Т е о р е т и ч н и й б л о к



  • встановлення причин – від 0 до 2 балів, з’ясування суті – від 0 до 2 балів, оцінка наслідків – від 0 до 2 балів, зображених на карті подій чи явищ;
  • подання висновків та узагальнень – від 0 до 2 балів. Всього – 15 балів.

VІ. Підготуйте невелике наукове повідомлення до засідання історичного гуртка на тему: „Перша буржуазна революція – шлях до утвердження ринкових відносин у Європі”, враховуючи, що оцінюватимуться такі критерії:

  • правильність використання історичної термінології – від 0 до 2 балів;
  • аргументоване застосування історичних фактів – від 0 до 2 балів;
  • використання історичних документів – 1 бал;
  • знання додаткової літератури – 1 бал;
  • дотримання структури та логіки викладу – від 0 до 2 балів;
  • збереження наукового стилю – від 0 до 2 балів;
  • дотримання культури мовлення – від 0 до 2 балів. Всього – 12 балів.

Завдання

Для учасників ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії

КЛАС

Максимальна кількість балів – 73

Максимальний час виконання завдань – 4 години

І. Дайте короткі відповіді на запитання з історії культури.

Кожна правильна відповідь – 1 бал. Всього – 10 балів.

1. Назвіть подію, що відбулася раніше: створення Й.Кондзелевичем Богородчанського іконостасу чи виконання Мікеланджело Буонаротті фрескового розпису Сікстинської каплиці.

2. Уперше цю пісню виконали 1792 року волонтери марсельського батальйону, після чого вона отримала назву „Гімн марсельців” (скорочено – „Марсельєза”). Слова й музику до „Марсельєзи” написав військовий інженер Руже де Ліль. Визначте сучасний статус цієї пісні і запишіть імена та прізвища авторів аналогічного твору в Україні.

3. Випишіть зайве, що не відповідає логіці добірки: піраміди Хеопса, висячі сади Семіраміди, фортеця у Кам’янець-Подільську, статуя Зевса Олімпійського, Артемізіон в Ефесі, Колос Родоський, Мавзолей у Галікарнасі, маяк на острові Фарос.

4. Визначте рік заснування Краківського університету, коли відомо, що через 470 років після цієї події почав діяти Київський університет імені Святого Володимира.

5. Запишіть, як називається наука, що вивчає факти внутрішньої чи зовнішньої політики, а також сукупність явищ та стосунків, пов’язаних із здобуттям, утриманням і здійсненням державної влади.

6. Назвіть сучасне українське місто, де упродовж 1752–1755рр., за проектом італійського архітектора Б.Ф.Растреллі, збудовано славновідомий Маріїнський палац.

7. Вкажіть вид мистецтва, котрого стосуються історико-культурні терміни: рельєф, статуя, курос, каріатида, атлант, теракота тощо.

8. Назвіть найпопулярніші військово-спортивні змагання середньовіччя, прообразом котрих можна вважати давньогрецькі Олімпійські ігри та давньоримські гладіаторські бої.

9. Другий кавалер, заснованого Петром І, ордена Андрія Первозданного; кавалер польського ордена Білого Орла; володар титула князя Священної Римської імперії. Його доля силою випадку й моди опинилася у фокусі зацікавлень багатьох європейських митців – художників, музикантів, поетів. Він став героєм поетів Дж. Байрона й О.Пушкіна, В.Гюго й Ю.Словацького, композиторів Ф.Ліста і П.Чайковського, майстрів образотворчого мистецтва О.Верне та І.Рєпіна. Назвіть найбільш відомий поетичний твір, що написаний цією історичною особою.

10. Коротко, одним реченням, розкрийте зміст біблійного вислову „Вавилонське стовпотворіння”.

ІІ. Визначте хронологічні межі періоду вітчизняної історії від зруйнування Запорозької Січі до проголошення Валуєвського циркуляра. Із поданого переліку подій всесвітньої історії випишіть дев’ять, що відбувались у визначений період.

Визначення хронологічних меж – 1 бал. Кожна правильно виписана подія – 1 бал. Всього – 10 балів.

1. Страта короля Англії Карла І.

2. Запровадження Цивільного кодексу у Франції.

3. Укладення Утрехтської унії.

4. Завершення Реконкісти в Іспанії.

5. Початок „мідного бунту” у Москві.

6. Початок Бостонського чаювання.

7. Початок Громадянської війни у США.

8. Початок „опіумних воєн” в Китаї.

9. Закінчення повстання Ліонських ткачів.

10. Початок чартистського руху в Англії.

11. Початок Тайпінського повстання в Китаї.

12. Початок Семилітньої війни.

13. Вихід Маніфесту комуністичної партії.

14. Прийняття Конституції США.

15. Трафальгарська битва.


ІІІ. Впізнайте історичні постаті та запишіть їх імена і прізвища (прізвиська). Із утвореного переліку виберіть особу, діяльність якої пов’язана з подіями першого в Російській імперії організованого революційного руху проти самодержавства. Дайте їй невелику, у межах 5-ти речень, характеристику.

Упізнання кожної постаті – 1 бал. Правильний вибір особи – 1 бал. Подання характеристики – від 0 до 2 балів. Всього – 8 балів.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 467; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!