Ведення книги записів реєстрації



Порядок ведення Поземельної книги, книги записів про державну реєстрацію здійснюється відповідно до постанови Кабміну України від 9.09.2009 року № 1021 « Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі».

Книга записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі – документ суворого обліку, який є власністю держави і складовою частиною державного реєстру прав та містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.

У книзі реєстрації реєструються:

- державні акти на право власності на земельну ділянку;

- державні акти на право постійного користування земельною ділянкою;

- договори оренди землі.

Внесення записів реєстрації до книги реєстрації здійснює особа, яка призначається згідно з наказом оператора (реєстратора).

Книга реєстрації є документом довічного зберігання. Знищення та вилучення частини книги або її розділів забороняється.
Книга записів реєстрації складається з окремих розділів:

розділ 1 – Записи державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку фізичних осіб;

розділ 2 – Записи державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку юридичних осіб;

розділ 3 – Записи державної реєстрації державних актів на право постійного користування земельною ділянкою;

розділ 4 – Записи державної реєстрації договорів оренди землі.

Кожний розділ складається з томів. Кожному тому присвоюється порядковий номер, починаючи з одиниці.

Книга реєстрації ведеться на рівні районів, міст. У містах обласного підпорядкування, місті Києві та Севастополі - на рівні району міста.

Книга записів відкривається та ведеться у паперовому вигляді, територіальним органом Держкомзему і в електронному вигляді електронними операторами, структурними підрозділами центру державного земельного кадастру, які мають доступ та вносять відомості до АС ДЗК.

 

Ведення Поземельної книги

Поземельна книга – документ суворого обліку, який є складовою частиною державного реєстру земель та містить відомості про зареєстровані права, обмеження на використання земельної ділянки, а також правовстановлюючі документи, відомості про земельну ділянку, дані про нормативно-грошову оцінку та цільове призначення земельної ділянки, склад угідь. Номер поземельної книги відповідає кадастровому номеру земельної ділянки, а дата відкриття Поземельної книги є датою державної реєстрації земельної ділянки. У випадку переходу права власності на земельну ділянку, про що робиться відмітка нотаріусом на державному акті, реєстраційний номер складається із кадастрового номера земельної ділянки, номера розділу Поземельної книги та номера запису у розділі. Для державної реєстрації обмежень використання земельної ділянки, земельного сервітуту, емфітевзису та суперфіцію власник чи набувач права користування чужою земельною ділянкою або уповноважені ними особи подають до відповідного територіального органу заяву та наступні документи:

1. документація із землеустрою, яка включає план земельної ділянки земельної ділянки та перелік обмежень використання земельної ділянки і наявні сервітути або охоронні зобов’язання;

2. копії документів, що посвідчують особу;

3. договір ( на 1 більше, чим кількість сторін, що укладають);

4. нотаріально засвідчена копія заповіту ( в разі внесення відомостей до Поземельної книги на підставі заповіту);

5. рішення суду.

Висновок

Ведення державного земельного кадастру серед кадастрів інших природних ресурсів за останні роки набуло великого значення і широкого застосування в практиці земельних, сільськогосподарських, податкових та адміністративних органів місцевого самоврядування. нині земельний кадастр найчастіше залучаться до вирішення питань права власності на землю, плати за землю, купівлі-продажу землі, оренди землі, спадкування землі, тощо.

Аналіз стану ведення окремих складових частин державного земельного кадастру на сучасному етапі свідчить, що не всі вони в однаковій мірі мають повсякденне застосування. Нині спостерігається, що для потреб управління земельними ресурсами найчастіше споживачі земельнокадастрової інформації звертаються до даних реєстрації земельних ділянок і пов’язаних з нею даних про облік кількості земель та їх грошову оцінку.

В даній курсовій роботі ми встановили межі земельної ділянки, яка розташована в м. Чернігові, склали абрис земельної ділянки з визначенням довжин сторін, визначили кадастровий номер земельної ділянки – 7410136301:01:001:0019, зробили обробку результатів теодолітного знімання з подальшим визначенням координат земельної ділянки, обрахували площу ділянки аналітичним способом, яка становить 397,75 га. Оформили акт погодження меж, після цього обрахували площі угідь, які розташовані на земельній ділянці:

- площа ріллі – 278,69га;

- площа сіножатей – 15,66га;

- площа багаторічних насаджень – 49,45га;

На даній земельній ділянці є 4-и агровиробничі групи грунтів, площі яких ми також визначили. Так відповідно:

- 41г-99,43га

- 41д-111,36га

- 41е-100,03га

- 45д-86,05га

Бонітування грунтів, економічна оцінка і грошова оцінка проводиться за методикою затвердженою спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Після цього оформили державний акт на право власності на земельну ділянку, зареєстрували його в Книзі записів та одночасно з цим в Поземельній книзі під №1.

Зібравши всі необхідні дані, зробивши їх аналіз ми зможемо забезпечити необхідною інформацією зацікавлених підприємств, установ і організацій, громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю, здійснювати контроль за використанням земель.

 


 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 492; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!