Чи правомірні вимоги будівельних фірм?



Модуль 3. Характеристика окремих договірних відносин. Позадоговірні зобов’язання

Тема 1. «Кредитні договори, договори на передачу результатів творчої діяльності»

Семінарське заняття № 1.

Самостійна робота:

1. Складіть перелік документів, які необхідні для відкриття поточного рахунку для товариства з обмеженою відповідальністю.

2. Запропонуйте проект кредитного договору між банком та підприємством на придбання устаткування, строком на 18 місяців, під заставу нерухомості.

3. Зареєструвавшись як приватний підприємець, громадянин Приходько О. звернувся до юриста банківської установи з проханням проконсультуватись:

а) про надання йому позики для придбання сировини та обладнання, строком на 9 місяців;

б) які необхідні документи для отримання позики. Складіть перелік документів, необхідних для отримання кредиту.

4. Складіть таблицю цивільних правовідносин інтелектуальної власності з зазначенням, до кожного виду, договірних зобов’язань.

 

Тема 2 . «Договори про сумісну діяльність»

Семінарське заняття № 2. «Характеристика договорів про сумісну діяльність»

1. Складіть проект договору про сумісну діяльність в сфері перевезення

Тема 3 «Характеристика позадоговірних зобов’язань»

1. Поняття деліктів у цивільному праві

2.Співвідношення поняття «деліктного зобов’язання» та «деліктної відповідальності» у теорії цивільного права

Вирішіть задачі:

1.На дачній ділянці, що належала Артамонову, внаслідок недбалого зберігання речовин, які легко займаються, виник пожар. Вогнем були охоплені господарські споруди, а також садовий інвентар. Володілець сусідньої ділянки Іващенко став гасити пожар всіма можливими засобами. В результаті його дій, а також допомоги сусідів, пожар вдалося загасити. Спорудам на ділянці Іващенко шкода не була заподіяна, але сам Іващенко отримав опіки середньої тяжкості. Крім того, одяг, в який він був одягнений, прийшов у непридатність.

Вважаючи, що здійснені ним дії можуть розцінюватися як рятування майна Артамонова, Іващенко звернувся до нього з вимогою про відшкодування вартості пошкодженого одягу, а також про стягнення витрат на лікування.

Адвокат Артамонова вважав, що заявлені вимоги не підлягають задоволенню, оскільки дії Іващенко не можуть вважатися здійсненими виключно в інтересах Артамонова, бо в першу чергу вони були вчинені з метою припинення розповсюдження пожежі і запобігання шкоди майну самого Іващенка. Крім того, згідно цивільному законодавству України відшкодуванню підлягає шкода, яка завдана особі при рятуванні від реальної загрози належного іншій особі майна, яке має істотну цінність, а вартість споруд на ділянці Артамонова була незначною. Адвокат зазначив також, що Артамонов є пенсіонером за віком і його матеріальне становище не дозволяє здійснити таке відшкодування.

Не погодившись з доводами адвоката Іващенко звернувся до суду.

Яке рішення повинен винести суд?

2. В засобах масової інформації м. Харкова 1 березня 2004 року було оголошено про проведення публічного конкурсу на право укладення договору на проведення реставраційних робіт дзвіниці Успенського собору. Засновник конкурсу – Харківський міськвиконком запропонував прийняти участь будівельним фірмам, які мають ліцензію на здійснення реставраційних робіт пам’ятників архітектури, що перебувають під захистом держави і зареєстровані на території Харківської області. За умовами конкурсу переможець отримував також право розмістити за рахунок міськвиконкому рекламний щит на прилеглій до дзвіниці території з зазначенням фірмового найменування і переліку основних видів діяльності. Не пізніше 1 травня учасники повинні були надати проект технічної документації на проведення реставрації, оцінка якого дозволила б визначити переможця.

30 березня в тих же засобах масової інформації міськвиконком повідомив про відмову від конкурсу по незалежним від нього причинам, а саме витрачанням коштів резервного фонду міськвиконкому, які планувалось направити на фінансування робіт з реставрації на ліквідацію аварії на міських очисних спорудах, викликану весняним паводком.

На наступний день в міськвиконком звернулись представники фірм, які приступили до виконання умов конкурсу, з вимогою відшкодувати понесені ними збитки. Вони вважали рішення про відмову від проведення конкурсу незаконним і вимагали надання їм права розмістити за рахунок адміністрації свої рекламні щити на прилеглій до дзвіниці Успенського собору території.

Чи правомірні вимоги будівельних фірм?

 

3. Юрисконсульт Харківської філії банку “Надра” Сотников на власному автомобілі приїхав до Харківського міського бюро технічної інвентаризації з приводу реєстрації права власності на нове приміщення банку по вул. Петровського. Автомобіль він залишив на майдані Конституції. Через дві години Сотников повернувся до автомобіля і побачив, що автомобіль був помитий. Поряд з автомобілем стояв юнак з ганчіркою і пустим відром, який сказав, що хотів зробити власникові приємність і що його робота коштує 10 грн. Сотников відповів, що не планував саме сьогодні мити автомобіль, враховуючи хмарну погоду, крім того йому не сподобалась якість виконаних робіт, оскільки він не миє автомобіль ганчіркою, а користується виключно автомийками, які бруд змивають струменем води під високим тиском, що дозволяє не пошкоджувати лакофарбове покриття автомобіля. Юнак же в свою чергу заявив, що Сотников безпідставно набув майно і повинен розрахуватися, а вартість наданої послуги нижча за звичайну. Сотников відповів, що він сам вирішує, коли і як йому мити автомобіль і тому надана без його відома послуга не є безпідставно набутим майном.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1213; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!