Визначення термінів будівництва



Тривалість періоду весняного бездоріжжя, діб, починається від дати переходу температури повітря весною через нуль і орієнтовно може бути визначена за формулою:

                                             (1.1)

Дата початку Zo періоду осіннього бездоріжжя, як правило, збігається із середньомісячною температурою повітря восени +3…+4 оС, а значення Z1 – з температурою 0 оС. Тривалість осіннього бездоріжжя, діб:                                      (1.2)

 

 

На основі дорожньо – кліматичного графіка визначаємо строки весняного та осіннього бездоріжжя.

Дата початку весняного бездоріжжя:

                                                         Zпв = То + 5/a                                           (1.1)

де То – дата переходу через 0 оС

То=18.03

a = 3,0

Zпв =15.03 + 5,0/4,0 » 16.03

 

Закінчення весняного бездоріжжя:

                                                  Zкв= Zпв + 0,7hn/a                                             (1.2)

де hn  - середньомаксимальна глибина промерзання.

Zкв = 16.03 + 0,7×46/4,0 » 24.03

 

Тривалість весняного бездоріжжя Tвес визначаємо за формулою:

                                                     Tвес= Zкв- Zпв                                             (1.3)

Tвес=24.03-16.03=8днів.

 

Тривалість осіннього бездоріжжя визначаємо за формулою:

                                                    Tос= Zкос-Zпос                                              (1.4)

Zкос та Zпос визначаємо за ДКГ(відповідно зміна середньомісячної температури від +5 0С та 00С);

Tос=25.11-29.10=27 днів.

 

Календарну тривалість для лінійних робіт можна визначити за ДКГ:

                                                    Тк=Zпос- Zкв                                              (1.5)

Тк=29.10-34.03=219 днів.

 

Визначаємо термін будівництва:

 

                                               Тр = Тк – Т1 – Т2 – Т3                                      (1.6)

 

де Тк – календарна тривалість робіт ;

Т1– вихідні та святкові Т1=65 днів;

Т2 –кількість днів на технічне обслуговування та ремонт дорожніх машин, (Т2 = 0,04Тк=0,04*211=9 днів);

Т3 – кількість днів простоїв за кліматичними умовами,які припадають на робочі дні(за ДКГ-N5), Т3=15;

 

Тр=219-65-9-15=130 днів.

 

Середня кількість робочих змін за даний період будівництва визначають за розрахунковою тривалістю терміну будівництва:

                                                  Тзм=Тр*Кз-Т4                                             (1.7) 

Т4 - кількість днів, необхідних на розгортання потоку, відраховують від початку роботи першої ланки до початку роботи останньої в загальному потоці. У залежності від видів та об’ємів робіт при влаштуванні дорожнього одягу необхідно користуватись рекомендаціями про кількість змін роботи ланок по влаштуванню конструктивних шарів

,                                                 (1.8)

 – час на влаштування конструктивних шарів дорожнього одягу, зміни;

 – організаційно-технологічні розриви між роботою ланок, зміни;

 

Т4= (1+1)+(1+0)+(3+1)+(2+1)=10 змін;

 

Визначаємо коефіцієнт змінності:

 

                                                                                                          (1.9)

Календарна кількість днів з однозмінною та двозмінною роботою за дорожньо-кліматичним графіком становить N1 = 30 N2 = 69.       

 

   

Тзм=130*1,7-10=211 змін.

 

Мінімальна швидкість потоку визначається за формулою

 

                                                                                                                (1.10)

 

 де L – довжина ділянки, що будується 25000м;

    

 

Приймаємо довжину захватки 150 м/зм.


Технологія будівництва дорожнього одягу нежорсткого типу

Аналіз конструкції дорожнього одягу нежорсткого типу

 

Конструкцію дорожнього одягу призначають під час проектування дороги з урахуванням вимог і рекомендацій [3], а саме згідно з п.4.19 (що до крутизни укосів); п.5.4 (табл.5.1) (що до матеріалу покриття); п.5.8 (табл.5.3) (що до призначення товщини нежорсткого дорожнього одягу); пп.5.18, 5.19 (щодо конструкції дорожнього одягу на узбіччях. Для проектування технології виконання робіт з будівництва шарів дорожнього одягу необхідно накреслити схему конструкції дорожнього одягу (рис. 2.1), навести аналіз конструктивних матеріалів згідно вимог [3], розділ 5 (ст. 46–55), та згідно з розділом 15 (ст.74–87).

Рисунок 2.1 – Схема конструкції дорожнього одягу нежорсткого типу

1- Шари основи

2- Шари покриття

 

Кліматичні умови будівництва, тип дорожнього одягу, матеріал покриття, розрахункова товщина та матеріал шарів дорожнього одягу, обумовлюють технологічні особливості роботи з матеріалами при влаштуванні дорожнього одягу впливають на організацію робіт.

Влаштування дорожнього одягу капітального типу буде проводитись в дорожньо-кліматичній зоні У – ІІІ на дорозі ІІ категорії.

Конструкція дорожнього одягу наведена на рисунку 2.1 і включає в себе 4 шари: верхній шар покриття, асфальтобетон дрібнозернистий, товщиною 4 см; нижній шар покриття, чорний щебінь виготовлений в установці, товщиною 14 см; верхній шар основи, щебінь підібраного складу товщиною 15 см; нижній шар основи, піщаний шар 20 см. Згідно завдання, шари дорожнього одягу влаштовують на ширину покриття і на ширину укріпленої смуги узбіччя, згідно [1], на 0,75 м. Згідно п. 15.16 [1] щебеневі та піщані основи слід влаштовувати ширшими за покриття на 0,3 м. Присипні узбіччя та зупинкова смуга узбіччя буде влаштована з грунту товщиною 53см в ущільненому стані.

За умовами роботи асфальтобетонних покриттів району будівництва в Донецькій області відносяться до дорожньо-кліматичного району А-2 [1]. При влаштуванні асфальтобетонних покриттів потрібно враховувати вид в’яжучого, тип зернового складу, марку асфальтобетону. Для ІІ категорії дороги, дорожньо-кліматичного району А-2 раціональний тип асфальтобетону А, Б, Г, менш доцільний тип В, відповідно марка І, менш доцільна ІІ, марка бітуму БНД 60/90, БНД 90/130. Для влаштування верхнього шару покриття прийнята асфальтобетонна суміш типу Б марки І, з використанням бітуму БНД 90/130. 

Покриття та основу з асфальтобетонних сумішей влаштовують в суху погоду при температурі повітря весною, влітку не нижче 5 оС, восени не нижче 10 оС. Верхній шар покриття дозволяється влаштовувати на свіжоукладеному нижньому шарі при охолодженні його не меньш, ніж до 20 оС. Підгрунтовку нижнього шару можна не виконувати, якщо його влаштовано з асфальтобетонної суміші та матеріалів просочених органічним в’яжучим не пізніше, як за дві доби до укладання нового шару, він не забруднений і по ньому не пересувався технологічний та інший транспорт. Для забезпечення проектної товщини шар з гарячої асфальтобетонної суміші після укладання повинен мати товщину, більшу від проектної на 15 – 20 %, при влаштуванні асфальтоукладачем з працюючим трамбувальним брусом та пасивною вигладжувальною плитою, на 10 – 15 % при влаштуванні асфальтоукладачем з працюючим трамбуючим брусом та віброплитою, 25 – 30 % при влаштуванні автогрейдером (тільки для нижнього шару покриття). На ділянках з поздовжнім ухилом понад 40 %о укладання суміші проводять знизу вгору.

 Для влаштування щебеню підібраного складу потрібно виконати такі операції: розподіл, розрівнювання і попереднє профілювання щебеневої суміші автогрейдером по всій ширині 6-8 проходів, підкочування гладовальцевим котком 6-8т 6-10 проходів по 1сліду, дозволоження щебеню поливомиючою машиною і ущільнення щебеню важким гладковальцевим котком 10-16т при 15-20проходів по 1 сліду, перевірка рівності,поперечного профілю та щільності щебеневого шару з виправленням деформацій вручну.

Грунт для влаштування основи з піщаногого шару потрібно виконати такі операції: розподіл, розрівнювання і профілювання піску автогрейдером за 6-8 проходів, до зволоження піску, ущільнення піщаного шару самохідним пневмокатком 12-18т при 15-20 проходах по одному сліду, перевірка рівності, поперечного профілю та щільності піщаного шару з виправленням.
2.2 Розробка технології будівництва дорожнього одягу

 

Визначення обсягів робіт

Обсяги робіт із влаштування окремих конструктивних елементів дороги визначають у технічному проекті і уточнюють у проекті виконання робіт. Визначення обсягів робіт здійснюють за нормативними документами або формулами. Розрахунок обсягів робіт зручно виконувати у табличній формі (табл. 2.1).

Довжина ділянки будівництва дорожнього одягу за завданням 32000м, мінімальна швидкість потоку, розрахована за (1.5) у , отже довжину захватки приймаємо округлюючи отримане значення до 50 м у більшу сторону – . За завданням викладача тип поперечного профілю дорожнього одягу – полукоритний.

Обсяг робіт з влаштування присипних узбіч (рис. 2.2) при , , :

Присипні узбіччі відсипають після того, як улаштовуються додаткові та нижні шари основи. Обсяг робіт з влаштування присипних узбіч визначиться як сума об’ємів призм з основами ABCG та GDEF (рис. 2.2).

 ,                      (2.1)

де  – ширина прибрівочних смуг узбіч (залежить від категорії дороги, визначається за [1]);

 – товщина шарів покриття (за завданням);

 – товщина шарів основи (за завданням);

 – довжина захватки, яка приймається рівною швидкості потоку при влаштуванні дорожнього одягу , яка розрахована за (1.5) і заокруглена в більшу сторону до 50 м, але не менше ніж величина, яку задає викладач.

 – коефіцієнт відносного ущільнення ґрунту на присипних узбіччях, змінюється в межах 0,98–1,10;

 – коефіцієнт втрат ґрунту, дорівнює 1,03;

 – визначаються за рис.2.2;

 - враховується об’єм, що займає кут природнього укосу матеріалу основи;

,                                                   (2.2)

де  – коефіцієнт закладання укосів, =1,5

;                                                    (2.3)

де bз/см – ширина зупинкової смуги без урахування укріпленої смуги узбіччя, яка влаштовується по типу основного дорожнього одягу, bз/см=1,75м

.                                                     (2.4)

.

за (2.1) при , :

     

Рис. 2.2 – Схема визначення об’єму присипних узбіч

 

Обсяг робіт з влаштування конструктивних шарів дорожнього одягу згідно з [3] визначають за площею шарів (лише обсяг робіт шарів із піску визначають за об’ємом шару).

Площа  по влаштуванню конструктивних шарів дорожнього одягу

,                                                       (2.5)

де  – ширина конструктивного шару дорожнього одягу, з урахуванням укріплених смуг узбіч, конструкція яких ідентична дорожньому одягу основної проїзної частини, якщо це передбачено в поперечному профілі дорожньої конструкції, згідно з [1] пп. 5.1.1; при влаштуванні дорожнього одягу нежорсткого типу щебеневі, гравійні, шлакові та ґрунтощебеневі основи слід влаштовувати ширшими за покриття не менше ніж на 0,3 м з кожного боку, м.

Обсяги робіт із влаштування конструктивних шарів дорожнього одягу на всій ділянці будівництва Lзаг.=25000м та на захватці Lзах=150м визначимо, відповідно для:

- верхнього та нижнього шару покриття (асфальтобетон дрібнозернистий – 4 см, чорний щебінь виготовлений в установці – 14 см) шириною м ( 6.0 та 0,5м – ширина, відповідно, проїзної частини та укріпленої смуги узбіччя для дороги II категорії згідно з [1]) ,

, ;

 

- верхній шар основи (Щебінь – 15 см) шириною ,

, ;

Об’єм піщаного шару дорожнього одягу

,                                                  (2.6)

де  – товщина піщаного шару, м.

- нижній шар основи (піщаний шар – 18 см) шириною , об’єм робіт визначається об’ємом шару: 

 

,


Таблиця 2.1 – Визначення потреби в матеріалах і продуктивності машин при їх транспортуванні

№п/п

Конструктивний шар

Обсяг робіт на ділянці довжиною

Потреба в матеріалах на ділянці довжиною

Середня дальність транспортування матеріалів, км

Продуктивність машин


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 887; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!