, де зосереджені основні обласні та міські установи та організації.

  Торговий центр "ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ" розміщено в окремо стоячій чотириповерховій будівлі. Фасад будівлі ТЦ виходить на проспект Б. Хмельницького - одну з головних транспортних артерій міста - і видно на відстані 1200 м (з перехрестя проспекту Б. Хмельницького і вул. Університетської).

         Центральная магистраль міста - вул. Артема - проходит на відстані 1500 м от ТЦ, тобто транспортна доступність ТЦ складає  5 минут.

          По пр. Б. Хмельницького та вул. Артема проходить 12 маршрутів міського транспорту.

         На віддалі 300 метров ведется будівництво елітного котеджного містечка. Крім того, в Ворошиловскому районі иде активне ущільнення забудови - зводяться кілька житлових комплексів для людей з достатком вище середнього.

         На відстані 25 метрів від ТЦ розташоване озеро, яке є частиною рекреаційної зони цього району.

         ТЦ "ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ" - це імперія найсильніших, найвідоміших, найпопулярніших меблевих брендів. У торговому центрі представлено близько 60 найкращих і популярних марок меблів і предметів інтер'єру, серед яких компанії "Меркс", "Енран", "Ліга-Нова", Россатти, Лівс, Домовик, "Екмі", "Светомаркет" (ТМ "Ландора"), "Marten Group", (лідер естонської меблевого ринку), і ін. "Імперія меблів" - це сучасний, високотехнологічний, стильний і функціональний архітектурний шедевр.              

      Популярність торгового центру серед покупців обумовлена можливістю за короткий час вибрати відповідний товар, адже в торговому центрі представлено меблі і аксесуари як вітчизняних, так і зарубіжних виробників, при цьому всі моделі відрізняються за технічними характеристиками і зовнішнім оформленням, таким чином кожен покупець може підібрати меблі по своєму смаку і на свій гаманець.       

       Зручність розташування великої кількості магазинів, які реалізують товари різних виробників, оцінили не тільки покупці, які відправляються сюди за покупками, але й продавці, які орендують торгові площі магазину.

    "ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ" є одним з небагатьох великих меблевих торгових центрів Донецька. Інші магазини меблів, такі як Марго, BRW, «Стіл і стілець», мають набагато меншу площу і асортимент товару, але також користуються популярністю завдяки високій якості продукції і прийнятним цінам.

 

2.2 .Чисельність та структура апарату управління.

 

Організаційна структура Торгового центру "ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ" побудована за функціональним принципом (Додаток А). Функціональний принцип побудови організацій припускає, що груповання відділень (відділів) у них відбувається відповідно до функцій, що відображають основні напрямки і сфери їхньої діяльності підприємства.

Повноваження директора товариства визначаються статутом товариства.

Посадові обов'язки директора:

- Здійснення контролю за роботою всіх служб торгового центру,

 

- Супровід процесу здачі в оренду площ,

 

- Проведення переговорів з потенційними та існуючими орендарями, узгодження принципових умов за договорами оренди,

 

- Контроль надходження грошових коштів,

 

- Ведення фінансово-господарської діяльності в рамках затвердженого бюджету,

 

- Укладення договорів з підрядними організаціями,

 

- Контроль проведення інвентаризацій,

 

- Дотримання правових аспектів, що регулюють відносини як з контролюючими та перевіряючими органами, так і з споживачами товарів і послуг.

 

- Розробка та проведення рекламних компаній.

До функцій фінансового директора відносяться:

- ведення бухгалтерського і податкового обліку відповідно до національних стандартів і нормативних актів, що діють на Україні;

- надання податкової, фінансової і статистичної звітності в терміни й органи, установлені чинним законодавством;

- моніторинг, аналіз і планування поточної діяльності підприємства;

- надання щорічного звіту в органи правління товариства.

 

До функцій комерційного директора відносяться:

- контроль над дотриманням техніки безпеки і вимог до охорони праці на підприємстві;

- контроль над станом устаткування, забезпечення своєчасного ремонту і профілактичних робіт;

- контроль якості матеріалів, моніторинг запасів матеріалів, своєчасна доставка запасів зі складу;

- проведення маркетингових досліджень з можливим залученням фахівців на тимчасову роботу;

- планування і керування запасами підприємства;

- надання щорічного звіту в органи правління товариства.

         До функцій головного бухгалтера відносяться:

          - ведення обліку ПДВ, банківських операцій;

           - облік основних засобів;

           - складання місячної та квартальної звітності;

           - перерахування поточних платежів;

            - бухгалтерські проводки в програмі 1-С;

            - зведення фінансової звітності по орендаторах;

            - здача фінансової та податкової звітності;

            - робота з банком.

На начальника планово-економічного відділу покладаються такі функції:

- Організація роботи з обліку та аналізу результатів виробничо-господарської діяльності.

-  Керівництво роботою з економічного планування.

- Впровадження засобів механізованої та автоматизованої обробки планової та облікової інформації.

-  Облік за всіма показниками роботи підприємства.

-  Підготовка встановленої звітності

-  Методичне забезпечення відповідних питань.

- Розробка уніфікованої планової документації, економічних стандартів.

- Контроль діяльності орендаторів;

- Участь у підборі, навчанні та адаптації персоналу.

       До функцій начальника відділу збуту(продажів) відносяться:

- виконувати план продажів;

- аналізувати і систематизувати клієнтську базу;

- контролювати стан дебіторської та кредиторської заборгованостей клієнтів;

- вирішувати конфліктні ситуації «клієнт-менеджер»;

- своєчасне надавати у відділ розвитку замовлення на поставку товару по клієнтській базі;

- озробляти критерії оплати менеджерів відділу продажів;

- рганізовувати навчання, тренінги для менеджерського складу (спільно з відділом розвитку);

- брати участь в організації та проведенні виставок;

- контролювати зовнішній вигляд, стан робочих місць і дисципліну;

- вирішувати рекламаційні питання по товару з клієнтами, складати необхідну документацію;

- встановлювати і контролювати відпускні ціни, розробляти цінову політику;

- вдійснювати підбір співробітників відділу.

         Посадові обов'язки начальника відділу маркетингу:

- здійснює розробку маркетингової політики;

- керує проведенням досліджень основних чинників, що формують динаміку споживчого попиту на продукцію ТЦ, співвідношення попиту і пропозиції на аналогічні види продукції, технічних і інших споживчих якостей конкуруючої продукції.

- забезпечує участь відділу в складанні перспективних і поточних планів.

- координує діяльність всіх функціональних підрозділів по збору і аналізу комерційно-економічної інформації, створенню банку даних по маркетингу продукції (заявки на постачання, договори на виробництво, наявність запасів, ємкість ринку і т.п.).

- організовує вивчення думки споживачів.

- здійснює контроль за своєчасним усуненням недоліків, зазначених в надходять від споживачів, і претензіях, мотивацією певного відношення споживачів.

- готує пропозиції щодо формування фірмового стилю підприємства і фірмового оформлення рекламної продукції.

- здійснює методичне керівництво дилерською службою і її забезпечення всією необхідною технічною і рекламною документацією.

- здійснює нагляд за правильністю зберігання, транспортування і використання продукції.

- керує працівниками відділу.

        Обов'язки адміністратора торгового залу ТЦ:

- забезпечення ефективного обслуговування відвідувачів;

- забезпечення збереження ТМЦ;

- рроведення консультування клієнтів з питань, що стосуються наявності тих чи інших послуг;

- запобігання та ліквідація виникають проблемних ситуацій;

- розгляд скарг і претензій щодо неякісного обслуговування;

- контроль над чистотою торгових приміщень і порядком в них, над оформленням торгового залу і своєчасним оновленням реклами в них;

- контроль над дотриманням працівниками ТЦ трудової, виробничої дисципліни, техніки безпеки та інших санітарно-гігієнічних норм;

- організація виконання вказівок керівництва ТЦ працівниками і особисте виконання окремих службових доручень безпосереднього начальника.

      Начальник відділу кадрів ТЦ здійснює організацію та контроль роботи відділу кадрів за напрямами: управління персоналом, пошук і підбір персоналу, кадрове адміністрування, адаптація, оцінка та атестація персоналу, мотивація, розвиток корпоративної культури, навчання і розвиток персоналу.

 - Забезпечення ефективного процесу пошуку і підбору персоналу середньої та вищої ланки для центрального офісу та регіональних підрозділів;

 - Реалізація завдання залучення й утримання кращих фахівців;

 - Організація ведення кадрового обліку персоналу;

 - Розробка посадових інструкцій, положень;

 - Розробка і впровадження системи адаптації персоналу, контроль ефективності адаптації;

 - Побудова системи мотивації для різних категорій персоналу та системи оцінки персоналу компанії;

 - Проведення атестації персоналу;

 - Розвиток корпоративної культури в компанії;

 - Створення системи внутрішнього PR;

 - Забезпечення навчання персоналу та організація тренінгів;

 - Планування бюджету за частиною витрат на персонал;

 - Формування та підтримання корпоративного стилю компанії;

 - Вивчення стану ринку праці, рівня заробітної плати, соціальних програм для вироблення концепції підбору персоналу.

Посадові обов'язки начальника служби безпеки:

-забезпечення безпеки торгового центру і особистої охорони Глови правління

-здійснення контролю при наборі співробітників в торгівельний центр

-підбір персоналу в охорону торгово-розважального центру

-проведення тендерів на установку і обслуговування відеоспостереження та сигналізації

-взаємодія з різними структурами і рішення конфліктних питань

-організація охорони перших осіб і членів їх сімей.

-контроль за (внесок-винесення, ввезення-вивезення) матеріальних цінностей

-розробка посадових інструкцій.

Для ефективного управління та популяризації корпоративного бренду ТЦ "ІМПЕРІЯ МЕБЛІВ", просування іміджу самого зручного місця для здійснення покупок меблів і предметів інтер'єру, а також для координації роботи операторів ТЦ створена єдина керуюча компанія. Керуюча компанія складається з високопрофесійних фахівців в області управління нерухомістю - проперті-менеджерів, інженерів, маркетологів, менеджерів по зв'язках з громадськістю і пресою, фахівців з питань організації товарно-транспортної логістики, технічного персоналу.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1332; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!