ІV. Поясніть поняття і терміни. Наведіть приклади застосування кожного поняття чи терміна. Порівняйте їх: визначте спільні та відмінні ознаки. Зробіть висновок.



Пояснення – 1 бал за кожне поняття чи термін. Наведення прикладів застосування – 1 бал для кожного поняття чи терміна. Визначення спільних та відмінних ознак – від 0 до 2 балів за трійку. Наявність висновку – 1 бал. Разом – 9 балів за кожну трійку. Всього – 18 балів.

  • латифундія – фільварок – гомстед
  • національна ідея – національний рух – національне відродження

 

 

V. Прочитайте історичну карту (див. додаток). Опираючись на подані до неї завдання, визначте загальну тему, що їх поєднує. Виконайте завдання карти та розкрийте визначену тему, урахувавши наступні умови:

  • визначення назви загальної теми карти – 1 бал.

П р а к т и ч н и й б л о к

  • виконання поданих до карти завдань, у тому числі нанесення необхідних позначень, розробка легенди – від 0 до 2 балів за кожне завдання. Разом 6 балів.

Т е о р е т и ч н и й б л о к

  • встановлення причин – від 0 до 2 балів, з’ясування суті – від 0 до 2 балів, оцінка наслідків – від 0 до 2 балів, зображених на карті подій чи явищ;
  • подання висновків та узагальнень – від 0 до 2 балів. Всього – 15 балів.

VІ. Підготуйте невелике наукове повідомлення до засідання історичного гуртка на тему: „Формування демократії в Англії – „Вікторіанська епоха”, враховуючи, що оцінюватимуться такі критерії:

  • правильність використання історичної термінології – від 0 до 2 балів;
  • аргументоване застосування історичних фактів – від 0 до 2 балів;
  • використання історичних документів – 1 бал;
  • знання додаткової літератури – 1 бал;
  • дотримання структури та логіки викладу – від 0 до 2 балів;
  • збереження наукового стилю – від 0 до 2 балів;
  • дотримання культури мовлення – від 0 до 2 балів. Всього – 12 балів.

Завдання

Для учасників ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії

КЛАС

Максимальна кількість балів – 73

Максимальний час виконання завдань – 4 години

І. Дайте короткі відповіді на запитання з історії культури.

Кожна правильна відповідь – 1 бал. Всього – 10 балів.

1. Назвіть подію, що відбулася раніше: написання Т.Шевченком картини „Катерина” чи написання В.Ван Гогом пейзажу „Зоряна ніч”.

2. Разом із ним учнем Болонської академії став чеський оперний композитор Мислівечек, а за вісім місяців до того – 14-річний В.А.Моцарт. Їхні імена викарбувані золотом на мармурових скрижалях цього, найвідомішого на той час, навчального закладу. Подейкують, що в одному із конкурсів він переміг майбутнього славетного австрійського музичного класика, написавши оперу „Демофонт”. Назвіть ім’я та прізвище українського композитора, якого стосуються вказані факти біографії.

3. Випишіть зайве, що не відповідає логіці добірки: піраміди Хеопса, висячі сади Семіраміди, руїни Херсонеса, статуя Зевса Олімпійського, Артемізіон в Ефесі, Колос Родоський, Мавзолей у Галікарнасі, маяк на острові Фарос.

4. Визначте рік винайдення Петром Прокоповичем першого в світі рамкового вулика, коли відомо, що ця подія сталася через 30 років після винайдення Джеймсом Уаттом першої парової машини.

5. Запишіть усі складові тривіуму – одного із двох циклів навчальних дисциплін, що з ІХ ст. утверджується в середньовічних освітніх закладах.

6. Назвіть сучасне українське місто, де упродовж 1796–1801рр., під керівництвом бельгійського інженера Л. де Метцеля, споруджено одну із найунікальніших пам’яток садово-паркового мистецтва. В основі композиції парку – сюжети із давньогрецької та давньоримської міфології.

7. Вкажіть вид, здебільшого, масового мистецтва, котрого стосується підбірка дат, термінів та постатей: 1895р., 24 кадри, дубль, О.Довженко, Ч.Чаплін.

8. 490 року до нашої ери із цього міста до Афін відправлено гінця із повідомленням про те, що грецькі війська здобули перемогу над перськими воїнами. Сповістивши цю радісну звістку афінянам, посланець упав, знесилений, і помер. Назвіть вид спорту, котрому дала початок описана подія.

9. Упродовж 1847–1850рр. у с. Верхівня на Житомирщині в маєтку дружини, польської графині Е.Ганської, мешкав відомий французький письменник. Назвіть найвідоміший його твір, що об’єднує 97-томний цикл романів, де змальовується суспільне життя Франції кінця ХVІІІ – першої половини ХІХ ст.

10. Коротко, одним реченням, розкрийте зміст біблійного вислову „Содом і Гоморра”.

ІІ. Визначте хронологічні межі періоду вітчизняної історії, що охоплюють межі життя та діяльності Б.Хмельницького. Із поданого переліку подій всесвітньої історії випишіть дев’ять, що відбувались у визначений період.

Визначення хронологічних меж – 1 бал. Кожна правильно виписана подія – 1 бал. Всього – 10 балів.

1. Укладення Вестфальського миру.

2. Розгром „непереможної армади”.

3. Початок селянської війни в Росії під проводом І. Болотникова.

4. Ухвалення Білля про права у США.

5. Заснування першої англійської колонії в Північній Америці.

6. Варфоломіївська ніч.

7. Страта короля Карла І в Англії.

8. Початок роботи Віденського конгресу.

9. Проголошення Нантського едикту.

10. Початок Нідерландської революції.

11. Початок польсько-російської війни за умовами Переяславської угоди.

12. Початок правління династії Цінь в Китаї.

13. Укладення Бахчисарайського мирного договору.

14. Початок Тридцятилітньої війни.

15. Початок походу на Москву Лжедмитрія І.


ІІІ. Впізнайте історичні постаті та запишіть їх імена і прізвища (прізвиська). Із утвореного переліку виберіть особу, діяльність якої пов’язана з подіями 1821 – 1826 рр. Дайте їй невелику, у межах 5-ти речень, характеристику.

Упізнання кожної постаті – 1 бал. Правильний вибір особи – 1 бал. Подання характеристики – від 0 до 2 балів. Всього – 8 балів.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 352; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!