Розділ 5 Держвна реєстрація змельних ділянок



Державна реєстрація прав на землю та інше нерухоме майно є важливою складовою частиною правового механізму набуття та реалізації прав на землю в країнах з ринковою економікою.

Державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обмежень – єдина державна інформаційна система, яка містить відомості про речові права на нерухоме майно, їх обмеження, суб'єктів речових прав, технічні характеристики об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд тощо), кадастровий план земельної ділянки, а також відомості про правочини, вчинені щодо таких об'єктів нерухомого майна. До об’єктів нерухомого майна відносять земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці (будівлі, споруди і т.д.), переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Головне завдання реєстрації прав на нерухоме майно – забезпечення легальної процедури посвідчення речових прав на нерухомість при цивільно - правових угодах, а також гарантування цих прав у випадках їх порушення або при виникненні спірних ситуацій.

Прийнятий у липні 2004 року Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” визначає правові, економічні та організаційні засади створення ускладі державного земельного кадастру єдиної системи державної реєстрації речових прав на нерухомість. Цей закон спрямований на забезпечення визнання і захисту державою речових прав на нерухомість, створення сприятливих умов для забезпечення розвитку ринкових відносин, активізації інвестиційної діяльності, збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів.

В Україні формується та діє єдиний Державний реєстр прав, який базується на державному обліку земельних ділянок усіх форм власності та розташованого на них іншого нерухомого майна, реєстрації речових прав на об'єкти нерухомого майна, їх обмежень та правочинів щодо нерухомого майна. Державна реєстрація прав базується на кадастровому номері, присвоєному у встановленому законом порядку.

База даних обліку земельних ділянок та розташованого на них нерухомого майна містить дані державного земельного кадастру, зокрема: кадастровий номер земельної ділянки та іншого нерухомого майна;індексну кадастрову карту;кадастровий план земельної ділянки;дані про категорію земель за цільовим призначенням земельної ділянки;дані про площу та грошову оцінку земельної ділянки;відомості щодо власників або користувачів земельної ділянки;дані технічної інвентаризації будівель та споруд, розташованих на земельній ділянці;інші дані, передбачені нормативно-правовими актами з питань державного земельного кадастру. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться за наявності кадастрового плану земельної ділянки та даних технічної інвентаризації інших об'єктів нерухомого майна, речові права стосовно яких підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться за наявності кадастрового плану земельної ділянки та даних технічної інвентаризації інших об'єктів нерухомого майна, речові права стосовно яких підлягають державній реєстрації. Присвоєння кадастрового номера об'єкту нерухомого майна здійснюється відповідно до закону.

Державна реєстрація складається з двох частин:

§ книга записів державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку, право постійного користування земельною ділянкою.

§ Поземельна книга – це книга записів державної реєстрації. Це документ суворої звітності, який є складовою частиною державного земельного кадастру і зокрема державного реєстру земель і містить відомості про зареєстровані державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою та договори оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок.


 

Структура реєстраційного номера:

ХХ ХХ ХХХ ХХХХХ

                                    1    2            3    4

1 – вказує на розділ книги записів реєстрації

2 – вказує на дві останні цифри року

3 – вказує на код державного реєстора

4 – вказує на номер внесення в книзі записів реєстрації

Державні акти на право власності на землю, право постійного користування землею реєструються відповідно:

- у Книзі записів (реєстрації) державних актівна право колективної власності на землю за формою згідно з додатком N 1;

- у Книзі записів (реєстрації) державних актівна право приватної власності на землю за формою згідно з додатком N 2;

- у Книзі записів (реєстрації) державних актів на право постійного користування землею (громадянами) за формою згідно з додатком N 3 ;

- у Книзі записів (реєстрації) державних актівна право постійного користування землею за формою згідно з додатком N 4.

Договори на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) реєструються у Книзі реєстрації договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) за формою згідно з додатком N 5.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 440; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!