Хто і в якому порядку повинен відшкодувати завдану шкоду потерпілим?



Семінарське заняття № 8. «Відповідальність за шкоду завдану джерелом підвищеної небезпеки»

Самостійна робота

Дайте письмову відповідь з посиланням на законодавство на такі питання:

- Які обставини тягнуть безумовне звільнення володільця джерела підвищеної небезпеки від відповідальності за завдану ним шкоду?

- Які обставини можуть бути підставою для зменшення розміру відповідальності володільця джерела підвищеної небезпеки від відповідальності за завдану ним шкоду, але не звільняють його від відповідальності?

 

Практичне завдання

1. Євдокимова було притягнуто до кримінальної відповідальності у зв’язку із зловживанням службовим становищем. Пізніше вирок було скасовано, а кримінальну справу щодо Євдокимова було припинено у зв’язку з відсутністю в його діях складу правопорушення. Повернувшись із в’язниці, він звернувся до суду із заявою про відшкодування шкоди, завданої йому незаконним притягненням до відповідальності. Він просив відшкодувати шкоду, пов’язану з явкою до органів до судового слідства та суду, поштові витрати, суми, витрачені на послуги адвоката, а також втрачену заробітну платню за весь час перебування під вартою та в місцях позбавлення волі. Крім того, Євдокимов вимагав повернути йому цінні папери та гроші, які були вилучені у нього під час до судового слідства.

Які вимоги можуть бути задоволені в судовому порядку? Обґрунтуйте свою відповідь.

 

Семінарське заняття 9: «Зобов’язання, що виникають з безпідставного придбання та збереження майна»

Практична робота:

1. Змоделюйте фактичні ситуації, які дозволяють показати різницю в умовах виникнення делікатних зобов’язань та зобов’язань, що виникають внаслідок безпідставного придбання (збереження) майна і зобов’язання із дій, вчинених особою без відповідальних повноважень.

Як вирішити ситуацію?


Модуль 2. Деліктні зобов’язання

Комплекс завдань самостійної роботи для студентів, які були відсутні на занятті, несвоєчасно виконали самостійну роботу чи отримали незадовільну оцінку за самостійну роботу

Тема 4 . «Деліктні зобов’язання »

1.В ніч з 31 грудня на 1 січня в результаті ДТП, що сталася через порушення водієм правил дорожнього руху, загинула молода дівчина. Батьки загиблої подали до водія позов про стягнення суми компенсації моральної шкоди в розмірі 20 тис. грн., посилаючись на непоправну втрату, а також на те, що кожна новорічна ніч до кінця їх життя стане для них поминальною.

Як повинна бути вирішена справа?

2. Горін їздив містом на мотоциклі, не маючи прав на його управління, і був затриманий інспектором ДАІ. До з’ясування обставин справи мотоцикл було поставлено на стоянку перед відділом міліції, звідки його було вкрадено. Горін звернувся до райвідділу внутрішніх справ з позовом про відшкодування завданої йому шкоди.

Як повинна бути вирішена справа?

3. Громадянка Федорова вироком суду була визнана винною у вбивстві старої матері і засуджена до 10 років позбавлення волі. Через три роки в порядку виключного провадження за відсутністю складу злочину справу було закрито, а засуджену - виправдано. Опинившись на волі, Федорова звернулася до юриста за консультацією: хто, в якому порядку і в якому обсязі повинен відшкодувати завдану їй шкоду? Цю шкоду, зокрема, становлять: втрата заробітку за період позбавлення волі, втрата майна під час її відсутності, яке залишалося в її квартирі. Крім того, під час відбуття покарання потерпіла захворіла на невиліковну хворобу дихальних шляхів. При цьому Федорова повідомила, що кримінальна справа була порушена слідчим внутрішніх справ, розслідування і нагляд за ходом слідства здійснювала прокуратура, а винною її визнав суд.

Надайте обґрунтовану відповідь.

4.Рішенням місцевого суду Волошина, журналіста за фахом, було зобов’язано спростувати поширену ним в пресі інформацію та публічно вибачитися перед позивачем Громовим, який займав високу посаду в органах державної влади. На користь позивача також було стягнуто 20 тис. грн. компенсації моральної шкоди. Ухвалою суду апеляційної інстанції сума компенсації була зменшена до 5 тис. грн. Волошин добровільно виконав рішення суду, сплативши грошову суму, спростувавши поширену інформацію, а також публічно вибачився, однак оскаржив попередні судові рішення до суду касаційної інстанції. При розгляді справи касаційною інстанцією було встановлено неправильне застосування судами матеріального закону, а саме що межі втручання Волошина у приватні справи Громова й зміст поширеної ним інформації повністю відповідають статусу Громова як публічної особи. Крім того було вказане на те, що судами попередніх інстанцій не була прийнята до уваги практика Європейського суду з прав людини щодо аналогічних питань. Суд касаційної інстанції попередні судові рішення скасував і у позові Громову відмовив.

Волошин, посилаючись на статтю 56 Конституції України, пред’явив позов до місцевого та апеляційного судів з вимогами компенсувати йому завдану шкоду, оскільки вважав, що він постраждав внаслідок судової помилки та прийняття незаконного рішення, а публічне вибачення становило для нього вкрай принизливу дію.

Чи є підстави для задоволення позову Волошина?

5. 13-річний Васильєв з дозволу батьків купив квиток на стадіон. Поспішаючи на футбольний матч, він перебігав вулицю і потрапив під колеса автомобіля, внаслідок чого йому ампутували ногу. Батьки потерпілого звернулися з позовом до таксомоторного парку, якому належав автомобіль, що збив підлітка, про відшкодування завданої шкоди - витрат, пов'язаних з лікуванням і протезуванням хлопчика. Таксомоторний парк проти позову заперечував, посилаючись на акт про нещасний випадок, складений на місці пригоди.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1017; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!